اخبارورزشی

دربی تهران ، هر چی به جز تساوی

کدام یک از این دو تیم فاتح دربی ۸۹ خواهد شد ؟

champions cup
champions cup

بدون شک دربی 89 را می توان خاص ترین دربی تاریخ ایران دانست. دربی ای که تقریبا مشخص کننده رنگ صدر جدول در انتهای فصل می باشد و حدس زدن برنده این بازی از همیشه سخت تر شده است. زیرا هر دو تیم در نهایت آمادگی قرار دارند و هر گونه لغزش دست آن ها را از عنوان قهرمانی کوتاه خواهد کرد.

وضعیت دو تیم در جدول

پرسپولس تهران با تقویت ترکیب خود با مشکل هماهنگی بازیکنان دست و پنجه نرم می کند و اما به هیچ عنوان بیخیال قهرمانی نمی شود ، آن ها در 22 بازی توانسته اند آمار 12 برد ، 9 تساوی و تنها 1 شکست را ثبت کنند و با 45 امتیاز در صدر جدول لیگ می باشند. آمار استقلال نیز بسیار شبیه به پرسپولیس می باشد ، آن ها همین تعداد پیروزی را به دست آورده اند اما آن ها نتوانسته کمتر از 3 بار در این فصل شکست بخورند و با 43 امتیاز رتبه دوم جدول را به نام خود زده اند.

  • مثلث خط حمله پرسپولیس
    مثلث تکنیکی پرسپولیس
  • مثلث سیاه استقلال
    مثلث سیاه استقلال

برتری آماری استقلال از پرسپولیس در زمینه گلزنی و دریافت گل

پرسپولیس تهران در 22 بازی این فصل توانسته 23 گل را به ثمر برساند این آمار برای استقلال 32 گل می باشد.همچنین استقلال در زمینه کلین شیت نیز بهتر عمل کرده آنها در این فصل تنها 8 بار اجازه لمس تور دروازه را به توپ داده اند و توانسته اند دو گل کمتر از رقیب اصلی خود دریافت کنند. اما با این حال استقلال شانس بیشتری به رقبا برای گل زدن داده است.

تساوی ، تساوری ، تساوی !

نتیجه تساوی پرتکرارترین نتیجه دربی تهران بوده است. کمتر کسی فراموش میکند که از لیگ ششم تا نهم، دو تیم به تساوی یک بر یک رسیدند و شاید اگر شوت هولناک کریم باقری نبود، این قاعده به دهه ۹۰ نیز کشیده می‌شد. حتی در آماری جالب از تقابل های دو تیم در لیگ برتر، نتیجه تساوی از مجموع پیروزی‌های دو تیم نیز بیشتر بوده است.

مهمان دوست داشتنی و جذاب دربی – پیرلوئیجی کولینا

کولینا
کولینا

کولینا خوش آمدی!
دربی تهران همیشه جذاب بوده است اما وقتی کولینا در روزشگاه باشد این جنون است که جای جذابیت را می گیرد.
امیرمهدی علوی، مدیر روابط عمومی فدراسیون فوتبال در جلسه اخیر کمیته مسابقات فیفا در زوریخ، رئیس فدراسیون فوتبال از کولینا دعوت کرد تا برای تماشای دربی پایتخت و همچنین بررسی امکانات و زیرساخت‌های مربوط به کمک داور ویدیویی به ایران سفر کند. خوشبختانه دعوت رئیس فدراسیون به رغم تقارن برگزاری مسابقه تیم‌های پرسپولیس و استقلال با یک سمینار بین‌المللی داوری، مورد قبول کولینا واقع شد. لذا این چهره برجسته داوری فوتبال جهان در سال‌های گذشته، روز شنبه آینده تماشاگر دربی پایتخت خواهد بود.

تقابل خارجی های اثبات شده

مثلث سیاه !


ایسما، منشا، پاتوسی به احتمال زیاد مثلث سیاه رنگ و خطرناک استقلال در دربی خواهد بود.
پاتوسی هافبک هجومی جدید استقلال که در نیم فصل دوم رباینده قلب استقلالی های بوده و جزو بهترین های لیگ بوده و توانسته اوضاع استقلال را به کلی تغییر دهد. پاتوسی شوت زن که اولین دربی اش را تجربه می‌کند، امیدوار است به دومین گلزن آفریقایی تاریخ دربی تبدیل شود. آبی ها بی تردید روی توانایی های او حساب باز کرده اند اما دیگر خارجی استقلال گادوین منشا جنجالی ترین بازیکن دربی پیش رو می باشد که در این بازی از انگیزه های زیادی برای اثبات خود به برانکو بر خوردار می باشد. او که سابقه سه بازی در دربی تهران را دارد، حالا به واسطه انتقال بزرگ از پرسپولیس به استقلال، شرایط خاصی را تجربه می‌کند. اما در استقلال نمی توان از طارق همام چشم پویشی کرد همان ستاره تکنیکی آبی ها که در جام ملت ها مصدوم شد، حالا بازهم با آسیب دیدگی از اردوی تیم ملی به استقلال بازگشت و شرایط مبهمی دارد.

تازه وارد و با انگیزه اما ناهماهنگ

بودیمیر جانشین منشا در پرسپولیس باوجود قدوقامت بلند، از تکنیک خوبی بهره مند است، در بازی با صنعت نفت یک پاس گل زیبا به علیپور داد و تا اینجای کار یک گل مهم نیز به پاختاکور زده و به دنبال زدن گل دوم است. او احتمالا مقابل استقلال هم در ترکیب اصلی خواهد بود تا تعداد کروات های تاریخ دربی را افزایش دهد.

* در ترکیب پرسپولیس هم بشار رسن پس از حضور در دو بازی دوستانه تیم ملی عراق، به تهران برگشته و دو تمرین آخر پرسپولیس نیز حضور داشت. او در فیفادی اخیر برای تیم ملی عراق عملکرد خوبی داشت و در قهرمانی این تیم در جام صلح و دوستی نقش خود را ایفا کرد اما حالا پرسپولیسی ها نگران موضوع خستگی این بازیکن خوش تکنیک هستند. بشار یکی از پایه های موفقیت پرسپولیس در لیگ قهرمانان 2018 بود و احتمالا در دربی پشت سر مهاجمان پرسپولیس بازی خواهد کرد؛ هرچند که توانایی بازی در پست های کناری را هم دارد.

وضعیت نامطلوب دو تیم در آسیا

پرسپولیس و استقلال وضعیت آن چنان جذابی در لیگ قهرمان آسیا ندارند هر دو تیم توانسته اند تنها یک امتیاز به دست بیاورند آن هم در شرایطی که با سخت ترین رقبای خود هنوز بازی نکرده اند. پیروزی در دربی می تواند شوکی قوی به تیم برنده وارد کند تا بتواند با بازی جذاب و تلاش بسیار از با همین شانس کم نیز از گروه خود صعود کند.

هم‌چنین بخوانید :
آمار و نتایج هفته ششم لیگ برتر انگلیس پریمیر لیگ Premier League

نظر برانکو و شفر چیست؟

نظر ویلفرد شفر مربی باسواد آلمانی در مورد دربی :
زیبایی و شور و هیجان فوتبالی را در دربی نشان خواهیم داد و می دانیم مسئولیت بزرگی در قبال بازی، هواداران، بازیکنان، کادرفنی هر دو تیم و فدراسیون فوتبال داریم. کولینا تنها فردی در فدراسیون جهانی فوتبال نیست و صحبت های ایشان در کمیته داوران فیفا بسیار اثر گذار است. من می دانم که کولینا به تهران می آیند تا سیستم کمک ویدئویی داوران در ایران راه بیفتد و من می توانم تضمین کنم که بازیکنان استقلال برای یک فوتبال جوانمردانه، احترام گذاشتن به همه حاضران در زمین، عوامل برگزاری و غیره به میدان می روند و قصد داریم یک بازی خوب بر اساس قوانین انجام دهیم.

مثلث سیاه استقلال
برانکو و شفر

نظر برانکو ایوانکویچ ملقب به پروفسر در مورد دربی:

هدف و خواست ما این است که برنده همه مسابقات باشیم. حریف هم تمرین می کند و استقلال نیز مانند تراکتور، سپاهان و پدیده بسیار عالی هستند. این لیگ برای خبرنگاران، تماشاگران و اهالی فوتبال بسیار جالب است. همه با یک هدف و میل به میدان می رویم. مسئولیت را به گردن بازیکنان نینداختم و گفتم آنها مهم ترین موضوع هستند. حضور در دربی برای همه افتخار بزرگی است. ما و استقلال چیز خاص و سری نداریم و قانون خاصی نیز وجود ندارد. چند وقت قبل گفتم که در اولین دربی که برنده بودیم، پرسپولیس برای بقا می جنگید و استقلال برای قهرمانی. کیفیت مهم نیست و دربی بازی خاص خودش است. جایگاه در جدول و وضعیت اصلا مطرح نیست. هر دو تیم با نهایت انگیزه به میدان می روند.

لیست دو تیم برای بازی – غیبت ورویا غفوری

در نهایت آمار کدام تیم را برنده می داند؟

از این ها که بگذریم جدال آبی و قرمز این بار در شرایطی برگزار می شود که دو تیم در امر گلزنی فصل خیلی خوبی را سپری نمی کنند. پرسپولیس هر 73 دقیقه یک گل زده است در حالی که استقلال هر 61 دقیقه. با این اوصاف می شود گفت این طور می شود گفت در این بازی و در بهترین شرایط یک گل از سوی هر دو تیم شاهد خواهیم بود و دو تیم اگر روال گذشته اشان را تکرار کنند این بازی با نتیجه مساوی یک بر یک تمام می شود! البته که این یک پیش بینی است. اما در لیگ برتر این فصل آمار نشان می دهد گل زدن هم به پرسپولیس سخت است و هم به استقلال. پرسپولیس هر 198 دقیقه یک گل خورده که این تایم فراتر از وقت دو مسابقه است و استقلال هم هر 247 دقیقه یک بار دروازه اش باز شده است. نزدیک به تایم 3 مسابقه. پرسپولیس و استقلال برای گل زدن به هم روز سختی را پیش رو خواهند داشت و شاید بر این اساس در بازی روز جمعه بازی پرگلی را از سوی دو تیم شاهد نباشیم.

استقلال در فاز تهاجمی و دفاعی آمار بهتری به نسبت پرسپولیس از خود به نمایش گذاشته است اما بارها و بارها شاهد بودیم تیمی که پیش از این بازی وضعیت بحرانی داشته در دربی عملکرد خوب و البته متفاوتی از خود به جا گذاشته است.

پرسپولیس در امتیاز گیری موفق تر بوده است. اما هنوز برای خیلی ها جای سوال است که چرا دربی های مهم جهان با همه حساسیت هایش تبدیل به زیباترین بازی می شود اما دربی تهران هیچگاه دارای جذابیت های لازم نیست و دو تیم اول به نباختن فکر می کنند و بعد بردن؟ قطعا این به دلیل فرهنگی است که بر فوتبال ما حاکم است. فرهنگی که می گوید هر بازی ای را باختی بباز! اشکالی ندارد اما در  دربی نباز!

پیش بینی شما از دربی چیست؟
آیا پرسپولیس برای سومین بار متوالی قهرمان می شود یا این استقلال است که دست پرسپولیس را از جام کوتاه می کند؟

برچسب ها

موسوی

هم‌بنیانگذار مجله ماگرتا ، زندگی ۲۴ ساعته روی خط آنلاین دهکده جهانی وب . تحلیلگر و متخصص تولید محتوای با ارزش و با کیفیت هستم و ۸ سالی می شود که وارد دنیای دیجیتال شدم. مدیر تیم تحقیق و توسعه شرکت هستم. بالاترین لذت برای من انجام کار تیمی ست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی *-- بارگیری کد امنیتی --

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن