ترفندفناوری

5 روش فهمیدن بلاک شدن در واتساپ – WhatsApp Block

از کجا بفهمیم در واتساپ بلاک شده ایم ؟

قوانین و سیاست های حفظ حریم خصوصی کاربران واتساپ به گونه ای است که اگر شما توسط کسی بلاک شوید ، هیچ وقت از طرف برنامه هشدار و علامتی مبنی بر بلاک شدن در واتساپ دریافت نمی کنید در نتیجه خودتان باید با 5 نشانی که در ادامه در بخش ترفند ماگرتا به آن‌ها می پردازیم به نوعی حدس بزنید که بلاک شده‌اید یا خیر ؟

راه های متوجه بلاک شدن در واتساپ

تماس گرفتن

 تماس گرفتن در واتساپ
تماس گرفتن در واتساپ

شما می توانید در واتساپ با فرد موردنظر تماس گرفته و متوجه شوید که آیا تماس برقرار می شود یا خیر ، اگر شما جوابی دریافت نکردید احتمالا در لیست افراد بلاک شده قرار گرفته‌اید البته امکان این که آن شخص به اینترنت متصل نباشد هم وجود دارد.

دعوت کردن به گروه

هنگامی که فردی شما را بلاک کند شما دیگر اجازه دعوت کردن آن شخص به گروه را ندارید. برای این کار یک گروه آزمایشی بسازید و فرد موردنظر را به گروه دعوت کنید سپس اگر با خطا مواجه شدید به احتمال زیاد بلاک شده‌اید.

مشاهده آخرین حضور

قسمت ساعت و تاریخ آخرین حضور را که در پایین اسم کاربران وجود دارد را چک کنید. این اطلاعات برای کاربر بلاک شده قابل مشاهده نیست ، البته این امر کاملا این را اثبات نمی کند که شما بلاک شده‌اید زیرا امکان دارد شخص موردنظر خودش این اطلاعات را از دید همگان مخفی کرده باشد.

تایید این که پیامتان را دریافت می کنند

ابتدا یک پیام برای آن شخص ارسال کنید و سپس بررسی کنید که کدام یک از حالات زیر برای علامت تیک ارسالی که زیر متن پیام است ، رخ می دهد.

  • یک علامت چک : پیامتان ارسال نشده
  • دو علامت چک : پیامتان ارسال شده
  • رنگ آبی : پیام خوانده شده است.
  • علامت چک خاکستری : احتمالا بلاک شده‌اید !
 علامت چک واتساپ
علامت چک واتساپ

این علامت هم ۱۰۰ درصد تایید کننده بلاک بودن شما نمی باشد زیرا امکان اختلال در اینترنت هم وجود دارد.

بررسی تصویر پروفایل

افراد بلاک شده نمی توانند تغییرات موجود در پروفایل بلاک کننده را ببینند، در نتیجه اگر شما بلاک شده باشید نمی توانید هیچ تغییری را ببینید.

موسوی پوران

هم‌بنیانگذار مجله ماگرتا ، زندگی ۲۴ ساعته روی خط آنلاین دهکده جهانی وب . تحلیلگر و متخصص تولید محتوای با ارزش و با کیفیت هستم و ۸ سالی می شود که وارد دنیای دیجیتال شدم. مدیر تیم تحقیق و توسعه شرکت هستم. بالاترین لذت برای من انجام کار تیمی ست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو + 18 =