اخبارعلمی

جواب کاردرکلاس صفحه ۷۴ ریاضی هفتم

پاسخ گام به گام کاردرکلاس صفحه 74 ریاضی کلاس هفتم از فصل 6 سطح و حجم با جواب و راه حل کامل

جواب صفحه ۷۴ ریاضی هفتم : در این قسمت به حل گام به گام جواب کاردرکلاس صفحه 74 ریاضی هفتم متوسطه اول مربوط به محاسبه حجم های منشوری از فصل ۶ سطح و حجم است را برای تان کامل در بخش آموزش و پرورش ماگرتا برای شما دانش آموز فعال و ارزشمند آماده کرده ایم.

مطلب پیشنهادی : جواب فعالیت صفحه ۷۳ ریاضی هفتم

گام به گام صفحه ۷۴ ریاضی هفتم
گام به گام صفحه ۷۴ ریاضی هفتم

جواب کاردرکلاس صفحه ۷۴ ریاضی هفتم

در جواب کار در کلاس صفحه 74 ریاضی هفتم داریم :

۱- با توجه به فعالیت صفحه قبل، رابطه جبری به دست آوردن حجم های منشوری (V) را که در آن مساحت قاعده منشور (S) و ارتفاع منشور (h) است، بنویسید.

V = S × h

۲- با توجه به رابطه بالا و مساحت قاعده داده شده، حجم هر شکل را محاسبه کنید.

جواب سوال ۲ کاردرکلاس صفحه ۷۴ ریاضی هفتم
ادامه جواب سوال ۲ کاردرکلاس صفحه ۷۴ ریاضی هفتم

۳- ابتدا مساحت قاعده و سپس حجم هر یک از اجسام زیر را حساب کنید. برای به دست آوردن مساحت و حجم هر شکل رابطه های جبری را بنویسید.

جواب سوال ۳ کاردرکلاس صفحه ۷۴ ریاضی هفتم
ادامه جواب سوال ۳ کاردرکلاس صفحه ۷۴ ریاضی هفتم
پاسخ سوال ۳ کاردرکلاس صفحه ۷۴ ریاضی هفتم

۴- منبع آبی به شکل استوانه است که شعاع قاعده آن ۰/۸ متر و ارتفاعش ۲ متر است. این منبع چند متر مکعب آب می‌گیرد؟

جواب سوال ۴ کاردرکلاس صفحه ۷۴ ریاضی هفتم

۵- یک جعبه دستمال کاغذی به شکل مکعب مستطیل داریم که طول آن ۲۵، عرض آن ۱۲ و ارتفاعش ۵ سانتی متر است. تعیین کنید چند عدد از این جعبه ها در یک کارتن که به شکل مکعب مستطیل به ابعاد ۵۰ و ۳۰ و ۲۴ سانتی متر است، جا می گیرد؟

جواب سوال ۵ کاردرکلاس صفحه ۷۴ ریاضی هفتم

💥 اگر در هر صفحه ای از کتاب ریاضی هفتم دبیرستان مشکل و یا ایراد درسی داشتید حتما برای ما در قسمت دیدگاه بنویسید تا ما در اسرع وقت بتوانیم به سوال شما پاسخ بدهیم و مشکلات درسی شما دانش آموزان پایه هفتمی های گرامی را حل نماییم.

⚠ نکته : برای حل مسائل ریاضی حتما قلم و کاغذ کنار در خود داشته باشید تا به تمرین کردن بپردازید تا کامل کتاب ریاضی را یاد بگیرید. این یکی از بهترین روش های یادگیری ریاضی هفتم است.

مطلب پیشنهادی : جواب تمرین صفحه ۷۲ ریاضی هفتم

☑️ در این بخش جواب کاردرکلاس صفحه ۷۴ ریاضی هفتم را مرور کردیم. به یاد داشته باشید که حتما اول خودتان جواب سوال ها را بدهید و برای بررسی درست یا نادرست بودن آن به این پاسخ ها مراجعه کنید. شما می توانید با اضافه کردن عبارت ماگرتا در آخر جستجوهای درسی تان در گوگل به بهترین پاسخ ها دسترسی پیدا کنید. اگر سوالی دارید آن را از قسمت دیدگاه بپرسید تا معلمان به آن پاسخ بدهند. 🧐💖

طهرانی

بنیانگذار مجله اینترنتی ماگرتا و متخصص سئو ، کارشناس تولید محتوا ، هم‌چنین ۱۰ سال تجربه سئو ، تحلیل و آنالیز سایت ها را دارم و رشته من فناوری اطلاعات (IT) است . حدود ۵ سال است که بازاریابی دیجیتال را شروع کردم. هدف من بالا بردن سرانه مطالعه کشور است و اون هدف الان ماگرتا ست.

56 دیدگاه

  1. حسین گفت:

    عالیییییییی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *