اخبارعلمی

جواب فعالیت صفحه ۹۰ ریاضی هشتم

پاسخ گام به گام فعالیت صفحه 90 ریاضی کلاس هشتم از فصل 6 مثلث با جواب و راه حل کامل

جواب صفحه ۹۰ ریاضی هشتم : در این قسمت به حل گام به گام جواب فعالیت صفحه 90 ریاضی هشتم متوسطه مربوط به شکل های هم نهشت از فصل ۶ مثلث را برای تان کامل در بخش آموزش و پرورش ماگرتا برای شما دانش آموز فعال و کوشا آماده کرده ایم.

مطلب پیشنهادی : جواب کاردرکلاس صفحه ۸۹ ریاضی هشتم

گام به گام صفحه ۹۰ ریاضی هشتم
گام به گام صفحه ۹۰ ریاضی هشتم

جواب فعالیت صفحه ۹۰ ریاضی هشتم

در پاسخ به فعالیت صفحه 90 ریاضی هشتم داریم :

۱- در شکل مقابل ΔABC≅ΔA′B′C اندازه برخی ضلع ها و زاویه ها نوشته شده است. اندازه ضلع‌ها و زاویه‌های دیگر را به دست آورید.

جواب سوال ۱ فعالیت صفحه ۹۰ ریاضی هشتم

۲- چهار ضلعی DEFG را نسبت به خطی افقی قرینه کرده ایم و چهار ضلعی HIJK را به دست آورده ایم. اندازه برخی از ضلع ها و زاویه ها معلوم است.

اندازه ضلع ها و زاویه های دیگر این چهار ضلعی را به دست آورید.

جواب سوال ۲ فعالیت صفحه ۹۰ ریاضی هشتم
ادامه جواب سوال ۲ فعالیت صفحه ۹۰ ریاضی هشتم

درباره رابطه هایی که از آنها در این دو سؤال استفاده کرده اید با هم گفت و گو کنید.

۳- مثلث ABCD را می توان با انتقال بر مثلث A′B′C منطبق کرد. مانند نمونه با تشکیل و حل معادله، اندازه ضلع های مثلث ها را به دست آورید.

جواب سوال ۳ فعالیت صفحه ۹۰ ریاضی هشتم

🚀 اگر در هر صفحه ای از کتاب ریاضی هشتم دبیرستان مشکل و یا ایراد درسی داشتید حتما برای ما در قسمت دیدگاه بنویسید تا ما در اسرع وقت بتوانیم به سوال شما پاسخ بدهیم و مشکلات درسی شما دانش آموزان پایه هشتمی های گرامی را حل نماییم.

⚠ نکته : برای حل مسائل ریاضی حتما قلم و کاغذ کنار در خود داشته باشید تا به تمرین کردن بپردازید تا کامل کتاب ریاضی را یاد بگیرید. این یکی از بهترین روش های ثابت شده حل مسئله ریاضی است.

مطلب پیشنهادی : جواب فعالیت صفحه ۸۸ ریاضی هشتم

❤️ در این بخش جواب فعالیت صفحه ۹۰ ریاضی هشتم را مرور کردیم، شما می توانید با اضافه کردن عبارت ماگرتا در آخر جستجوهای درسی تان در گوگل به بهترین پاسخ ها دسترسی پیدا کنید. به یاد داشته باشید که حتما اول خودتان جواب سوال ها را بدهید و برای بررسی درست یا نادرست بودن آن به این پاسخ ها مراجعه کنید. اگر سوالی دارید آن را از قسمت دیدگاه بپرسید تا معلمان و کارشناسان ما به آن پاسخ بدهند. 👌🤗

طهرانی

بنیانگذار مجله اینترنتی ماگرتا و متخصص سئو ، کارشناس تولید محتوا ، هم‌چنین ۱۰ سال تجربه سئو ، تحلیل و آنالیز سایت ها را دارم و رشته من فناوری اطلاعات (IT) است . حدود ۵ سال است که بازاریابی دیجیتال را شروع کردم. هدف من بالا بردن سرانه مطالعه کشور است و اون هدف الان ماگرتا ست.

9 دیدگاه

  1. باید مثل معادله حل کنی
   خب جواب ضلع ACميشه
   Y+3=5Y_5
   5Y+Y=5+3-
   8=4Y-
   Y=+4
   ضلع BCهمخودش داده ۷
   وضلع ABهم میشه
   y+3=5y-5
   8=4y
   y=4
   خب جواب های اون یکی شکل هم که با این شکلمون هم نهشته همینا میشه
   😆😆

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *