سبک زندگی

دانش آموزان دهم تجربی چه کتابهای کمک درسی را باید بخوانند؟

پایه دهم، مقطعی است که در آن دانش آموزان برای اولین بار با مباحث و دروس تخصصی رشته خود آشنا می شوند. دانش آموزان دهمی می توانند از همین پایه، شروع به مطالعه برای کنکور کنند تا بهترین نتیجه را بگیرند. شروع مطالعه کامل و عمیق و مفهومی از پایه دهم، زمینه ذهنی دانش آموزان برای یادگیری مطالب پیشرفته تر و عمیق تر را آماده می کند.

دانش آموزان دهم تجربی چه کتابهای کمک درسی را باید بخوانند؟

با توجه به حجم درس های پر نکته و بی نهایت مهم رشته تجربی، خیلی بهتر است که دانش آموزان پایه دهم تجربی برای مطالعه دروس مختلف، چه عمومی و چه اختصاصی، کتاب های کار و انواع کتاب کمک درسی را تهیه کنند. به این ترتیب نه تنها می توانند مفاهیم و نکات را بهتر یاد بگیرند، بلکه در مدرسه و امتحانات پایانی هم عملکرد خوبی خواهند داشت.

در این مقاله می خواهیم برخی از بهترین کتاب های کمک درسی دهم تجربی را معرفی کنیم. همه کتاب های معرفی شده، مطابق با جدیدترین ویرایش های کتاب درسی موردتایید آموزش و پرورش تألیف شده اند و بنابراین دانش آموزان پایه دهم تجربی می توانند با خیال راحت به مطالعه بپردازند. با ما همراه باشید و کتاب های مورد نیاز خود را خیلی راحت از فروشگاه دانش لند تهیه کنید!

کتاب کمک درسی ریاضی پایه دهم

دانش آموزان از پایه اول ابتدایی گرفته تا دوازدهم، یک سره با درس ریاضی سر و کار خواهند داشت. به همین دلیل، توصیه می شود حتماً بچه ها یک کتاب کار ریاضی تهیه کنند تا با انواع مسائل، نکات حل مسئله و مفاهیم ریاضی آشنا شوند. درس ریاضی دهم در رشته های ریاضی و تجربی در پایه دهم مشترک است. با توجه به اهمیت درس ریاضی در کنکور،  دانش آموزان باید بتوانند ریاضی را از اول خوب یاد بگیرند. کتاب تست ریاضی دهم خیلی سبز، یک منبع عالی شامل درس نامه، پرسش های تشریحی و تستی است که علاوه بر تمرین و تکرار، بچه ها را با فضای آزمون و کنکور هم آشنا می کند.

کتاب ماجراهای من و درسام زیست دهم خیلی سبز

درس زیست برای اولین بار در پایه دهم به طور جدی برای دانش آموزان ارائه می شود. کتاب ماجراهای من و درسام زیست دهم از مجموعه فوق العاده مفید و جذاب ماجراهای من و درسام، شامل قسمت های مختلفی مانند: درسنامه نمونه سوالات و امتحان به همراه پاسخ های تشریحی است. از جمله ویژگی های این کتاب می توان به پاسخنامه تشریحی اشاره کرد که هر جا لازم بوده علاوه بر شرح پاسخ صحیح به بررسی گزینه های دیگر هم پرداخته که باعث درک کامل دانش آموز از سوالات می شود.

کتاب کار شیمی دهم مهروماه نو

شیمی درس دشواری نیست؛ به شرطی که از پایه، اصولی و صحیح مطالعه شود. کتاب کار شیمی دهم مهروماه نو، در قالب چند فصل که به چندین زیر فصل تقسیم شده اند ارائه می شود. هر قسمت دارای درسنامه و تمرین های مربوط به خودش می شود. در درسنامه ها کادرهایی با نام کارگاه «حل مساله» وجود دارد که شامل تیپ بندی مسائل و استراتژی های حل مسئله است که ترفندهایی را برای حل هرچه بهتر مسائل محاسباتی شیمی به دانش آموزان ارائه می دهد. همچنین کادرهایی با نام «نکات مهم» وجود دارد که مطالب مهم و کلیدی کتاب درسی را جمع بندی و یادآوری می کنند.

