اخبارعلمی

جواب خود را بیازمایید صفحه ۸۹ و ۹۰ شیمی یازدهم

توضیح و حل سوال های خود را بیازمایید صفحه ی 89 و 90 فصل دوم کتاب شیمی یازدهم رشته تجربی و ریاضی فیزیک

جواب خود را بیازمایید صفحه ۸۹ و ۹۰ شیمی یازدهم تجربی و ریاضی ؛ در این مقاله به پاسخ و جواب سوالات تمرین خودرابیازمایید صفحه ی 89 و 90 فصل دوم در پی غذای سالم کتاب شیمی یازدهم تجربی و ریاضی فیزیک متوسطه دوم پرداخته ایم. در ادامه با بخش آموزش و پرورش ماگرتا همراه ما باشید.

همچنین بخوانید: جواب در میان تارنماها صفحه ۸۹ شیمی یازدهم

جواب خود را بیازمایید صفحه ۸۹ و ۹۰ شیمی یازدهم
جواب خود را بیازمایید صفحه ۸۹ و ۹۰ شیمی یازدهم

پاسخ و حل خود را بیازمایید صفحه ۸۹ و ۹۰ شیمی یازدهم تجربی و ریاضی

در نمودار داده شده، منحنی A نشان‌دهنده تغییر مول‌های یکی از مواد فراورده در واکنش فرضی است. با دلیل مشخص کنید کدام منحنی (B یا C) نشان‌دهنده افزودن بازدارنده و کدام یک نشان‌دهنده افزودن کاتالیزگر به سامانه واکنش است؟

پاسخ و حل خود را بیازمایید صفحه ۸۹ و ۹۰ شیمی یازدهم
پاسخ و حل خود را بیازمایید صفحه ۸۹ و ۹۰ شیمی یازدهم

پاسخ: نمودار B افزودن کاتالیزگر است. با افزودن کاتالیزگر سرعت واکنش افزایش می یابد لذا تولید فراورده افزایش و شیب نمودار غلظت – زمان تندتر می یابد.
نمودار C افزودن بازدارنده است. با افزودن بازدارنده سرعت واکنش کاهش می یابد لذا تولید فراورده کاهش و شیب نمودار غلظت – زمان کم تر می شود.

همچنین بخوانید: جواب خود را بیازمایید صفحه ۸۷ و ۸۸ شیمی یازدهم
و
جواب باهم بیندیشیم صفحه ۸۵ و ۸۶ شیمی یازدهم

توجه: شما دانش آموز پایه یازدهم رشته های نظری ریاضی فیزیک و تجربی می توانید برای دسترسی سریع و آسان تر به جواب تمرینات و سوالات فصل های اول و دوم و سوم کتاب شیمی یازدهم متوسطه دوم ، در انتهای عنوان خود عبارت «ماگرتا» را نیز در گوگل جستجو کنید.

✅ در انتها امیدواریم که مقاله توضیح و جواب سوال های خودرابیازمایید صفحه ۸۹ و ۹۰ فصل دوم شیمی یازدهم تجربی و ریاضی ؛ برای شما دانش آموزان عزیز مفید بوده باشد. سوالات خود را در بخش نظرات بیان کنید.

زنجیران

هم‌بنیانگذار ماگرتا ، عاشق دنیای وب و ۷ سالی ست که فعالیت جدی در حوزه اینترنت دارم. تخصص من تولید محتوایی‌ست که مورد نیاز مخاطبان است. مدیر ارشد تیم شبکه های اجتماعی سایت هستم. به قول ماگرتایی‌ها وقت بروز شدنه !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.