سبک زندگی

اثرات مهاجرت را بنویسید ✈️ جغرافیا دهم

مهاجرت چه پیامدهایی دارد؟ اثرات مثبت و منفی آن را طبق کتاب جغرافیا دهم بنویسید

اثرات و پیامد های مهاجرت چیست؟ طبق کتاب جغرافیا دهم مهاجرت به هر نحوی که انجام شود، تغییرات فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و محیط زیستی را هم برای کشور مبدا و هم برای کشور مقصد به همراه دارد. در ادامه با بخش آموزش و پرورش ماگرتا همراه باشید.

اثرات و پیامدهای مهاجرت کتاب جغرافیا دهم

اثرات مهاجرت چیست؟ جغرافیا دهم

مهاجرت به محل مبدا و مقصد تأثیر می گذارد. می توان تغییراتی را در سن و جنسیت ، قیمت زمین و مسکن ، اشتغال ، امکانات و تجهیزات ، فرهنگ و زبان مشاهده کرد. به عنوان مثال، مهاجرت بی رویه به برخی از شهرهای ایران منجر به افزایش جمعیت و گسترش مناطق حاشیه ای در آنها شده است.

مهاجرت در کشورهای مهاجر فرست و مهاجر پذیر نتایج مثبت و منفی دارد که به شرح زیر است:

پیامد های مثبت و منفی در کشورهای مهاجر فرست
1- کاهش جمعیت
2- ایجاد تغییراتی در هرم سنی
3- از بین رفتن سرمایه گذاری های انجام شده برای پرورش شخص
4- برقراری روابط فرهنگی و تجاری بهتر میان کشورها

دانش آموز عزیز پیشنهاد می کنم که حتما فعالیت های درس هفتم جغرافیا دهم را نیز برای امتحان مطالعه کنید، این قسمت شامل سوالات امتحانی مهمی می باشد.

پیامدهای مثبت و منفی در کشورهای مهاجر پذیر
1- رشد جمعیت فعال
2- دریافت نیروهای فعال بدون هیچ سرمایه گذاری
3- انباشت جمعیت و ایجاد حاشیه نشینی
4- رواج آداب و رسوم و عقاید گوناگون توسط مهاجرین

یک نکته مهم در مبحث مهاجرت به کشورهای دیگر دشواری هایی است که در راه انجام آن بر سر راه انسان قرار می گیرند و اکثرا ناشی از عوامل اجتماعی (نظیر اختلاط نژاد، زبان، مذهب، آداب و رسوم) و سیاسی (وجود مرزها، مقررات حکومتی و…) می باشد.

✅ در این نوشته اثرات مهاجرت را برای کتاب جغرافیا دهم بررسی کردیم، شما می توانید از قسمت دیدگاه در انتهای همین مطلب نظرتان را برای ما بنویسید. همچنین اگر سوال درسی دیگری دارید حتما آن را به همراه عبارت ماگرتا در گوگل جست و جو کنید.

موسوی پوران

هم‌بنیانگذار مجله ماگرتا ، زندگی ۲۴ ساعته روی خط آنلاین دهکده جهانی وب . تحلیلگر و متخصص تولید محتوای با ارزش و با کیفیت هستم و ۸ سالی می شود که وارد دنیای دیجیتال شدم. مدیر تیم تحقیق و توسعه شرکت هستم. بالاترین لذت برای من انجام کار تیمی ست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.