اخبارعلمی

جواب کاردرکلاس صفحه ۱۱۱ ریاضی هشتم

پاسخ گام به گام کار در کلاس صفحه 111 ریاضی کلاس هشتم از فصل 7 توان و جذر با جواب و راه حل کامل

جواب صفحه ۱۱۱ ریاضی هشتم : در این قسمت به حل گام به گام جواب کاردرکلاس صفحه 111 ریاضی هشتم متوسطه مربوط به جذر تقریبی از فصل ۷ توان و جذر را برای تان کامل در بخش آموزش و پرورش ماگرتا برای شما دانش آموز فعال و کوشا آماده کرده ایم.

مطلب پیشنهادی : جواب فعالیت صفحه ۱۱۰ ریاضی هشتم

گام به گام صفحه ۱۱۱ ریاضی هشتم
گام به گام صفحه ۱۱۱ ریاضی هشتم

جواب کاردرکلاس صفحه ۱۱۱ ریاضی هشتم

در پاسخ به کار در کلاس صفحه 111 ریاضی هشتم داریم :

۱- با پر کردن جاهای خالی، مقدار ۲√ و ۲۰۰√ را به صورت تقریبی تا یک رقم اعشار به دست آورید. نتیجه را با آنچه ماشین حساب به دست می‌آورد، مقایسه کنید.

الف) ۴√ > ۲√ > ۱√

ب) ۲ > ۲√ > ۱

اکنون با نصف کردن فاصله ۱ تا ۲ روی محور، عدد ۱/۵ را آزمایش می‌کنیم.

چون ۲/۲۵ = ۲(۱/۵)، پس مقدار ۲√ حتماً کمتر از ۱/۵ است.

۱/۵۱/۴۱/۳عدد
۲/۲۵۱/۹۶۱/۶۹مجذور

به کمک جدول بالا می‌توان نوشت:

۱/۴ ≃ ۲√
۲۲۵√ > ۲۰۰√ > ۱۹۶√

بنابراین:

۲۲۵ > ۲۰۰√ > ۱۴

اکنون با نصف کردن فاصله ۱۴ تا ۱۵ روی محور اعداد، عدد ۱۴/۵ را آزمایش می‌کنیم. چون ۲۱۰/۲۵ = ۲(۱۴/۵)، بنابراین ۲۰۰√  حتماً کمتر از ۱۴/۵ است.

بنابراین: ۱۴/۱ ≃ ۲۰۰√

۱۴/۴۱۴/۳۱۴/۲۱۴/۱عدد
۲۰۷/۳۶۲۰۴/۴۹۲۰۱/۶۴۱۹۸/۸۱جذر

۲- ابتدا مقدار تقریبی هر عددی را که در جدول آمده است، حدس بزنید؛ سپس به کمک ماشین حساب، حاصل را تا دو رقم اعشار پیدا کنید و با مقداری که حدس زده‌اید، مقایسه کنید.

۱۴۰√۹۹√۶۸√۱۸/۵√۱۰/۳√۵√۵√عدد
 ۱۱/۴۵ ۹/۷۶ ۸/۰۵ ۴/۱۵ ۳/۱۰ ۲/۱۶ ۱/۶۸مقدار حدس زده شده
۱۱/۸۳۹/۹۴۸/۲۴۴/۳۰۳/۲۰۲/۲۳۱/۷۳ماشین حساب

🚀 اگر در هر صفحه ای از کتاب ریاضی هشتم دبیرستان مشکل و یا ایراد درسی داشتید حتما برای ما در قسمت دیدگاه بنویسید تا ما در اسرع وقت بتوانیم به سوال شما پاسخ بدهیم و مشکلات درسی شما دانش آموزان پایه هشتمی های گرامی را حل نماییم.

⚠ نکته : برای حل مسائل ریاضی حتما قلم و کاغذ کنار در خود داشته باشید تا به تمرین کردن بپردازید تا کامل کتاب ریاضی را یاد بگیرید. این یکی از بهترین روش های ثابت شده حل مسئله ریاضی است.

مطلب پیشنهادی : جواب صفحه ۱۰۸ و ۱۰۹ ریاضی هشتم

💢 در این بخش جواب کاردرکلاس صفحه ۱۱۱ ریاضی هشتم را مرور کردیم، شما می توانید با اضافه کردن عبارت ماگرتا در آخر جستجوهای درسی تان در گوگل به بهترین پاسخ ها دسترسی پیدا کنید. به یاد داشته باشید که حتما اول خودتان جواب سوال ها را بدهید و برای بررسی درست یا نادرست بودن آن به این پاسخ ها مراجعه کنید. اگر سوالی دارید آن را از قسمت دیدگاه بپرسید تا معلمان و کارشناسان ما به آن پاسخ بدهند. 👍🧐

طهرانی

بنیانگذار مجله اینترنتی ماگرتا و متخصص سئو ، کارشناس تولید محتوا ، هم‌چنین ۱۰ سال تجربه سئو ، تحلیل و آنالیز سایت ها را دارم و رشته من فناوری اطلاعات (IT) است . حدود ۵ سال است که بازاریابی دیجیتال را شروع کردم. هدف من بالا بردن سرانه مطالعه کشور است و اون هدف الان ماگرتا ست.

4 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *