اخبارعلمی

تحقیق درباره آمادگی جسمانی ♨️+ تاثیر آن در سلامتی

بهترین مقاله درباره آمادگی جسمانی برای دانش آموزان کلاسی و تمامی پایه ها

تحقیق درباره آمادگی جسمانی : بسیاری از افراد دوست دارند که یک از سطح از آمادگی جسمانی برسند که مطلوب باشد در این نوشتار می‌خواهیم درباره آمادگی جسمانی مطالبی را ارائه دهیم با بخش تحقیق ماگرتا همراه شوید.

تحقیق پیشنهادی : تحقیق درباره فواید و مضرات یک تکنولوژی

تحقیق درباره آمادگی جسمانی

آمادگی جسمانی چیست؟

آمادگی جسمانی وضعیت سلامت جسم و توانایی‌های ان در افراد است، به طور کلی اگر فرد بتواند کار‌های روزه مره خود را بدون خستگی مفرط انجام دهد یعنی از آمادگی جسمانی بالایی برخوردار است.

مؤلفه‌های آمادگی جسمانی

آمادگی جسمانی ۵ مؤلفه اصلی دارد که عبارتند از:

  • سلامت دستگاه قلبی عروقی
  • استقامت عضلانی
  • قدرت عضلانی
  • ترکیبات تشکیل دهنده بدن
  • انعطاف پذیری

سلامت دستگاه قلبی عروقی

دستگاه گردش خون و دستگاه تنفسی وظیفه تامین سوخت بدن را برعهده دارند هر استقامت دستگاه قلبی و عروقی بدن بیشتر باشد سوخت رسانی موثر‌تر انجام می‌شود.

با انجام فعالیت‌هایی مانند شنا کردن، نرم دویدن، دوچرخه سواری، راه رفتن سریع در یک بازه زمانی مدوام و بدون وقفه ضربان قلب را افزایش دار که در نهایت استقامت دستگاه قلبی عروقی بیشتر خواهد شد و در سطح مطلوب آمادگی جسمانی قرار دارند.

ورزش کردن از دو طریق باعث افزایش استقامت دستگاه قلبی عروقی می‌شود، اول اینکه ماهیچه قلب با ورزش کردن قدرت بیشتری پیدا می‌کند و با هر بار تپش خون بیشتری را پمپاژ می‌کند. دوم اینکه با ورزش کردن سرخرگ‌های کوچکی در بافت ماهیچه قلب وجود دارند باعث انتقال خون به دیگر عضلات بدن به طور موثر تری صورت می‌پذیرد.

استقامت عضلانی

استقامت عضلانی توانایی عضله در اعمال قدرت و فعالیت کردن به طور مداوم می‌گویند تمرکز بر تمرین‌های استقامتی بیشتر بر ردی دستگاه قلبی عروقی بدن است و اینکه عضلات خون که حاوی اکسیژن کافی را برای ادانه فعالیت دریافت کند.

دو نوع بافت عضلانی که شامل تار‌های تند انقباض و تار‌های کند انقباض وجود دارد.

تار‌های تند انقباض به سرعت منقبض و به سرعت هم خسته می‌شوند و انرژی زیادی را مصرف می‌کنند.

تار‌های کند انقباض برای تمرین‌های استقامتی مناسب هستند و این تارها بیشتر در عضلات مرکزی بدن یافت می‌شود و بسته به نوع تمرین ورزشی تارهای کند انقباض بیشتر می‌شود که رسیدن به سطح مطلوب آمادگی جسمانی مسیر خواهد شد.

قدرت عضلانی

قدرت عضلانی یعنی قابلیت هر یک از عضلات برای استفاده از قدرت و اعمال ان به هنگام انجام فعالیت‌های جسمانی است.

یکی از روش‌هایی که می‌توان قدرت عضلاتی را سنجید بلند کردن یا هل دادن وزنه است در حقیقت استفاده منظم از عضلات که باعث افزایش قدرت می‌شود اما هر یک از عضلات باید تا حد خستگی کار گرفته شوند تا به مرور زمان قوی شوند.

ترکیبات تشکیل دهنده بدن

استخوان‌ها، آب و چربی ترکیبات اصلی تشکیل دهنده بدن هستند تعیین میزان هر یک از آن‌ها تاثیر مهمی در برطرف کردن کاستی‌ها و رسیدن به سطح آمادگی جسمانی مطلوب دارد.

شاید جالب باشد که بدانید بدون افزایش یا کاهش وزن میزان هر یک از این ترکیبات را تغییر داد تا به نسبت دلخواه رسید.

انعطاف پذیری

انعطاف پذیری یعنی توانایی در حرکت دادن مفصل و مفاصل در طول دامنه حرکتی است.

انعطاف پذیری بخاطر حرکت ملایم و آرام می‌تواند از بروز آسیب دیدگی جلوگیری کند همچنین میزان انعطاف پذیری در هر مفاصل با مفصل‌های دیگر متفاوت است و به متغیر‌هایی مانند سفتی رباط و تاندون بستگی دارد.

تحقیقات پیشنهادی : تحقیق در مورد اکسیژن
و
تحقیق درباره صداقت و راستگویی
و
تحقیق درباره کانی ها

سخن پایانی : به پایان تحقیقات درباره آمادگی جسمانی رسیدیم چنانچه در این خصوص نظری دارید برای ما کامنت بگذارید.

طهرانی

بنیانگذار مجله اینترنتی ماگرتا و متخصص سئو ، کارشناس تولید محتوا ، هم‌چنین ۱۰ سال تجربه سئو ، تحلیل و آنالیز سایت ها را دارم و رشته من فناوری اطلاعات (IT) است . حدود ۵ سال است که بازاریابی دیجیتال را شروع کردم. هدف من بالا بردن سرانه مطالعه کشور است و اون هدف الان ماگرتا ست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.