اخبارعلمی

جواب صفحه ۷۶ ریاضی هفتم ⚜️ فعالیت و کاردرکلاس با پاسخ

پاسخ گام به گام فعالیت و کار در کلاس صفحه 76 ریاضی کلاس هفتم از فصل 6 سطح و حجم با جواب و راه حل کامل

جواب صفحه ۷۶ ریاضی هفتم : در این قسمت به حل گام به گام جواب فعالیت و کاردرکلاس صفحه 76 ریاضی هفتم متوسطه اول مربوط به مساحت جانبی و کل از فصل ۶ سطح و حجم است را برای تان کامل در بخش آموزش و پرورش ماگرتا برای شما دانش آموز فعال و ارزشمند آماده کرده ایم.

مطلب پیشنهادی : جواب تمرین صفحه ۷۵ ریاضی هفتم

گام به گام صفحه ۷۶ ریاضی هفتم
گام به گام صفحه ۷۶ ریاضی هفتم

جواب فعالیت صفحه ۷۶ ریاضی هفتم

در جواب فعالیت صفحه 76 ریاضی هفتم داریم :

۱- مساحت همه وجه های جانبی منشور های زیر را به دست آورید. هر وجه جانبی چه شکلی دارد؟ شکل مستطیل
به مجموع این مساحت ها مساحت جانبی شکل می گویند.

جواب سوال ۱ فعالیت صفحه ۷۶ ریاضی هفتم
ادامه جواب سوال ۱ فعالیت صفحه ۷۶ ریاضی هفتم
پاسخ سوال ۱ فعالیت صفحه ۷۶ ریاضی هفتم

۲- برای به دست آوردن مجموع مساحت جانبی منشور سه پهلوی بالا به صورت زیر، آن را روی کاغذ قرار می دهیم، و به اندازه طول هر ضلع یک علامت می گذاریم.
با توجه به شکل های بالا چگونه می توانستیم ساده تر مساحت جانبی را به دست آوریم؟ (پاسخ در تصویر)

جواب سوال ۲ فعالیت صفحه ۷۶ ریاضی هفتم

۳- با توجه به ۲ سؤال بالا اگر مساحت را با S، محیط را با P و ارتفاع را با h نشان دهیم. رابطه جبری مساحت جانبی منشور های بالا را بنویسید.

S = P . h

جواب کاردرکلاس صفحه ۷۶ ریاضی هفتم

در جواب کار در کلاس صفحه 76 ریاضی هفتم داریم :

۱- مساحت جانبی شکل های زیر را پیدا کنید.

جواب سوال ۱ کاردرکلاس صفحه ۷۶ ریاضی هفتم

۲- ستونی به شکل منشور ۶ پهلوست که هر ضلع آن ۰/۲ متر و ارتفاع آن ۵ متر است. می‌‌خواهند بدنه جانبی این ستون را کاشی کاری کنند. چند متر مربع کاشی لازم است؟

جواب سوال ۲ کاردرکلاس صفحه ۷۶ ریاضی هفتم

💥 اگر در هر صفحه ای از کتاب ریاضی هفتم دبیرستان مشکل و یا ایراد درسی داشتید حتما برای ما در قسمت دیدگاه بنویسید تا ما در اسرع وقت بتوانیم به سوال شما پاسخ بدهیم و مشکلات درسی شما دانش آموزان پایه هفتمی های گرامی را حل نماییم.

⚠ نکته : برای حل مسائل ریاضی حتما قلم و کاغذ کنار در خود داشته باشید تا به تمرین کردن بپردازید تا کامل کتاب ریاضی را یاد بگیرید. این یکی از بهترین روش های یادگیری ریاضی هفتم است.

مطلب پیشنهادی : جواب کاردرکلاس صفحه ۷۴ ریاضی هفتم

☑️ در این بخش جواب فعالیت و کاردرکلاس صفحه ۷۶ ریاضی هفتم را مرور کردیم. به یاد داشته باشید که حتما اول خودتان جواب سوال ها را بدهید و برای بررسی درست یا نادرست بودن آن به این پاسخ ها مراجعه کنید. شما می توانید با اضافه کردن عبارت ماگرتا در آخر جستجوهای درسی تان در گوگل به بهترین پاسخ ها دسترسی پیدا کنید. اگر سوالی دارید آن را از قسمت دیدگاه بپرسید تا معلمان به آن پاسخ بدهند. 🧐💖

طهرانی

بنیانگذار مجله اینترنتی ماگرتا و متخصص سئو ، کارشناس تولید محتوا ، هم‌چنین ۱۰ سال تجربه سئو ، تحلیل و آنالیز سایت ها را دارم و رشته من فناوری اطلاعات (IT) است . حدود ۵ سال است که بازاریابی دیجیتال را شروع کردم. هدف من بالا بردن سرانه مطالعه کشور است و اون هدف الان ماگرتا ست.

84 دیدگاه

  1. ممنون خوب بود و من مشکل توی حجم و سطح دارم و از وقتی که کرونا اومده توی ریاضی خیلی افت کردم من زرنگ کلاس بودم ولی الان…… ☹️🥺🥴

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × 1 =