سینما ، تئاتر ، تلویزیونفرهنگ و هنر

قسمت سیزدهم سریال نهنگ آبی + دانلود قسمت ۱۳

خلاصه داستان ۱۳ نهنگ آبی به همراه دانلود با لینک مستقیم

قسمت سیزدهم سریال نهنگ آبی ساخته‌ی کارگردان فریدون جیرانی، سه شنبه ۲۳ اردیبهشت ماه ۱۳۹۸ وارد شبکه‌ی نمایش خانگی شد.

نادر به هدف حذف کردن پرویز، جهان را به پرویز معرفی میکند و قرار ملاقاتی با او میگذارد. غزل به دنبال فهمیدن راز زندگی گذشته ی نادر است، هاله با سایت نهنگ آبی درگیر است و مروارید و آرمین قطعات دومینو را طوری می چینند که به قرار با پرویز نزدیک تر شوند…

بازیگران نهنگ آبی

درباره سریال نهنگ آبی

نهنگ آبی عنوان مجموعهٔ نمایش خانگی به کارگردانی فریدون جیرانی، نویسندگی بهرام توکلی و تهیه کنندگی سعید ملکان محصول سال ۱۳۹۷ است. این مجموعه به سبک اجتماعی-معمایی، در فضایی ماجراجویانه به زبان فارسی و محصول ایران است؛ پخش این سریال از ۹ بهمن ماه ۱۳۹۷ آغاز شده‌است و در ۳۰ قسمت به صورت هفتگی (هر سه شنبه) پخش می‌شود.

علاوه بر سعید ملکان، شرکت‌های هنر اول و فیلیمو نیز از سرمایه گذاران این مجموعه هستند. نام این مجموعه از بازی و چالش معروف نهنگ آبی برگرفته شده است.

خلاصه داستان نهنگ آبی

سریال معمایی و رازآلود نهنگ آبی جدیدترین ساخته کارگردان کهنه کار فریدون جیرانی می باشد و داستان آن در فضایی معمایی و رازآلود از اتفاقاتی است که در جامعه رخ می دهد …. آرمین (ساعد سهیلی) دانشجوی تیزهوش و درونگرای رشته امنیت شبکه است که بیشتر وقت خود را در سایت کتابخوانی تازه تاسیس اش صرف می کند.

پدر او به بیماری ام اس مبتلاست و در آستانه جدایی از مادرش قرار دارد، در این میان سایت کتابخوانی آرمین باعث آشنایی او با ژاله (ماهور الوند) و ورودش به ماجراهایی عجیب و تازه می شود…

اولین قسمت این سریال در تاریخ ۹ بهمن ماه ۱۳۹۷ پخش شد.

نهنگ آبی

آرمین (ساعد سهیلی) جوانی ۲۵ ساله و دانشجوی تیزهوش کامپیوتر؛ توان برقراری ارتباط با آدم‌ها را ندارد و بیشتر وقت خود را با سایت کتابخوانی‌اش که خودش ساخته می‌گذارند. پدرش (مجید مظفری) مبتلا به بیماری ام اس شده و از مادرش (پریوش نظریه) جدا شده‌است. او در سایت کتابخوانی با ژاله (ماهور الوند) دختری که فهرست کتاب‌های مورد علاقه‌اش بسیار شبیه به آرمین است، آشنا و علاقه‌مند می‌شود.

ژاله او را که مشکل مالی دارد، برای کار به شرکت ساختمانی‌ای معرفی می‌کند که خودش در آن‌جا به عنوان گرافیست کار می‌کند. آرمین در شرکت با بهمن (حسین یاری) رئیس شعبه، آناهیتا (لیلا حاتمی) نامزد بهمن، هاله (آزاده صمدی) منشی شرکت، نادر (حمیدرضا آذرنگ) از اعضای هیئت مدیره شرکت مادر، و مروارید (ویشکا آسایش) همسر نادر و یکی از اعضای هیئت مدیره شرکت مادر آشنا می‌شود. آرمین در این شرکت به عنوان مسئول امنیت شبکه استخدام می‌شود و این شروع ماجراهای زندگی تازه او است.

خلاصه و نقد قسمت سیزدهم سریال نهنگ آبی

آرمین: من به خیلی از چیز‌هایی که پیش اومد فکر نکرده بودم. خیلی از اتفاق‌ها اون‌هایی نبودن که من می‌خواستم. مشکل این بود که مهره‌های بازیم آدم‌ها بودن. روی آدم‌ها نمی‌شه حساب کرد، چون مدام تو بازی مسیر‌های فرعی‌ای رو بازی می‌کنن که همشون تحت کنترل من نبود. مسیر‌های فرعی به خاطر نفرت. مسیر‌های فرعی به خاطر انتقام. به خاطر کنجکاوی. به خاطر عشق.

