اخبارعلمی

جواب خود را بیازمایید صفحه ۵۱ شیمی دوازدهم فصل دوم

توضیح و حل سوال های خود را بیازمایید صفحه ی 51 فصل دوم کتاب شیمی دوازدهم رشته تجربی و ریاضی فیزیک

جواب خود را بیازمایید صفحه ۵۱ شیمی دوازدهم تجربی و ریاضی ؛ در این مقاله به پاسخ و جواب سوالات تمرین خودرابیازمایید صفحه ی 51 فصل دوم آسایش و رفاه در سایه شیمی کتاب شیمی دوازدهم تجربی و ریاضی فیزیک متوسطه دوم پرداخته ایم. در ادامه با بخش آموزش و پرورش ماگرتا همراه ما باشید.

همچنین بخوانید: جواب پیوند با ریاضی صفحه ۴۸ و ۴۹ شیمی دوازدهم

جواب خود را بیازمایید صفحه ۵۱ شیمی دوازدهم فصل دوم
جواب خود را بیازمایید صفحه ۵۱ شیمی دوازدهم فصل دوم

پاسخ و حل خود را بیازمایید صفحه ۵۱ شیمی دوازدهم تجربی و ریاضی

در هر یک از روش‌های زیر مراحل تبدیل انرژی شیمیایی موجود در یک سوخت به انرژی الکتریکی نشان داده شده است. با توجه به آن به پرسش‌ها پاسخ دهید.

پاسخ و حل خود را بیازمایید صفحه ۴۸ شیمی دوازدهم
پاسخ و حل خود را بیازمایید صفحه ۴۸ شیمی دوازدهم

آ) در کدام روش اتلاف انرژی به شکل گرما کمتر است؟ چرا؟

پاسخ: روش دوم (سلول سوختی) – زیرا مراحل کمتری دارد و اتلاف انرژی گرمایی کمتری نیز دارد.

پاسخ دیگر: روش ۲: زیرا در سلول‌های سوختی، سوخت به طور مستقیم وارد سلول سوختی شده و از واکنش میان سوخت و اکسید‌کننده (اکسیژن یا هوا) انرژی الکتریکی تولید می‌شود، اما در روش ۱ در چند مرحلهٔ متوالی، انرژی از شکلی به شکلی دیگر در می‌آید تا اینکه به انرژی الکتریکی تبدیل می‌شود.

ب) کدام روش کارایی بالاتری دارد؟ توضیح دهید.

پاسخ: روش دوم به مراتب کارایی بالاتری دارد زیرا آلودگی کمتر و اتلاف وقت و انرژی کمتری دارد و درصد بیشتری از انرژی شیمیایی در سلول سوختی به انرژی الکتریکی تبدیل می‌شود و سوخت کمتری نیز مصرف می‌کند.

پاسخ دیگر: روش ۲: استفاده از سلول‌های سوختی اتلاف انرژی کمتری دارد. سلول سوختی با گاز هیدروژن کار می‌کند که نسبت به سوخت فسیلی آلودگی ندارد و دمای لازم برای شروع فرایند در سلول سوختی کمتر از نیروگاه‌ها است. در این روش تولید انرژی الکتریکی به طور مستقیم و بیشتر از روش ۱ است.

همچنین بخوانید: جواب خود را بیازمایید صفحه ۴۸ شیمی دوازدهم
و
جواب خود را بیازمایید صفحه ۴۶ شیمی دوازدهم

توجه: شما دانش آموز پایه دوازدهم رشته های نظری ریاضی فیزیک و تجربی می توانید برای دسترسی سریع و آسان تر به جواب تمرینات و سوالات فصل های اول تا چهارم کتاب شیمی دوازدهم متوسطه دوم ، در انتهای عنوان خود عبارت «ماگرتا» را نیز در گوگل جستجو کنید.

✅ در انتها امیدواریم که مقاله توضیح و جواب سوال های خودرابیازمایید صفحه ۵۱ فصل دوم شیمی دوازدهم تجربی و ریاضی ؛ برای شما دانش آموزان عزیز مفید بوده باشد. سوالات خود را در بخش نظرات بیان کنید.

زنجیران

هم‌بنیانگذار ماگرتا ، عاشق دنیای وب و ۷ سالی ست که فعالیت جدی در حوزه اینترنت دارم. تخصص من تولید محتوایی‌ست که مورد نیاز مخاطبان است. مدیر ارشد تیم شبکه های اجتماعی سایت هستم. به قول ماگرتایی‌ها وقت بروز شدنه !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *