سبک زندگی

چرا باید به پرچم کشورمان احترام بگذاریم ؛ فکر کن و بگو صفحه ۹۰

جواب و پاسخ کامل صفحه ۹۰ کتاب ایران من : چرا باید به پرچم کشورمان احترام بگذاریم؟

چرا باید به پرچم کشورمان احترام بگذاریم؟ پرچم نماینده هویت و شرف یک جامعه می باشد و باید به آن احترام گذاشت، برای بررسی بیشتر در ادامه با بخش آموزش و پرورش ماگرتا همراه باشید.

مطلب پیشنهادی : جواب کار در کلاس صفحه ۵۳ علوم دوم

چرا باید به پرچم کشورمان احترام بگذاریم

چرا باید به پرچم کشورمان احترام بگذاریم

در صفحه ۹۰ کتاب ایران من در بخش فکر کن و بگو سوال پرسیده شده است که چرا باید به پرچم کشورمان احترام بگذاریم، برای پاسخ می توانیم بگوییم که :‌

پرچم معرف مردم و تمدن یک کشور می باشد. از تصویر یک پرچم می شود اعتقادات و آیین های مردم یک منطقه را به خوبی حدس زد و فهمید که آن ها به چیز کشور خود افتخار می کنند و در واقع حکم شناسنامه را دارد.

هر کشور یک پرچم مخصوص به خود را دارد که آنان را از میان مردم و سرزمین های دیگر متمایز می کند و از طریق آن در مرز های کشور برای نشان دادن تصاحب و اقتدار استفاده می شود. پرچم نمایانگر اعتقادات و باورها و گذشته افراد آن کشور نیز می باشد.

این ها همه دلایلی هستند که باید به پرچم کشورمان احترام بگذاریم تا سایر کشورها نیز به آن احترام بگذارند و بفهمند که چه تاریخ و سختی هایی پشت عزت و سربلندی الان آن می باشد.

رنگ سبز پرچم، نشانه آبادانی است، و منعکس کننده آرمانهای ملت بزرگ ایران و نشانه دین مبین اسلام که دین 99% مردم ایران است، می باشد. رنگ سفید پرچم، بیانگر صلح طلبی ملت بزرگ ایران است.

رنگ قرمز پرچم، نشانه صلابت و پایداری ملت مسلمان ایران در برابر تجاوزکاران و ستمکاران است. کلمه الله در میان پرچم و شعار الله اکبر نیز منعکس کننده هویت و آرمانهای ملت ایران است که در سایه این نامهای مقدس و دین مبین اسلام تجلی می یابد.

✅ حال که دلایل را بررسی کردیم به بررسی چند نمونه از شیوه احترام گذاشتن به پرچم را با هم مرور می کنیم :

۱- در مسابقات ملی ورزشکاران بعد از قهرمانی پرچم کشورشان را بر دوش انداخته یا بر آن بوسه می زنند.

۲- در منطقه های نظامی در مراسم های صبحگاه همیشه پرچم بر افراشته می شود و به آن احترام نظامی می گذارند و در مراسم ها رسمی نیز همینطور است.

۳- با فرهنگ سازی در فیلم ها و سریال ها می شود نحوه احترام به پرچم و عرق ملی را رواج داد.

۴- هک کردن پرچم بر روی چیزهای با ارزش نیز یکی از روش های احترام گذاشتن به آن و تاریخش می باشد. هر کشور در مراسمات مذاکره ای و دیپلماتیک خود از پرچم نیز استفاده می کند.

در بعضی از کشورهای دیده شده است که مردم برای احترام زیاد به پرچم خود لباس های خود را به رنگ ان در میاوردند و بر سرخانه هایشان نیز پرچم کشور را آویزان می کنند. شما چگونه به پرچم ایران احترام می گذارید؟

✅ در این مقاله بررسی کردیم که چرا باید به پرچم کشورمان احترام بگذاریم، اگر شما نیز پیشنهادی در این رابطه دارید می توانید از طریق بخش نظرات آن را با سایر دانش آموزان به اشتراک گذارید.

موسوی پوران

هم‌بنیانگذار مجله ماگرتا ، زندگی ۲۴ ساعته روی خط آنلاین دهکده جهانی وب . تحلیلگر و متخصص تولید محتوای با ارزش و با کیفیت هستم و ۸ سالی می شود که وارد دنیای دیجیتال شدم. مدیر تیم تحقیق و توسعه شرکت هستم. بالاترین لذت برای من انجام کار تیمی ست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *