ادبیاتفرهنگ و هنر

انشا در مورد آثار هنری ایران ✔️+ با مقدمه و بدنه و نتیجه گیری

انشاء دانش آموزی و ساده روان در مورد آثار هنری ایران با مقدمه و نتیجه گیری و توصیفات زیبا

انشا در مورد آثار هنری ایران : ایران مهد تمدن و مرکز هنر جهان است و از هر انگشت هنرمندانش هنری سر ریز می شود. برای دریافت اطلاعات بیشتر در بخش انشا ماگرتا با ما همراه شوید.

انشا پیشنهادی : انشا در مورد لباس های محلی ایران

انشا در مورد آثار هنری ایران

انشا در مورد آثار هنری ایران

مقدمه: ایران کشوری متمدن با فرهنگی هفت هزار ساله است که دارای ـآثار هنری فراوانی بوده و هر اثرش حرف های فراوانی برای گفتن دارد. موزه های ماندگار با دست سازه های گلی و فلزی که تاریخ غنی ایران را در خود نهفته کرده است. ظروف سفالی و فرش های خوش نقش و نگاری که هزاران داستان در خود نهفته دارند.

بدنه: ایرانی کشوری قدیمی و بزرگ است که مردان بزرگی از جنس هنر و عشق و تمدن در خود پرورش داده است. کشوری چهارفصل که در هر فصلش هنری از فکری و ذهنی می تراود و بر روی سنگ و گل و بوم و شیشه نقش می بندد. هنر فرش و سفال و منبت و ترمه دوزی و گلیم بافی و جاجیم و هزاران نقش و نگاری که از دل هر عاشقی جوشیده و در حوالی رویا نقش بسته است.

فرش هایی با طرح و نقش های جهانی که همیشه و در همه جا می درخشند. هنرنقش و نگار و رنگ ولعاب و کاشی و سنگ که نقشش در دل و ذهن شکل می گیرد و با کمک دست مجسم می شود. به سر درب هر مسجد قدیمی که از روی احساس نگاه کنید و دقیق شوید، خواهید دید که چه کاشی ها و سنگ های خوش نقش و نگاری روی آن نقش خاطره زده اند.

هنرمندانی که با خون و دل این هنرها را برای مردم به جا گذاشته اند. مردان بزرگی که هر روزشان در کارگاه سفال گذشت و عزیزانی که در کنار کوره های داغ آجر و شیشه عمر و جوانی گذاشتند. مردان و زنانی که جوانی خود را در پشت دارهای قالی و گلیم گذراندند و برای هر دانه اش سوی چشم گذاشتند و موی سپید کردند تا هنر ایران و ایرانی در جهان درخشان بماند. هنر ایران محصول یک روز و یک شب و ماه و سال نیست، به قدمت عمر ایران بزرگ است، مردان و زنانی اصیل و هنرمند که روز وشب را صرف خلق هنر نمودند.

نتیجه گیری: ایران گهواره تمدن و مهد هنر و ادبیات و بزرگی است، بر ما مردم ایران فرض است که هنرهایی مانند فرش که زمانی رتبه یک جهان را دارا بود، دچار ضعف و سستی نشود و مسئولان کشور هم در حفظ هنر ایرانی تلاش کنند و نگاهی خاص و ویژه به هنرمندان داشته باشند.

انشا درباره آثار هنری ایران

مقدمه: ایران را به هنرهای دست و نقش و نگار و مساجد و هزاران اثر جاویدش می شناسند. هر شهری و کوی و برزنی داستانی دارد و هنری که بر تارکش می درخشد، یکی مهد فرش و دیگری معدن گلیم و آن یکی ترمه می دوزد و یکی هم گل را در کوره دل می پزد و هزاران نقش جذاب به مردم ارزانی می دارد.

بدنه: بسیاری از آثار هنری و قدیمی ایرانی به ثبت جهانی رسیده و دارای رتبه برتر و ممتاز است. آثاری ماندگار که با هر بار دیدن نقشی جذاب و زیباتر در ذهن جا می گذارد. گردن بندهای زیبا که در گردن دلبران جذاب می درخشد. انواع حصیرهایی که در شمال ایران بافته می شوند.

هنر منبت کاری که سرانگشت هنرمند ایرانی با جذابیت تمام کنده کاری کرده است. چه پولک ها و منجوق های زیبایی که در دل تابلوهای ایرانی می درخشند. چه قلاب هایی که زنان ایرانی به نخ ابریشم زدند و اشک ها و خاطراتشان را با آن به دور دست ها فرستادند. چه انگشترهای نقره ای که در دستان مردم جهان خودنمایی می کنند و هزاران هنری که در ایران نقش می گیرد و به مردم دنیا عرضه می شود.

چه صراحی های گردن باریکی که در کوره های سفال پخته شدند و در بازار فروخته شدند. چه گره های بی سری که دختران فرش باف بر سینه فرش زندند و امیدشان را در فرش دیدند. چه نقش های برجسته ای که روی شکل های مختلف شیشه زده شد و فقط من و شما لذت بردیم و ندانستیم که نقش زدن روی شیشه مثل راه رفتن روی موی باریک است.

تراشیدن سنگ و شکل دادن آن هم هنری سخت است که فقط عشق می خواهد و کمی دلدادگی که فرهاد به عاشقان آموخت. هنر ایرانی حریف و مبارزی ندارد و یکه تاز است و پر از حرف ناگفته که با دیدن هر بخش آن می توان به عظمتش پی برد.

نتیجه گیری: هنر و هنرمند ایرانی ماندگار است و ما ایرانیان باید سینه به سینه و نسل به نسل از این داشته های ارزشمند خود نگه داری کنیم و به بهترین صورت از آنها صیانت نماییم. مردان و هنرمندان ایرانی سختی و مشقت های فراوانی کشیدند و ان را به این دوره رساندند، بر ما هم فرض است که از این گنجینه های بی همتا محافظت کنیم.

انشاء های پیشنهادی :
انشا در مورد ایران ، تمدن و فرهنگ غنی آن
و
انشا در مورد ثروت های ملی ایران

☑️ به پایان انشا درباره آثار هنری ایران رسیدیم. برای درج دیدگاه می توانید از بخش نظرات در انتهای همین مطلب استفاده نمایید.

طهرانی

بنیانگذار مجله اینترنتی ماگرتا و متخصص سئو ، کارشناس تولید محتوا ، هم‌چنین ۱۰ سال تجربه سئو ، تحلیل و آنالیز سایت ها را دارم و رشته من فناوری اطلاعات (IT) است . حدود ۵ سال است که بازاریابی دیجیتال را شروع کردم. هدف من بالا بردن سرانه مطالعه کشور است و اون هدف الان ماگرتا ست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *