سبک زندگی

چرا کابینت آماده نخریم؟ | بررسی کامل تمامی دلایل و علت ها

کابینت‌های آماده یا کابینت‌هایی که از پیش ساخته شده‌اند، یکی از روش‌هایی است که افراد برای راحتی و تسریع در انجام پروژه خود از آن استفاده می‌کنند. بسیاری افراد عقیده دارند خرید کابینت ام دی اف آماده یک میانبر آسان و سریع است؛ اما باید بگوییم این کار در حال حاضر، کار چندان مناسبی نیست و شما پس از مدتی با مشکلات زیادی روبه رو می‌شوید چرا که کابینت آماده تنوع رنگی خاصی ندارد و همچنین امکان تغییر سایز یا تغییر طرح در آن وجود ندارد؛ بنابراین بهتر است در انتخاب کابینت‌های آماده کمی هوشمندانه‌تر و بادقت‌تر عمل کنید.

چرا کابینت آماده نخریم

کابینت آماده چیست و چه ویژگی‌هایی دارد؟

اصولاً در بین پروژه‌های موجود با دو دسته کابینت سفارشی و کابینت آماده روبه رو می‌شویم. تفاوت اصلی این دو نوع کابینت در نحوه سفارش دادن و آماده شدن آن‌ها است. در کابینت‌های آماده یا همان کابینت‌های پیش ساخته، برخی از کارخانه جات‌ها تعداد زیادی از کابینت‌ها را تولید و به بازار عرضه می‌کنند. این کابینت‌ها با توجه به طیف وسیع تولید دارای قیمت کمتری نسبت به کابینت‌های سفارشی هستند و چون از قبل توسط کارشناسان آماده شده‌اند، در کوتاهترین زمان ممکن نصب می‌شوند.

کابینت سفارشی چیست و چه ویژگی‌هایی دارد؟

مهم نیست که قصد خرید کابینت نئوکلاسیک را دارید یا کلاسیک، سؤالی که برای بسیاری از کاربران مطرح است این است که کابیت آماده بهتر است یا کابینت‌های سفارشی؟ جواب این سؤال به مسائل زیادی متکی است و به طور قطع نمی‌توان جواب کاملی برای آن داد. کابینت سفارشی به این معنی است که شما می‌توانید به دلخواه طرح موردنظر خود را از قبل انتخاب نمایید. در فرایند طراحی و ساخت کابینت سفارشی، انتخاب برخی موارد مثل انتخاب دستگیره‌ها یا رنگ کابینت به آسانی امکان‌پذیر است. ممکن است آشپزخانه شما ابعاد خاصی داشته باشد و شما نتوانید از کابینت‌های آماده یا پیش ساخته استفاده نمایید؛ در این صورت بهتر است ابعاد محیط خود را به طراحان داده تا در کمترین زمان کابینت موردنظر شما ساخته شد.

چرا خرید کابینت آماده مناسب نیست؟

اساسی‌ترین مشکل کابینت‌های پیش ساخته، سایز و ابعاد آن‌ها است. ممکن است شما بر حسب اندازه‌های فرضی کابینت‌های پیش فرض را خریداری کنید اما زمانی که آن‌ها را نصب می‌کنید متوجه ناسازگاری اندازه آن با آشپزخانه خود شوید. مشکل اصلی در کابینت آماده‌ها این است که امکان تغییر سایز و ابعاد در آن‌ها وجود ندارد و برای پرکردن قسمت‌های خالی می‌بایست یک هزینه دیگری را صرف کنید.

توجه داشته باشید که کابینت‌های آماده تنها برای افرادی مناسب است که زیبایی و ظاهر کار برایشان اهمیت خاصی نداشته و همچنین فضای باز زیادی برا کابینت‌ها درنظر گرفته‌اند؛ عموماً این دسته از افراد این فضای باز را به کابینت‌ها اختصاص می‌دهند و قسمتی از دیوار را به عنوان آشپزخانه استفاده می‌کنند.

مزایای کابینت سفارشی

همانگونه که در ابتدای بحث نیز اشاره کردیم، کابینت‌های سفارشی تنوع طرح و رنگ زیادی دارند و شما به راحتی می‌توانید هرنوع طرحی را سفارش دهید. در کابینت‌های سفارشی اندازه‌ها دقیق و منظم پیاده‌سازی می‌شوند و شما دیگر دغدغه ناهمسان بودن اندازه‌ها را نخواهید داشت. در کابینت‌های سفارشی رنگ کابینت بر حسب دیگر وسایل و دکوراسیون آشپزخانه طراحی و ساخته می‌شود.

کابینت‌ها یکی از وسایل اساسی و چشم گیر در آشپزخانه‌ها به حساب می‌آیند. اگر کابینت‌ها ظاهر و اندازه مناسبی نداشته باشند، دکوراسیون آشپزخانه شما را تحت تأثیر قرار می‌دهندو در زیبایی آشپزخانه شما تأثیرات منفی برجای می‌گذارند.

جمع ‌بندی

ما در این مقاله ماهیت کابینت سفارشی و کابینت‌های آماده را توضیح داده‌ایم؛ هرکدام از این نوع کابینت‌ها معایب و مزایای خاص خود را دارند. بهتر است بر حسب نیاز و سلیقه خود یک تصمیم مناسبی داشته باشید. توصیه ما به شما این است اگر از آن دست افرادی هستید که به زیبایی آشپزخانه و همچنین نظم در طراحی اهمیت زیادی می‌دهید، از کابینت‌های سفارشی استفاده نمایید. کابینت‌های آماده بیشتر برای افرادی که به زیبایی و طراحی محیط حساس نیستند، مناسب است.

بارز‌ترین ویژگی در بحث کابینت‌های سفارشی، تنوع طرح و رنگ بسیار بالا است. افراد با مراجعه به متخصصین مربوطه می‌توانند بر حسب رنگ دکوراسیون و دیگر وسایل خود، یک رنگ کابینت مناسب و زیبا انتخاب نمایند. همچنین در کابینت‌های سفارشی شما دیگر درگیر مشکلات اندازه نخواهید شد؛ گاهی این مشکلات اندازه و اختلال در سیاز کابینت و محیط فرد را ملزم به صرف هزینه‌های بسیار زیادی کرده است. بهتر است در همان ابتدا هوشمندانه‌تر عمل کنیم و هزینه‌های خود را صرف مباحث و وسایل باارزشی کنیم تا مجبور نباشیم در دفعات متوالی هزینه‌ای مصرف کنیم.

به صورت کلی انتخاب هر نوع کابینت بستگی به شما و محیط خانه‌تان دارد؛ با مطالعه مقاله تا حد زیادی می‌توانید یک تصمیم جدی و درستی داشته باشید و بر حسب نیازتان بهترین انتخاب را داشته باشید. اگر سؤال یا مبحثی ذهن شما را درگیر کرده است می‌توانید از طریق کامنتها با ما درارتباط باشید.به رسم همیشگی از همراهی صمیمانه شما تشکر می‌کنیم؛ امیدواریم توانسته باشیم شما را در انتخاب و طراحی کابینت منزلتان یاری کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *