زندگینامهفرهنگ و هنر

تحقیق درباره زندگی و اقدامات میرزا کوچک خان جنگلی

بهترین مقاله درباره زندگی میرزا کوچک خان جنگلی و اقداماتش برای دانش آموزان کلاسی و تمامی پایه ها

تحقیق درباره زندگی و اقدامات میرزا کوچک خان جنگلی : میرزا یونس در شهر رشت و سال 1257 هجری شمسی به دنیا آمد. پدر ایشان فرد مهمی به شمار می‌رفت که لقب او میرزا بزرگ بود و این موضوع باعث شد که یونس نیز لقب میرزا کوچک را بگیرد. او از همان بچگی به میرزا کوچک خان معروف شد و تا به حال از آن، با این لقب نام برده شده است.

او کودکی خود را در خیابان صالح آباد رشت گذراند و رفته رفته به دلیل پیشرفت و گسترش جامعه، به مجاهدان مشروطیت اضافه شد. ایشان نقش عظیمی در جنگ‌های کشور داشت و در بسیاری از آن‌ها با قدرت جنگیده است.

میرزا کوچک خان در یکی از جنگ‌ها تیر خورد و به این دلیل به بادکوبه و تفلیس منتقل شد و پس از درمان به استان گیلان بازگشت. در ادامه با بخش تحقیق ماگرتا برای کسب اطلاعات بیشتر همراه باشید.

تحقیق پیشنهادی : تحقیق درباره فیض کاشانی

تحقیق درباره زندگی میرزا کوچک خان جنگلی و اقداماتش

میرزا کوچک چه اقدامات و اموراتی انجام داده است؟

میرزا کوچک خان نیز یکسری اقداماتی در جهت بهتر شدن کشور انجام داده و سعی کرده تا آرامش و راحتی را به مردم هدیه دهد. از جمله اقدامات میرزا کوچک خان جنگلی می‌توان به موارد ذیل اشاره کرد:

  • رهبری کردن هیأت متحد اسلام
  • انجام فعالیت و اموراتی در نهضت جنگل
  • واکنش حکومت و کشور انگلستان
  • نهضت جنگل و رهبران انقلاب اکتبر روسیه

این 4 مورد از اقدامات میرزا کوچک خان جنگلی بوده که ایشان در هر یک از این نمونه‌ها به بهترین نحو درخشیده و مورد توجه مردم قرار گرفت.

فوت میرزا کوچک خان جنگلی

میرزا یونس از قدرت و توان بسیاری برخوردار بود و این علت سبب شد که در بسیاری از جنگ‌ها با سربلندی بیرون بیاید. او با کمک برخی از یاران همیشگی خود پس از هفت سال تلاش و مبارزه، برای اینکه بتواند افراد بسیاری برای تیم خود جمع کند به سوی خلخال رفت که در مسیر به برف و سرما برخورد کرد. برف باعث شد تا او قادر به حرکت نبوده و جان خود را از دست دهد. طبق تحقیقات انجام شده می‌توان گفت: میرزا کوچک خان جنگلی در تاریخ 11 آذر ماه سال 1300 شمسی که مصادف با روز دوشنبه بود، در جنگل درگذشت.

پس از پیدا کردن جسد ایشان از میان جنگل پر از برف، توسط جناب آقای سید نصرالله گیلوانی در گیلوان خاک شد. پس از باخبر شدن مردم، یکی از بدخواهان ایشان بنام سالار شجاع که همان برادر سردار طالشی است به مکان دفن رفت و جسد او را بیرون آورده و با خود برد. در این حال یکی از آن‌ها سر او را از بدنش جدا کرد و به منظور اتمام روزگار به تهران انتقال داد. به این منظور سر ایشان در جایی از قبرستان حسن‌آباد واقع در شهر تهران خاک شد. ولی باید بدانید در آن زمان مکان دقیق دفن میرزا مشخص نبود و با گذشت مدتی یکی از یاران جنگلی محل دفن را شناسایی کرد و به مردم اطلاع داد.

پس از گذشت چندین سال که قبرستان حسن‌آباد به دلیل ناپدید شدن سر ایشان بهم ریخته بود، آتش نشانان با کمی گردش توانستند سر میرزا کوچک را پیدا کرده و به رشت یا همان زادگاهش انتقال دهند. با برگزاری جلسه‌ای، سر میرزا کوچک شناسایی شد و پس از مشاهده وصیت نامه آن، او را از گیلوان به رشت انتقال داده و پایین تپه‌ای که در مقابل بقعه سلیمان داراب قرار گرفته بود به خاک سپردند و ایشان نیز به آرامش رسیدند.

تحقیقات پیشنهادی : تحقیق درباره رئیس علی دلواری
و
تحقیق درباره امیرکبیر
و
تحقیق در مورد زندگی حسین گل گلاب

به پایان تحقیق درباره زندگی میرزا کوچک خان جنگلی و اقداماتش رسیدیم؛ اگر دیدگاهی در این رابطه دارید حتما آن را از بخش نظرات با سایر کاربران به اشتراک بگذارید.

طهرانی

بنیانگذار مجله اینترنتی ماگرتا و متخصص سئو ، کارشناس تولید محتوا ، هم‌چنین ۱۰ سال تجربه سئو ، تحلیل و آنالیز سایت ها را دارم و رشته من فناوری اطلاعات (IT) است . حدود ۵ سال است که بازاریابی دیجیتال را شروع کردم. هدف من بالا بردن سرانه مطالعه کشور است و اون هدف الان ماگرتا ست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *