اخبارعلمی

جواب تمرین صفحه ۷۸ ریاضی هفتم

پاسخ گام به گام تمرین صفحه 78 ریاضی کلاس هفتم از فصل 6 سطح و حجم با جواب و راه حل کامل

جواب صفحه ۷۸ ریاضی هفتم : در این قسمت به حل گام به گام جواب تمرین صفحه 78 ریاضی هفتم متوسطه اول مربوط به مساحت جانبی و کل از فصل ۶ سطح و حجم است را برای تان کامل در بخش آموزش و پرورش ماگرتا برای شما دانش آموز فعال و ارزشمند آماده کرده ایم.

مطلب پیشنهادی : جواب صفحه ۷۷ ریاضی هفتم

گام به گام صفحه ۷۸ ریاضی هفتم
گام به گام صفحه ۷۸ ریاضی هفتم

جواب تمرین صفحه ۷۸ ریاضی هفتم

در جواب تمرین صفحه 78 ریاضی هفتم داریم :

۱- در شکل زیر گسترده چند منشور داده شده است. آنها را روی کاغذ بکشید و منشورها را درست کنید و به کلاس بیاورید.
در چه صورت گسترده شکل وسط به یک مکعب تبدیل می شود؟

در صورتی که ارتفاع منشور با اندازه ضلع های قاعده برابر باشد.

جواب سوال ۱ تمرین صفحه ۷۸ ریاضی هفتم

۲- یک غلتک روی زمین آسفالت شده باید ۴ بار غلت بزند تا سطح آن صاف شود.
اگر شعاع غلتک ۵۰ سانتی متر و ارتفاع استوانه آن ۱ متر باشد، برای آسفالت کردن سطح یک کوچه به طول ۲۰ و عرض ۴ متر، این غلتک باید به طور تقریبی چند بار بچرخد؟

جواب سوال ۲ تمرین صفحه ۷۸ ریاضی هفتم

۳- یک چرخ ماشین که کاملاً خیس شده است، با ۱۰ دور چرخیدن روی زمین جای خود را مشخص می‌کند تا خشک شود. اگر این چرخ به ضخامت ۲۰ سانتی متر و قطر ۷۰ سانتی متر باشد، چه مساحتی از زمین را خیس خواهد کرد؟

جواب سوال ۳ تمرین صفحه ۷۸ ریاضی هفتم

۴- یک چادر مسافرتی به شکل مقابل است. چند متر پارچه برای ساخت آن به کار رفته است؟ حجم این چادر چقدر است؟

جواب سوال ۴ تمرین صفحه ۷۸ ریاضی هفتم

۵- یک مخزن نفت به شکل استوانه‌ای است که شعاع قاعدهٔ آن ۳ متر و ارتفاعش ۵ متر است. می خواهیم بدنه خارجی و سقف آن را رنگ بزنیم. اگر هزینه رنگ کردن هر متر مربع ۳۰۰۰ تومان باشد، برای رنگ کردن این مخزن چقدر باید هزینه کرد؟

جواب سوال ۵ تمرین صفحه ۷۸ ریاضی هفتم

۶- می‌خواهیم با مقوا مکعبی به ضلع ۱۰cm بسازیم. چند سانتی‌متر مربع مقوا به کار می‌رود؟

جواب سوال ۶ تمرین صفحه ۷۸ ریاضی هفتم

۷- یک جعبه به شکل مکعب مستطیل به ابعاد ۳۰ و ۵۰ و ۴۰ سانتی متر را با کاغذ کادو پوشانده‌ایم. برای پوشاندن این جعبه حداقل چند سانتی مترمربع کاغذ کادو لازم داریم؟ چرا در این مسئله حداقل کاغذ لازم خواسته شده است؟

جواب سوال ۷ تمرین صفحه ۷۸ ریاضی هفتم

۸- با مکعب‌های به ضلع ۱ واحد حجم مقابل را ساخته‌ایم. اگر تمام سطح‌های این حجم را رنگ کنیم، چند مکعب رنگ نمی‌شوند؟ ۸ مکعب

چند مکعب رنگ می‌شود؟ ۵۶ مکعب
چند مکعب ۲ وجه شان رنگ می‌شود؟ ۲۴ مکعب
چند مکعب ۳ وجه شان رنگ شده است؟ ۸ مکعب

جواب سوال ۸ تمرین صفحه ۷۸ ریاضی هفتم

💥 اگر در هر صفحه ای از کتاب ریاضی هفتم دبیرستان مشکل و یا ایراد درسی داشتید حتما برای ما در قسمت دیدگاه بنویسید تا ما در اسرع وقت بتوانیم به سوال شما پاسخ بدهیم و مشکلات درسی شما دانش آموزان پایه هفتمی های گرامی را حل نماییم.

⚠ نکته : برای حل مسائل ریاضی حتما قلم و کاغذ کنار در خود داشته باشید تا به تمرین کردن بپردازید تا کامل کتاب ریاضی را یاد بگیرید. این یکی از بهترین روش های یادگیری ریاضی هفتم است.

مطلب پیشنهادی : جواب صفحه ۷۶ ریاضی هفتم

☑️ در این بخش جواب تمرین صفحه ۷۸ ریاضی هفتم را مرور کردیم. به یاد داشته باشید که حتما اول خودتان جواب سوال ها را بدهید و برای بررسی درست یا نادرست بودن آن به این پاسخ ها مراجعه کنید. شما می توانید با اضافه کردن عبارت ماگرتا در آخر جستجوهای درسی تان در گوگل به بهترین پاسخ ها دسترسی پیدا کنید. اگر سوالی دارید آن را از قسمت دیدگاه بپرسید تا معلمان به آن پاسخ بدهند. 🧐💖

طهرانی

بنیانگذار مجله اینترنتی ماگرتا و متخصص سئو ، کارشناس تولید محتوا ، هم‌چنین ۱۰ سال تجربه سئو ، تحلیل و آنالیز سایت ها را دارم و رشته من فناوری اطلاعات (IT) است . حدود ۵ سال است که بازاریابی دیجیتال را شروع کردم. هدف من بالا بردن سرانه مطالعه کشور است و اون هدف الان ماگرتا ست.