ترفندفناوری

چگونه رمز اینستاگرام را عوض کنیم ☑️ + نکات مهم در انتخاب پسورد

چگونه رمز اینستا را عوض کنیم در ایفون و اندروید و آموزش بازیابی و تغییر پسورد فراموش شده از طریق پیامک و ایمیل بدون داشتن رمز قبلی

امروزه امنیت در فضای مجازی حرف اول را می زند، زیرا با پیشرفت فوق العاده تکنولوژی و افزایش بی رویه کاربران در فضای مجازی حفظ امنیت نسبت به گذشته خیلی سخت تر شده است و اگر ما ناآگاهانه رفتار کنیم امکان دارد قربانی خطراتی مثل هک شدن پروفایل، دزدی اطلاعات و … شویم.

یکی از ساده ترین و در عین حال موثر ترین کارها برای حفظ امنیت پیچ اینستاگرامتان انتخاب یک رمز عبور مطمئن و هوشمند و تغییر دوره ای آن می باشد. بدین منظور در ادامه با بخش ترفند ماگرتا همراه باشید.

چگونه رمز اینستاگرام را عوض کنیم

چه رمز عبوری مطمئن و قوی است

به طور کلی یک رمز عبور باید آنقدر سخت و هوشمندانه باشد که یک برنامه کامپیوتری رمزشکن نتواند آن را به راحتی حدس بزند. برنامه های رمزشکن هزاران هزاران پسورد را در خود ذخیره کرده‌اند پس حدس زدن پسورد های ساده برای آن ها کاری ندارد.

۱. رمز عبور باید طولانی باشد: سعی کنید پسوردی برای اکانت اینستاگرامتان انتخاب کنید که حداقل ۱۰ کاراکتر داشته باشد.

۲. رمز عبور باید به صورت دوره ای عوض شود: اگر شما به طور منظم هر ۲ یا ۳ ماه یکبار پسوردتان را تغییر دهید یک لطف بزرگ به خود کرده اید زیر با این کار عملا برنامه های رمزشکن را خنثی می کنید.

۳. رمز عبورتان نباید ارتباطی با شخصیت شما داشته باشد: رمز عبورتان نباید هیچ ارتباطی با شخصیت شما داشته باشد، بنابراین به هیچ وجه کد ملی، شماره تلفن و … را به عنوان پسورد انتخاب نکنید.

۴. رمزهای عبور نباید یکسان باشند: از یک رمز عبور برای بیش از یک حساب استفاده نکنید، زیرا اگر کسی آن را بفهمد به تمام اطلاعات شما دسترسی پیدا خواهد کرد.

بسیاری از کاربران گله از این دارند که اگر نکات گفته شده را اجرا کنیم رمز عبورمان سخت می شود و نمی توانیم آن را به خاطر بسپاریم، در اینگونه مواقع لازم نیست پسوردتان را روی کاغذ بنویسید یا در اپلیکیشنی یادداشت کنید امروزه نرم افزارهایی مثل LastPass وجود دارند که به خوبی این مشکل شما را برطرف می کنند.

چند راه خوب برای ساختن رمزهای عبور مطمئن

جهت ایجاد یک رمز عبور غیر قابل هک بهتر است از کاراکترهای متنوع و روش های مختلف استفاده کنید. برای مثال:

حروف بزرگ و کوچک: My naME is Not MR. MahMudi
حروف و اعداد: a11 w0Rk 4nD N0 p14Y
مخلوط کردن بعضی علامت ها: c@t(heR1nthery3
استفاده از چند زبان: Let Them Eat 1e gateaU au ch()colaT (انگلیسی و فرانسه)

استفاده از این روش ها پیچیدگی و امنیت رمز عبور را افزایش می دهد، اما آن را کاملا بی معنی و غیر قابل حفظ کردن نمی کند. همچنین استفاده از برخی کاراکترهای رایج یک ایده خیلی خوب و غیر قابل پیش بینی می باشد، مثل استفاده از 0 (صفر) به جای حرف O یا علامت @ به جای حرف a.

تغییر رمز اینستاگرام در گوشی اندروید و iOS

در این روش شما باید رمز عبور فعلیتان را بدانید. نحوه تغییر رمز اکانت اینستاگرام از طریق اپلیکیشن در سیستم عامل های اندروید و iOS یکسان است. فقط کافیست مراحل زیر را طی کنید:

۱. اپلیکیشن اینستاگرام را باز کنید و از قسمت بالا سمت راست آیکون سه خط روی هم را لمس کنید.

چگونه پسورد اینستا را تغییر دهیم
چگونه پسورد اینستا را تغییر دهیم

۲. از منویی کشویی باز شده Settings را لمس کنید.

رمز اینستاگرام کجا ذخیره میشود
رمز اینستاگرام کجا ذخیره میشود

۳. حال از لیست باز شده وارد بخش Security شوید.

چگونه رمز اینستا را عوض کنیم به فارسی
چگونه رمز اینستا را عوض کنیم به فارسی

۴. برای تغییر رمز عبور فعلی‌تان گزینه Password را لمس کنید.

روش تغییر پسورد حساب کاربردی اینستا
روش تغییر پسورد حساب کاربردی اینستا

۵. در این صفحه در کادر اول پسورد فعلی‌تان را وارد کنید و در کادرهای بعدی پسورد جدیدتان را وارد کنید. حتما نکات گفته شده در ابتدای مقاله را رعایت کنید.

