اخبارعلمی

جواب تمرین صفحه ۷۵ ریاضی هفتم

پاسخ گام به گام تمرین صفحه 75 ریاضی کلاس هفتم از فصل 6 سطح و حجم با جواب و راه حل کامل

جواب صفحه ۷۵ ریاضی هفتم : در این قسمت به حل گام به گام جواب تمرین صفحه 75 ریاضی هفتم متوسطه اول مربوط به محاسبه حجم های منشوری از فصل ۶ سطح و حجم است را برای تان کامل در بخش آموزش و پرورش ماگرتا برای شما دانش آموز فعال و ارزشمند آماده کرده ایم.

مطلب پیشنهادی : جواب کاردرکلاس صفحه ۷۴ ریاضی هفتم

گام به گام صفحه ۷۵ ریاضی هفتم
گام به گام صفحه ۷۵ ریاضی هفتم

جواب تمرین صفحه ۷۵ ریاضی هفتم

در جواب تمرین صفحه 75 ریاضی هفتم داریم :

۱- حجم ستون شکل مقابل را به صورت تقریبی پیدا کنید. (کل شکل را مکعب مستطیل و یا استوانه در نظر بگیرید.)

جواب سوال ۱ تمرین صفحه ۷۵ ریاضی هفتم

حالا کمی دقیق تر محاسبه کنید و آن را به سه قسمت تقسیم کنید و حجم سه تکه را جداگانه حساب کنید و مجموع را به دست آورید (شعاع قاعده استوانه چند است؟). شعاع آن ۳۰ است.
تفاوت دو جواب را به دست آورید.

ادامه جواب سوال ۱ تمرین صفحه ۷۵ ریاضی هفتم

۲- حجم اشکال زیر را به دست آورید.

جواب سوال ۲ تمرین صفحه ۷۵ ریاضی هفتم
ادامه جواب سوال ۲ تمرین صفحه ۷۵ ریاضی هفتم
پاسخ سوال ۲ تمرین صفحه ۷۵ ریاضی هفتم

۳- چاهی به عمق ۱۲ متر حفر کرده ایم. شعاع دهانه این چاه ۰/۴ متر است. وقتی خاک کنده و بیرون ریخته می شود، حجم آن ۱/۳ برابر می شود. اگر خاک این چاه بعد از بیرون آمدن در سطحی به ابعاد ۴ و ۵ متر به طور یکنواخت ریخته شود تا یک مکعب مستطیل به وجود آید، ارتفاع این مکعب مستطیل چقدر خواهد شد؟

جواب سوال ۳ تمرین صفحه ۷۵ ریاضی هفتم

۴- حوضی است به شکل مکعب مستطیل که ابعاد آن ۴ و ۳ و ۱/۵ متر است. این حوض خالی را با شیر آبی که در هر دقیقه ۶۰ لیتر آب وارد آن می کند، پر می کنیم. چند ساعت طول می کشد تا حوض پر شود؟

جواب سوال ۴ تمرین صفحه ۷۵ ریاضی هفتم

۵- یک پارچ به شکل استوانه است که ارتفاع آن ۳۰ سانتی متر و شعاع قاعده آن ٨ سانتی متر است. آب داخل این پارچ را در لیوان‌هایی به شکل استوانه که ارتفاع آنها ۱۰ سانتی متر و شعاع قاعدهٔ آن ٤ سانتی متر است، می‌ریزیم. این آب چند لیوان را پُر می‌کند؟

جواب سوال ۵ تمرین صفحه ۷۵ ریاضی هفتم

۶- قاعده یک منشور سه پهلو مثلث قائم الزاویه ای که اندازه ضلع های قائمه آن ۳ و ۴ است. ارتفاع این منشور ۶ سانتی متر است. حجم این منشور را پیدا کنید.

جواب سوال ۶ تمرین صفحه ۷۵ ریاضی هفتم

💥 اگر در هر صفحه ای از کتاب ریاضی هفتم دبیرستان مشکل و یا ایراد درسی داشتید حتما برای ما در قسمت دیدگاه بنویسید تا ما در اسرع وقت بتوانیم به سوال شما پاسخ بدهیم و مشکلات درسی شما دانش آموزان پایه هفتمی های گرامی را حل نماییم.

⚠ نکته : برای حل مسائل ریاضی حتما قلم و کاغذ کنار در خود داشته باشید تا به تمرین کردن بپردازید تا کامل کتاب ریاضی را یاد بگیرید. این یکی از بهترین روش های یادگیری ریاضی هفتم است.

مطلب پیشنهادی : جواب فعالیت صفحه ۷۳ ریاضی هفتم

☑️ در این بخش جواب تمرین صفحه ۷۵ ریاضی هفتم را مرور کردیم. به یاد داشته باشید که حتما اول خودتان جواب سوال ها را بدهید و برای بررسی درست یا نادرست بودن آن به این پاسخ ها مراجعه کنید. شما می توانید با اضافه کردن عبارت ماگرتا در آخر جستجوهای درسی تان در گوگل به بهترین پاسخ ها دسترسی پیدا کنید. اگر سوالی دارید آن را از قسمت دیدگاه بپرسید تا معلمان به آن پاسخ بدهند. 🧐💖

طهرانی

بنیانگذار مجله اینترنتی ماگرتا و متخصص سئو ، کارشناس تولید محتوا ، هم‌چنین ۱۰ سال تجربه سئو ، تحلیل و آنالیز سایت ها را دارم و رشته من فناوری اطلاعات (IT) است . حدود ۵ سال است که بازاریابی دیجیتال را شروع کردم. هدف من بالا بردن سرانه مطالعه کشور است و اون هدف الان ماگرتا ست.

149 دیدگاه

 1. حجت خلج گفت:

  با سلام و احترام ، و ضمن خسته نباشید خدمت همکاران عزیز و زحمت کش از اطلاعات مفیدتان بینهایت سپاسگزارم . کمک شایانی به دانش آموزان میکند.موفق وپیروز باشید

 2. ی بنده خدا ب ت چ گفت:

  صرفا من بیکار بودم اومدم ی سر زدم

 3. ناشناس گفت:

  واقعاً سایت فوق العاده خوبی هست ازتون متشکرم فقط اگه میشه برای حل سوالات دلیل هم بیارید ممنون میشم 🙂🙏

  1. Nima.b گفت:

   واقعا راست میگه اگه میشه دلیل هم بیارید🙏🏻

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *