ادبیاتفرهنگ و هنر

انشا در مورد نیمه شعبان ✳️+ مقدمه و بدنه و نتیجه گیری

انشاء دانش آموزی و ساده روان در مورد نیمه شعبان با مقدمه و نتیجه گیری و توصیفات زیبا

انشا در مورد نیمه شعبان : مهدی موعود می آید و جهان را پر از عدل می کند. برای دریافت اطلاعات بیشتر در بخش انشا ماگرتا با ما همراه شوید.

انشا پیشنهادی : انشا در مورد هنر

انشا در مورد نیمه شعبان

انشا در مورد نیمه شعبان

مقدمه: او فرزند ملیکا یا نرجس است که روزی منتقم بزرگ جهان خواهد شد و از سمت کعبه ظهور خواهد کرد. امام مهدی (ع) فرزند امام حسن عسکری است که حتی بارداریش در خفا و دور از چشم مردم بود و هیچ کس نمی دانست که نرجس باردار است و فقط امام می دانست و خواهرش…

بدنه: روز نیمه ماه شعبان بود، ماه شعبان برای شیعیان ماه شادی و خوشی و سرور است، پدر بی تاب است و مادر بی قرار، مادر از درد به خود می پیچد و قابله می گوید این زن اصلا باردار نیست و درد دیگری دارد. کم کم سپیده سر می زند و خورشید عالم تاب هم رخ می نماید، عمه به فدایت این دیگر چه معجزه ای است که خدا نشان می دهد، نرگس تو که اصلا نشانه های مادر شدن هم نداشتی، خدای بزرگ این همان وعده الهی است که در خفا رخ نموده است.

عمه فرزند را به سمت امام حسن عسکری برده و او هم این نور بی همتا را در آغوش گرفته و خدا را شکر می کند و می گوید، این همان نور عظیم است که روزی جهان را روشن خواهد کرد و همه مردان حنیف و خداپرستان در جوارش شمشیر خواهند زد.

نیمه ماه شعبان است و ماه بدر کامل است و سامرا آبستن حقایقی ناب. چه قدر همه جا روشن است و عرق نور، 255 سال از هجرت پیامبر گذشته و اخرین نواده ازنسل حسین متولد می شود و قرار است دنیا را متحول کند.

خدایا خودت می دانی و خودت که در کجاست و درچه حالی است محفوظش بدار تا  وعده تو برسد و زمین محل تاخت وتاز مستضعفان قرار گیرد و همه ظالمان به لانه موش فرار می کنند. پ

نتیجه گیری: مهدی موعود در سحرگاه جمعه نیمه شعبان سال 255 هجری در شهر سامرا متولد شد، او امامی است که منجی عالم بشریت خواهد شد و مردم و به ویژه شیعیان باید برای ظهورش دست به اقداماتی بزنند و رفتارهایی داشته باشند تا زمینه ظهور فراهم گردد.

انشا نیمه شعبان و ولادت امام زمان

مقدمه: همه ادیان آسمانی به ظهور یک منجی ایمان دارند، شیعیان هم به ظهور حضرت مهدی(ع) باور دارند و می دانند که روزی با 313 یار از سمت خانه خدا ظهور کرده و جهان را پر از عدل و داد خواهد کرد. تمام مستضعفان در رکابش قرار گرفته و جهان پر از عدالت خواهد شد.

بدنه: روزی تو از کوچه های باران خواهی امد و روی دیوار کعبه سکو خواهی زد، روزی تو درحالی که قرص بدر ماه در دست داری به مظلومان سر خواهی زد و دنیا از نور تو پر فروغ خواهد شد. تو چلچراغ خاندان امامتی و مایه فخر شیعه. تو که می آیی گلها برای نماز به تو اقتدا می کنند و خورشید هم زلف آشفته و خندان لب در حوالی خانه تو خیمه خواهد زد.

روزی که تو می رسی آسمان و دریا و افق وخورشید همگی به صف منتظرند و برایت بزم نور دارند. مهدی جانم کجایی وکی می رسی، تو از تبار آفتاب و از دیار سرخ نینوایی، تو را چون سرخی افق دوست می دارم. تو که از راه برسی همه خون های به ناحق ریخته شده زنده می شوند و جهان را لوای علم تو در هم خواهد شکست. مهدی جان تو وام دار درد همه مظلومان تاریخی که دادشان را از ظالم بگیرید و زندگی سبز را تقدیمشان کنید.

کاش مردم بدانند که آمدنت هم مقدماتی دارد، انتظار فرج یک عبادت است. کاش بدانیم که گناه نکردن، نخوردن مال مردم، ظلم ستیزی و امر به معروف و نهی از منکر از نمونه های امادگی و انتظار برای فرج است.مهدی جان، تن و روح و جسمم فدایت، کی می آیی تا جهان آرامش را تجربه کند.

کجایی عشق دلها، بتاب و قلب های فسرده را درمان کن و مگذار که دردهای ستمدیگان بی درمان بماند. ای قائم و منتظر جهان، کاش جهان می دانست که تو چه نعمتی هستی و از کدام قبیله ای، کاش می دانستند تو بوی حسین و حسن و فاطمه و علی و پیامبر می دهی، تو گل سرخ باغ رسولی که بویت جهان را معطر کرده است. تو روزی با اسبی سفید از در جهان درآی و ظلم را برای همیشه جمع کن…

نتیجه گیری: مهدی جان تو مرد موعد جهانی که با ذوالفقارت همه جهان را فتح خواهی نمود و آنجاست که باید دشمنان دین مبین اسباب جادو و دورغ خود را برچینند و  تسلیم شوند. تو همان فرستاده ای هستی که حضرت عیسی و خضر هم در جوارت رجعت خواهند نمود و در حوالی تو شمشیر خواهند زد.

انشاء های پیشنهادی :
انشا در مورد هدف زندگی
و
انشا در مورد نیکوکاری و کمک به دیگران

☑️ به پایان انشا درباره نیمه شعبان رسیدیم. برای درج دیدگاه می توانید از بخش نظرات در انتهای همین مطلب استفاده نمایید.

طهرانی

بنیانگذار مجله اینترنتی ماگرتا و متخصص سئو ، کارشناس تولید محتوا ، هم‌چنین ۱۰ سال تجربه سئو ، تحلیل و آنالیز سایت ها را دارم و رشته من فناوری اطلاعات (IT) است . حدود ۵ سال است که بازاریابی دیجیتال را شروع کردم. هدف من بالا بردن سرانه مطالعه کشور است و اون هدف الان ماگرتا ست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.