اخبارعلمی

تحقیق در مورد کانگورو چگونگی نگهداری از بچه ها

مقاله دانش آموزی درباره زندگی کانگوروها و روش نگهداری از بچه هایشان

تحقیق در مورد زندگی کانگورو ؛ این حیوان گیاهخوار است و در جنگل زندگی می‌کند. برای مشاهده اطلاعات بیشتر در ادامه با بخش تحقیق ماگرتا همراه باشید.

مطلب پیشنهادی: تحقیق درباره زندگی زرافه ها

تحقیق در مورد کانگورو چگونگی نگهداری از بچه ها

اطلاعاتی درباره کانگورو ها

کانگورو یک حیوان گیاهخوار است و چون در قسمت جلوی شکم خود کیسه‌ای دارد به حیوان گیاهخوار کیسه دار معروف است. کانگورو پاهای درازی دارد که به کمک پاهایش پرش‌های بزرگی را انجام می‌دهد با گونه‌ای که طول این پرش‌ها به سه متر می‌رسد. کانگورو یک دم بلند و عضلانی دارد دوران بارداری کانگورو ها ۲۱ تا ۳۸ روز است و می‌توانند ‌هر بار ۴ بچه به دنیا بیاورند.

انواع کانگورو

کانگورو‌ها ۵۰ نوع مختلف هستند که بزرگترین نوع کانگورو، کانگورو قرمز و خاکستری است این حیوان در هنگام خطر حدود ۴۰ کیلومتر در ساعت می‌دود.

برخی از انواع کانگورو عبارتند از:

  • کانگورو‌ی خاکستری غربی: این کانگورو‌ها به کانگورو‌های دراز پا معروف هستند.
  • کانگورو‌ی خاکستری شرقی: کانگورو‌های خاکستری شرقی به دراز پاهای تیره معروف هستند و در مناطق شرقی و جنوبی استرالیا زندگی می‌کنند.

این کانگورو‌ها بزرگ جثه هستند و وزن نرها ما بین ۲۰ تا ۶۶ کیلو گرم می‌باشد، اما وزن کانگورو‌های ماده به ۳۲ کیلوگرم تقریبا می‌رسد رنگ پوست این کانگورو‌ها به گونه‌ای است بر روی بدن خاکستری قوه‌ای و در زیر بدن خاکستری روشن است.

  • کانگوروی قرمز: بزرگترین گونه کانگوروها، کانگورو قرمز است این کانگوروها بزرگترین پستاندار بومی استرالیا محسوب می‌شوند این کانگوروها دارای گوش‌های بلند و نوک تیز هستند و پوزه آن‌ها صاف می‌باشد طول بارداری کانگوروهای قرمز حدود ۲۸ روز است و جنین آن‌ها نارس به دنیا می‌آید.
  • کانگوروی بز شکل: این کانگوروها نیز تیره دراز پا هستند و در شما کشور استرالیا زندگی می‌کنند.

محل سکونت کانگورو

بیشتر کانگورو‌ها در مناطق مختلف کشور استرالیا زندگی می‌کنند آن‌ها در جنگل‌های استرالیا و تاسمانی زندگی می‌کنند البته لب برخی از مناطق شمالی استرالیا کانگورو‌های آنتیلوپین نیز یافت می‌شود.

غذای کانگورو‌ها

کانگورو‌ها حیوانات گیاهخواری هستند ته گل، سرخس، خزه، برگ و حتی حشرات را نیز می‌خورند آن‌ها مانند گاو‌ها غذای خود را نشخوار می‌کنند تا به طور کامل هضم شود.

عادت کانگورو‌ها

شاید جالب باشد که بدانید کانگوروها تنها حیواناتی هستند که برای راه رفتن از لی لی استفاده می‌کنند. کانگوروها حیواناتی اجتماعی هستند که به صورت گروهی زندگی می‌کنند و در گروه به یک دیگر رسیدگی می‌کنند و از همدیگر در برابر خطرات حمایت خواهند کرد. کانگوروها در هنگام خطر برای آگاه کردن دیگر کانگوروها پاهای خود را محکم بر روی زمین می‌کوبند، جالب‌تر اینکه کانگوروها در هنگام درگیری از مشت و لگد استفاده می‌کنند.

کانگوروها چگونه از بچه‌های خود مراقبت می‌کنند؟

کانگوروها سالی یک بچه به دنیا می‌آورند بچه کانگورو نارس است، اما زنده از شکم مادر خود بیرون می‌آید کانگوروها هنگام به دنیا آمدند مویی ندارد و اندازه آن‌ها حدود یک زنبور بزرگ است تقریبا ۲ سانتی متر طول دارند و وزن آن‌ها کمتر از یک گرم می‌باشد. کانگوروها در کیسه‌ای که در جلوی شکم خود دارند از بچه خود محافظت می‌کنند.

مقالات پیشنهادی:‌
تحقیق درباره پستانداران
تحقیق درباره زندگی اسب آبی
تحقیق درباره زندگی کرگدن ها

⭕️ به پایان تحقیق در مورد کانگورو چگونگی نگهداری از بچه ها رسیدیم امید است این مطلب برای شما مفید باشد چنانچه در این خصوص نظر یا پیشنهادی دارید حتما آن را برای ما بنویسید.

موسوی پوران

هم‌بنیانگذار مجله ماگرتا ، زندگی ۲۴ ساعته روی خط آنلاین دهکده جهانی وب . تحلیلگر و متخصص تولید محتوای با ارزش و با کیفیت هستم و ۸ سالی می شود که وارد دنیای دیجیتال شدم. مدیر تیم تحقیق و توسعه شرکت هستم. بالاترین لذت برای من انجام کار تیمی ست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.