کتاب تست فیزیک دهم خیلی سبز

درسنامه کتاب کمک درسی تست فیزیک خیلی سبز از نظر محتوا جامع بوده و تمامی مطالب کتاب درسی را پوشش می دهد. مطالب متناسب با سطح سوالات کنکور آموزش داده شده و انواع و اقسام مثال و فعالیت برای یادگیری بهتر ارائه داده است. تست های کتاب فیزیک دهم خیلی سبز، ترکیبی از تست های تالیفی، کنکوری و آزمون های قلم چی است. این کتاب تمام تیپ های مختلف تستی را پوشش می دهد. تست های هر فصل مانند درسنامه به صورت موضوعی طبقه بندی شده اند و پاسخ نامه تشریحی و کلیدی هم برای تست ها وجود دارد.

کتاب کار عربی دهم خیلی سبز

در کتاب کار عربی دهم خیلی سبز، همه مفاهیم و قواعد کتاب درسی عربی پایه دهم به طور کامل در درس نامه های کتاب کار عربی دهم خیلی سبز توضیح داده شده است. برای توضیح درس نامه ها، از انواع جدول و نمودار نیز استفاده شده تا دانش آموزان پایه دهم رشته های مختلف بتوانند مطالب را به طور کامل درک کنند و یاد بگیرند. نکته های مهم همه مباحث به گونه ای بیان شده اند که دانش آموز بتواند برای مرور سریع نیز به آنها مراجعه کند. بعد از درس نامه هر مبحث، بخش پرسش ها قرار گرفته است. در این قسمت سوالات متنوعی در ارتباط با همان مبحث طرح شده اند که به دانش آموز کمک می کنند تا مطمئن شود مبحث را به خوبی فرا گرفته است.

کتاب کمک درسی تیک پلاس زبان انگلیسی دهم خط سفید

زبان انگلیسی یکی از مهارت هایی است که همیشه و در همه جا به کار می آید. کتاب کمک درسی تیک پلاس زبان انگلیسی دهم خط سفید، از جمله کتاب های مناسب تمرین زبان انگلیسی برای پایه دهم است. مطالب کتاب مطابق با کتاب درسی زبان انگلیسی پایه دهم هستند و به تقویت مهارت های زبان دانش آموزان کمک می کنند. بخش های مختلف کتاب شامل درس نامه های مختصر و مفید، نکته های گرامری مهم و مفهومی، جدول واژگان، مثال های واضح، تمرین های درک مطلب و کلوز تست می شوند.

کتاب گذرنامه فارسی دهم مبتکران

درس زبان فارسی و ادبیات از جمله مباحث مهم و رتبه آور کنکور است که دانش آموزان همه رشته ها باید به آن توجه کنند. کتاب گذرنامه فارسی دهم مبتکران، یک منبع مناسب و عالی است که دانش آموزان دهمی می توانند برای یادگیری و دوره نکات و مفاهیم درس ادبیات و زبان فارسی، ارزیابی خود و یادگیری تست زنی از آن استفاده کنند. مطالب کتاب گذرنامه فارسی دهم مبتکران برای امتحان پایان ترم نوبت اول و دوم فارسی پایه دهم رشته های مختلف نیز مفید خواهند بود. بیش از 500 تست ساده تا پیشرفته نیز در فصل های کتاب گنجانده شده که دانش آموزان را تا حد مناسبی با سوالات کنکور سراسری آشنا خواهند کرد.

علاوه بر کتاب های معرفی شده، پیشنهاد می کنیم حتماً از مجموعه های جالبی مانند مجموعه کتاب های لقمه انتشارات مهر و ماه هم دیدن کنید. کتاب های لقمه، محتوا و نکات مهم درس های مختلف را در قالب مفاهیم کلیدی ارائه داده اند. این کتاب ها برای یادگیری عمیق و مرور سریع فوق العاده مناسب خواهند بود.

بانک کتاب دانش لند، منبعی عالی و کامل برای تهیه انواع کتاب های کمک درسی و کنکور به شمار می رود. دانش آموزان و متقاضیان شرکت در کنکور 1402 می توانند به راحتی کتاب های موردنیاز خود را با قیمت مناسب و تخفیف عالی از سایت دانش لند تهیه کنند. برای خریدهای بالای 200 هزارتومان امکان ارسال رایگان هم وجود دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.