اخبارعلمی

جواب خود را بیازمایید صفحه ۲۴ شیمی دوازدهم فصل اول

توضیح و حل سوال های خود را بیازمایید صفحه ی 24 فصل اول کتاب شیمی دوازدهم رشته تجربی و ریاضی فیزیک

جواب خود را بیازمایید صفحه ۲۴ شیمی دوازدهم تجربی و ریاضی‌ ؛ در این مقاله به پاسخ و جواب سوالات تمرین خودرابیازمایید صفحه ی 24 فصل اول مولکول ها در خدمت تندرستی کتاب شیمی دوازدهم تجربی و ریاضی فیزیک متوسطه دوم پرداخته ایم. در ادامه با بخش آموزش و پرورش ماگرتا همراه ما باشید.

همچنین بخوانید:‌ جواب باهم بیندیشیم صفحه ۲۲ و ۲۳ شیمی دوازدهم

جواب خود را بیازمایید صفحه ۲۴ شیمی دوازدهم فصل اول
جواب خود را بیازمایید صفحه ۲۴ شیمی دوازدهم فصل اول

پاسخ و حل خود را بیازمایید صفحه ۲۴ شیمی دوازدهم تجربی و ریاضی

۱- شکل‌های روبه‌رو واکنش دو قطعه نوار منیزیم یکسان را با محلول دو اسید متفاوت در دما و غلظت یکسان نشان می‌دهند.

پاسخ و حل خود را بیازمایید صفحه ۲۴ شیمی دوازدهم
پاسخ و حل خود را بیازمایید صفحه ۲۴ شیمی دوازدهم

آ) سرعت کدام واکنش بیشتر است؟ چرا؟

پاسخ: سرعت واکنش در محلول (آ) بیشتر است. زیرا با سرعت بیشتر و در مدت زمان کمتری واکنش انجام شده و گاز H2 بیشتری آزاد شده است.

ب) غلظت یون هیدرونیوم در محلول کدام اسید بیشتر است؟ چرا؟

پاسخ: در ظرف (آ) بیشتر است، زیرا هر چه غلظت واکنش دهنده‌ها (یون +H3O) بیشتر باشد، سرعت واکنش بیشتر است.

پ) اگر ثابت یونش یک اسید، Ka1 و دیگری Ka2 باشد، ثابت یونش این دو اسید را با یکدیگر مقایسه کنید و پاسخ خود را توضیح دهید.

پاسخ: Ka1 بیشتر از Ka2 است، زیرا در شرایط یکسان، هر چه غلظت یون هیدرونیوم در محلول یک اسید بیش تر باشد، ثابت یونش آن بزرگتر خواهد بود.

۲- باران اسیدی شامل نیتریک اسید و سولفوریک اسید است در حالی که باران معمولی شامل کربنیک اسید است. با مراجعه به جدول توضیح دهید در کدام باران غلظت یون هیدرونیوم بیشتر است؟ چرا؟ ثابت یونش کربنیک اسید را در 7-10 × 4/5 نظر بگیرید.

پاسخ: نیتریک اسید و سولفوریک اسید مطابق جدول اسید قوی هستند درحالی که کربنیک اسید یک اسید ضعیف است به همین دلیل غلظت یون هیدرونیوم در باران اسیدی بیشتر از باران معمولی است.

همچنین بخوانید: جواب کاوش کنید صفحه ۲۰ و ۲۱ شیمی دوازدهم
و
جواب خود را بیازمایید صفحه ۱۹ شیمی دوازدهم

توجه: شما دانش آموز پایه دوازدهم رشته های نظری ریاضی فیزیک و تجربی می توانید برای دسترسی سریع و آسان تر به جواب تمرینات و سوالات فصل های اول تا چهارم کتاب شیمی دوازدهم متوسطه دوم ، در انتهای عنوان خود عبارت «ماگرتا» را نیز در گوگل جستجو کنید.

✅ در انتها امیدواریم که مقاله توضیح و جواب سوال های خودرابیازمایید صفحه ۲۴ فصل اول شیمی دوازدهم تجربی و ریاضی ؛ برای شما دانش آموزان عزیز مفید بوده باشد. سوالات خود را در بخش نظرات بیان کنید.

زنجیران

هم‌بنیانگذار ماگرتا ، عاشق دنیای وب و ۷ سالی ست که فعالیت جدی در حوزه اینترنت دارم. تخصص من تولید محتوایی‌ست که مورد نیاز مخاطبان است. مدیر ارشد تیم شبکه های اجتماعی سایت هستم. به قول ماگرتایی‌ها وقت بروز شدنه !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.