نادر که در پی فراهم کردن مقدمات ملاقات پرویز و جهان است با پرویز دیدار و جهان را به او معرفی می‌کند. نادر فکر می‌کند که با از میان بردن پرویز توسط جهان می‌تواند گذشته اش را پاک کند. غزل هم از جهتی دیگر می‌خواهد زندگی تازه اش را با نادر پاک و به دور از خلاف بسازد؛ بنابراین به دنبال این است که بداند کار نادر دقیقا چیست و برای یافتن پاسخ این سوال از رفتن به سراغ مروارید و صحبت با او هم ابایی ندارد.

ژاله به دنبال سر و سامان دادن به زندگی خودش و آرمین است و می‌خواهد یک خانواده بسازد. تلاش‌های او به نزدیک شدن مجدد پدر و مادر آرمین کمک می‌کند. البته اتفاقاتی که برای مادر آرمین در محل کارش در حال رخ دادن است هم در نزدیکی بیشتر به پدر آرمین و طلب حمایت کردن از او بی تاثیر نیست.

آرمین و مروارید با وجود بالاتر رفتن درجه‌ی حساسیت و سوء ظنشان نسبت به اطرافیان کماکان در کنار هم مانده اند و شاید پروژه از میان بردن پرویز آخرین همکاری آن‌ها با هم باشد.

بازیگران سریال نهنگ آبی

آرمین: هر وقت همه چیز گیجم می‌کرد، هر وقت تو همه جا دنبال یه سر نخ می‌گشتم، یاد آناهیتا می‌افتادم. آناهیتا کجا بود؟! گم شدنش یه بازی بود که خودش به راه انداخته بود؟ ربطی به شخصیت عجیبش داشت؟ حس می‌کردم کلید حل همه‌ی کلاف به هم پیچیده دست آناهیتاست. تو نگاهش. تو حرفاش. شاید همین الان هم آناهیتا داشت همه چیز رو می‌برد جلو…

در میان همه‌ی اتفاقات ناگهانی افتاده، گم شدن آناهیتا از همه پیچیده‌تر به نظر می‌رسد و حلقه‌ی گم شده‌ای است که همه‌ی ارکان اصلی داستان را به هم مربوط کرده است. هم دستی جهان با پرویز هم ظاهرا دلیل دیگری جز آناهیتا نمی‌تواتد داشته باشد.

به زودی با رسیدن به قرار ملاقاتی که مروارید، جهان، پرویز و نادر را دور هم جمع می‌کند، یا تکلیف بخشی از داستان اصلی روشن خواهد شد و یا به کلی و با حذف شدن احتمالی این افراد، صندوقچه‌ی خیلی از اسرار نهنگ آبی دفن خواهد شد.

نهنگ آبی با وجود کند‌تر شدن روندش و با وجود بیشتر شدن تعداد معما‌ها و بی اعتمادی‌ای که مخاطب می‌تواند به سازندگان سریال پیدا کند که در هر لحظه می‌توانند گره جدیدی به گره‌های موجود اضافه کنند و یا به راحتی چندین گره را با حرکتی ساده باز کنند، هنوز هم تماشاگرانش را حفظ کرده است.

اگرچه صبر آن‌ها هم به زودی ممکن است سر بیاید و از این همه پیچیدگی و این همه سوال بی پاسخ خسته شوند. این را برخی کامنت‌های مخاطبان سریال هم تایید می‌کند. تقریبا تمام کامنت‌های نهنگ آبی تا این جا شامل تحسین و تشویق این سریال می‌شد، اما در یکی دو قسمت گذشته کامنت‌هایی که کمی ناراضی و کلافه به نظر می‌رسند هم دیده می‌شود.

باید یکی دو قسمت دیگر صبر کرد و دید که آیا تغییرات جدید پیش روی نهنگ آبی به ذائقه‌ی مخاطبان پی گیرش خوش خواهد آمد یا نه…

تصاویر قسمت سیزدهم سریال نهنگ آبی
تصاویر قسمت سیزدهم سریال نهنگ آبی

بازیگران سریال نهنگ آبی

بازیگران سریال نهنگ ابی :

 حسین یاری ، مجید مظفری ، ساعد سهیلی ، لیلا حاتمی ، مصطفی زمانی ، حمیدرضا آذرنگ ، فرهاد آئیش ، ویشکا آسایش ، ماهور الوند ، آزاده صمدی ، پریوش نظریه ، الهام کردا ، ستاره پسیانی ، دیبا زاهدی

بازیگران سرایل نهنگ ابی

نقش بازیگران بر اساس داستان اولیه

بازیگرنقشتوضیحات
ساعد سهیلیآرمین مشرقینقش اصلی
لیلا حاتمیآناهیتا کاشفبازاریاب شرکت،نامزد بهمن و بازیکن بازی نهنگ آبی
مصطفی زمانیجهانفروشنده مواد مخدر و دوست آناهیتا
حسین یاریبهمن آژندرئیس یکی از شعبه‌های شرکت و نامزد آناهیتا
ویشکا آسایشمروارید پارساعضو هیئت مدیره شرکت و همسر اول و سابق نادر
حمیدرضا آذرنگنادر سراجعضو هیئت مدیره شرکت،همسر مروارید و مربی سابق سوارکاری(مربی مروارید)
ماهور الوندژاله ادیبنامزد آرمین و دوست نزدیک آناهیتا
آزاده صمدیهالهمنشی یکی از شعبه‌های شرکت،جاسوس نادر،منشی سابق نادر و کاربر سایت نهنگ آبی
ستاره پسیانیغزلخواهر مهرداد و همسر دوم نادر (مهرداد، کسی که به دست آرمین بوسیله یک اسکوتر در زیرزمین ساختمانشان بخاطر دفاع از آناهیتا کشته شد)
مجید مظفریاحسان مشرقیپدر آرمین
فرهاد آئیشعلیرضا خالقیعضو هیئت مدیره شرکت و همسر سارا
پریوش نظریههما زادمهرمادر آرمین و زن سابق احسان
الهام کرداسارا آژندهمسر علیرضا و خواهر بهمن
دیبا زاهدیپگاه خالقیدختر علیرضا و سارا
پردیس منوچهریهمکار ضارب بهمن
علیرضا ثانی فرپزشک معالج پگاه و روانپزشک
احسان محمدیصدریوکیل علیرضا خالقی
اردشیر کاظمیپدر مروارید
مینا جعفرزادهمادر سارا و بهمن
محمدرضا مالکیپرویزرئیس هیئت مدیره شرکت
ابراهیم برزیدهبابک فرزانکارمند بهمن
مجید پتکیالماسیهمکار هما (بازرس دفتر مرکزی بانک)
بازیگران زن سریال نهنگ آبی

دیگر عوامل سریال نهنگ ابی

 کارگردان: فریدون جیرانی | تهیه کننده: سعید ملکان |نویسنده: بهرام توکلی | مجری طرح: محمدرضا منصوری | تولید کننده: سازمان هنری رسانه ای اوج | دستیار اول کارگردان و برنامه ریز: آلاله هاشمی | طراحی صحنه: بابک کریمی طاری | طراح لباس: مارال جیرانی | صدابردار: سعید زند سرمایه گذاران:فیلیمو و هنر اول
آهنگ تیتراژ این سریال را سیروان خسروی و کاوه یغمایی خواهند خواند.

عنوان قسمت‌های سریال نهنگ آبی

شماره قسمتعنوان قسمتمدت زمان
قسمت اولاعتراف۵۸ دقیقه
قسمت دومشریک جرم۴۲ دقیقه
قسمت سومفرار۵۴ دقیقه
قسمت چهارمبی خوابی۶۰ دقیقه
قسمت پنجممهرهٔ پیاده۵۳ دقیقه
قسمت ششمفروپاشی۵۷ دقیقه
قسمت هفتماثرات جانبی۵۱ دقیقه
قسمت هشتماختلال۴۸ دقیقه
قسمت نهمانعکاس۵۱ دقیقه
قسمت دهمناشناس۵۰ دقیقه
قسمت یازدهمگم شده۴۷ دقیقه
قسمت دوازدهمسرگیجه۴۸ دقیقه
قسمت سیزدهممسیرهای فرعی۴۸ دقیقه

دانلود قسمت ۱۳ نهنگ آبی

دانلود قسمت سیزدهم 13 سریال نهنگ آبی با کیفیت Blue Whale Series 1080p

نظر شما درباره سریال نهنگ آبی چیست ؟ آن را یک سریال موفق میدانید ؟ قسمت ۱۳ ام سریال نهنگ آبی را دیده اید ؟ نظرتان را برایمان در قسمت دیدگاه بیان کنید

طهرانی

بنیانگذار مجله اینترنتی ماگرتا و متخصص سئو ، کارشناس تولید محتوا ، هم‌چنین ۱۰ سال تجربه سئو ، تحلیل و آنالیز سایت ها را دارم و رشته من فناوری اطلاعات (IT) است . حدود ۵ سال است که بازاریابی دیجیتال را شروع کردم. هدف من بالا بردن سرانه مطالعه کشور است و اون هدف الان ماگرتا ست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × دو =