کسب و کار

راهنمای مراحل ثبت برند تجاری و لوگو بصورت اقساطی و فوری

ثبت برند اقساطی چیست؟ چه مدارکی برای ثبت برند در سایت و سامانه آگاه ثبت نیاز است؟

علائم یا برند تجاری، هویت یک کسب و کار یا شرکت محسوب می شود که با ثبت برند، می توان مالکیت معنوی خدمات و محصولات را حفظ کرد. به منظور ثبت برند تجاری در ایران، شما می توانید این فرآیند را بصورت فوری و آنلاین بصورت اقساطی، پیگیری نمایید. سامانه آگاه ثبت مرجع رسمی و قانونی در زمینه ثبت انواع علائم تجاری و لوگو در ایران می باشد که در این متن قصد داریم به راهنمای جامع و کلی در باره مراحل ثبت درخواست در این سایت، بپردازیم.

ثبت برند به صورت اقساط

ثبت برند اقساطی چیست ؟

شرکتها و افراد حقیقی، برای داشتن یک برند تجاری اختصاصی و با کیفیت، می توانند پیگیری مراحل در اداره سامانه مالکیت معنوی ایران را به سامانه آگاه ثبت واگذار کنند. با ثبت اقساطی برند در ایران، می توانید با کمترین هزینه و شرایط مناسب، علامت تجاری یا لوگوی خود را بصورت قانونی ثبت کرده و در بازه 10 ساله از آن استفاده کنید. این قابلیت باعث می شود که در سریع ترین بازه زمانی بین یک هفته الی 20 روز کاری، بتوانید به نتیجه برسید و هزینه آن را در اقساط کوتاه مدت یا بلند مدت پرداخت نمایید. اما برای این کار به چه مدارک و مواردی نیاز است؟ پاسخ به این پرسش را در ادامه بررسی خواهیم کرد.

چه مدارکی برای ثبت برند در سایت و سامانه آگاه ثبت نیاز است ؟

مدارک برای ثبت برند قسطی

برای تهیه مدارک مورد نیاز ثبت برند، ابتدا باید شخصیت حقیقی یا حقوقی درخواست کننده تعیین شود. افراد بصورت کلی به 2 گروه حقیقی و حقوقی در این زمینه طبقه بندی می شوند که مدارک لازم برای هرکدام کمی متفاوت می باشد.

مدارک مورد نیاز ثبت برند برای افراد حقیقی در ایران

  1. تصویر کارت ملی و شناسنامه متقاضی ثبت علائم تجاری
  2. در صورت نیاز، تهیه جواز کسب، جواز تاسیس ( بسته به نوع فعالیت و زمینه کاری متقاضی)
  3. دریافت کارت بازرگانی معتبر و رسمی در صورت نیاز به ثبت برند لاتین
  4. انتخاب اسم مناسب یا تصویر برای ثبت برند و لوگو ( مشاوره رایگان در این زمینه توسط سامانه آگاه ثبت ارائه داده می شود)

مدارک ثبت برند افراد حقوقی ( شرکتها ) در ایران

شرکتهای تجاری یا غیر تجاری برای ثبت علائم تجاری یا برند در ایران، بر اساس نوع فعالیت خود، به مدارک زیر نیاز دارند.

  1. شناسنامه و کارت ملی مدیر عامل شرکت متقاضی
  2. مدارکی که تائید بر ثبت شدن رسمی شرکت در اداره ثبت شرکتها داشته باشد. این مدارک شامل : کد پستی، آدرس، مدارک شناسایی اعضا، کد ثنا و … می شود.
  3. جواز کسب و تاسیس شرکت درخواست دهنده ثبت برند
  4. انتخاب اسم یا ارائه یک تصویر از لوگوی مورد نظر جهت ثبت در ایران

مراحل ثبت برند تجاری در ایران توسط سامانه آگاه ثبت

سامانه ثبت برند

پس از تهیه مدارک مورد نیاز، شما باید جهت انتخاب اسم برای برند تجاری خود اقدام نمایید. لازمه این کار، انتخاب یک نام تجاری منحصر به فرد و غیر تکراری می باشد که توسط شرکت یا شخص دیگری از پیش به ثبت نرسیده باشد.

شاید برای شما این سوال پیش بیاید، از کجا می توان مطمئن شد که این اسم انتخاب شده است یا خیر ؟

استعلام برند تجاری می تواند در این زمینه به شما کمک کرده تا روند بهتری در ثبت برند یا لوگو در ایران داشته باشید.

استعلام برند در ایران

استعلام از برند

استعلام برند تجاری در ایران توسط سایت آگاه ثبت، بصورت فوری و آنلاین بدون پرداخت هزینه صورت می گیرد. شما می توانید با مراجعه به سایت استعلام برند آگاه ثبت، درخواست خود را بصورت اینترنتی و آنلاین درج نمایید تا اسامی مورد نظر شما بصورت رایگان جستجو شده و نتیجه به شما اعلام شود. همچنین اگر قصد ثبت علائم تجاری لاتین و برند مادرید را داشته باشید، می توانید از این سایت اقدام به بررسی درخواست خود کنید.

پرداخت هزینه

هزینه ثبت برند به صورت قسطی

پس از تهیه مدارک و انتخاب اسم برای ثبت برند تجاری در ایران، نوبت به پرداخت هزینه می رسد. هزینه ثبت برند در ایران را می توانید بصورت اقساطی در بازه های چند ماهه کوتاه مدت یا بلند مدت پرداخت نمایید. تعرفه و هزینه این کار بصورت کلی فقط شامل پیگیری مراحل و تشکیل پرونده برند شما در اداره مالکیت معنوی می شود و رقم بالایی ندارد. جهت اطلاع دقیق از این تعرفه ها بهتر است با مشاوره رایگان توسط این سایت، اطلاعات تکمیلی را بدست بیاورید.

تشکیل پرونده و پیگیری مراحل نهایی

پس از تشکیل پرونده، تهیه مدارک و پرداخت هزینه، پروسه پیگیری مراحل ثبت برند و لوگو آغاز می شود و در بازه ای کوتاه مدت، شما می توانید یک برند را به مدت 10 سال، استفاده نمایید. پس از بازه 10 سال نیز بصورت فوری و آنلاین قادر هستید توسط این سامانه، اقدام به تمدید برند خود کنید.

مشاوره حقوقی رایگان و فوری برای ثبت انواع برند تجاری یا لوگو در ایران

برای سپردن کلیه مراحل ثبتی و حقوقی، جهت دریافت مشاوره رایگان می توانید از طریق موسسه و سامانه حقوقی آگاه ثبت، اقدام نمایید. مشاوره رایگان در انواع: تلفنی، حضوری و از طریق چت، امکان پذیر می باشد و برای این کار کافیست از طریق وبسایت https://agahregister.net، اقدام نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده + یک =