آموزش عوض کردن پسورد پروفایل اینستاگرام
آموزش عوض کردن پسورد پروفایل اینستاگرام

در نهایت وقتی پر کردن این سه فیلد به اتمام رسید تیک آبی که در گوشه‌ی بالای سمت راست تصویر را بزنید و تمام! رمز عبور پروفایل شما با موفقیت تغییر پیدا کرده است و از این پس با این رمز عبور می توانید وارد اکانتتان شوید فقط فراموش نکنید که هر ۳ ماه یکبار آن را تغییر دهید.

چگونه رمز اینستا را عوض کنیم از طریق سایت

۱. مرورگر ویندوزتان را باز کنید و وارد سایت Instagram شوید و سپس روی عکس پروفایلتان در گوشه بالایی سمت راست صفحه کلیک نمایید.

روش تغییر رمز اینستاگرام از طریق وبسایت و کامپیوتر
روش تغییر رمز اینستاگرام از طریق وبسایت و کامپیوتر

۲. حال از منوی کوچک باز شده روی گزینه Settings کلیک کنید.

تغییر رمز اینستا از طریق وب
تغییر رمز اینستا از طریق وب

۳. در صفحه جدید باز شده از کادر سمت چپ روی گزینه Change Password کلیک کنید و سپس از کادر سمت راست رمز عبور جدیدتان را مشخص کنید.

آموزش عوض کردن رمز اینستاگرام با ویندوز
آموزش عوض کردن رمز اینستاگرام با ویندوز

در کادر اول رمز عبور فعلیتان را وارد کنید و در کادر دوم و سوم رمز عبور جدیدتان را وارد کنید سپس روی دکمه آبی رنگ Change Password کلیک کنید. حتما نکاتی که در انتخاب پسورد گفته شد را لحاظ کنید.

نحوه بازیابی و تغییر رمز اینستاگرام بدون داشتن پسورد قبلی

تغییر رمز اینستاگرام بدون داشتن رمز قبلی با شماره تلفن یا ایمیل امکان پذیر است فقط کافیست برنامه اینستاگرام را باز کنید و در پایین قسمت نام کاربری و رمز عبور، روی گزینه Get help logging in کلیک کنید.

تغییر رمز اینستاگرام بدون داشتن رمز قبلی با شماره تلفن
تغییر رمز اینستاگرام بدون داشتن رمز قبلی با شماره تلفن

سپس باید از میان آدرس ایمیل، شماره همراه یا نام کاربری، یکی را وارد کنید و کلید Next را بزنید. اکنون ایمیل یا پیامکی مبتنی بر دستورالعمل مورد نیاز برای ریست رمز عبور حساب کاربری اینستاگرام دریافت خواهید کرد.

آموزش فعال سازی تایید هویت دو مرحله ای در اینستاگرام

اگر فرمولی که در ابتدای مقاله گفته شد را روی رمزهای عبورتان پیاده سازی کنید تا حد خیلی زیادی امنیت پیچتان را بالا برده اید اما اگر در کنار آن تایید هویت دو مرحله ای در اینستاگرام را نیز فعال کنید دیگر اصلا لازم نیست نگران هک شدن پروفایلتان باشید. با این کار حتی اگر کسی پسورد شما را داشته باشد هم نمی تواند وارد حسابتان شود.

۱. مجددا در اپلیکیشن اینستاگرام وارد بخش Security شوید اما اینبار روی گزینه Two-factor authentication کلیک کنید.

نحوه فعال سازی دو مرحله ای اینستاگرام و افزایش امنیت
نحوه فعال سازی دو مرحله ای اینستاگرام و افزایش امنیت

۲. در این صفحه شما می توانید دو روش امنیتی را انتخاب کنید که یکی از آن ها ارسال پیامک می باشد و دیگری از استفاده از اپلیکیشن تایید هویت، دومی کاربرد زیادی ندارد پس روی گزینه Text message کلیک کنید.

قابلیت Two-factor authentication اینستاگرام
قابلیت Two-factor authentication اینستاگرام

۳. با فعال کردن این گزینه پیامکی حاوی یک کد امنیتی برای شما ارسال می شود که با وارد کردن آن در صفحه‌ی بعد می‌توانید فعال سازی تایید هویت دو مرحله‌ای را به اتمام برسانید.

نحوه گذاشتن رمز دو مرحله ای در اینستاگرام
نحوه گذاشتن رمز دو مرحله ای در اینستاگرام

برای امنیت بیشتر در صفحه اینستاگرام خود، به قسمت تنظیمات بروید سپس از بخش Security به Login Activity بروید. در این قسمت مکان هایی را که اینستاگرام خود را وارد کرده اید بررسی کنید و می توانید موقعیت مکانی فعلی خود را تایید کرده و فعالیت های قبلی را مشاهده کنید. اگر مکان‌هایی وجود دارد که شما آنها را نمی‌شناسید، رمز عبور خود را تغییر دهید.

🟦 همچنین در ویدیو زیر نیز به صورت خیلی ساده به شما نشان داده می شود که چگونه می توانید رمز عبور پروفایلتان را تغییر دهید.


🟪 به پایان مقاله تغییر رمز اکانت اینستاگرام رسیدیم، اگر این نوشته مورد توجه‌تان قرار گرفته است حتما آن را با دوستانتان به اشتراک بگذارید همچنین اگر سوالی دارید حتما آن را از بخش نظرات بپرسید تا پاسخگوی شما باشیم.

موسوی پوران

هم‌بنیانگذار مجله ماگرتا ، زندگی ۲۴ ساعته روی خط آنلاین دهکده جهانی وب . تحلیلگر و متخصص تولید محتوای با ارزش و با کیفیت هستم و ۸ سالی می شود که وارد دنیای دیجیتال شدم. مدیر تیم تحقیق و توسعه شرکت هستم. بالاترین لذت برای من انجام کار تیمی ست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.