ادبیاتفرهنگ و هنر

6 مورد از بهترین کتاب های عاشقانه برای هدیه دادن

۶ تا از بهترین کتاب های عاشقانه برای کادو دادن

یکی از هدایایی که در مناسبت‌های خاص مانند تولد، ولنتاین و غیره در نظر گرفته می‌شود، کتاب است. هدیه دادن کتاب‌های عاشقانه در همه جای دنیا رواج دارد و شما می‌توانید آنها را به مادر، پدر، خواهر، برادر، همسر و هر فردی که دوست دارید، هدیه بدهید. در ادامه به بررسی چند کتاب عاشقانه برای هدیه دادن می‌پردازیم. با ما همراه باشید.

بهترین کتاب های عاشقانه برای هدیه

۱. خطاب به عشق

خطاب به عشق رمانی است با نویسندگی آلبر کامو، که در آن نامه‌های عاشقانه آلبر کامو و معشوقش ماریا کاسارس به چاپ رسیده است. این رمان دو شخصیت یا دو راوی دارد که عشق میان این دو را در دوازده سال روایت می‌کند. این دو عاشق از مکان‌های مختلف و اتفاقات بسیاری که برای آنها رخ می‌دهد در نامه‌های خود صحبت می‌کنند. این نامه‌ها مانند یک رمان است و از این طریق شناخت بهتری از اشخاص و رویدادهای رمان به دست می‌آید.

۲. دختری که رهایش کردی

یکی دیگر از گزینه‌های هدیه، کتاب دختری که رهایش کردی است. این کتاب داستان دو زن با برخی ویژگی‌های مشابه را روایت می‌کند، که یکی از آنها با نام “سوفی” که باید از خانواده خود محافظت کند. بانوی دیگر با نام “لیو” در شهر لندن زندگی می‌کند و همسرش قبل از مرگ به وی یک تابلو هدیه می‌دهد که تصویری از یک زن را در خود جا داده و مربوط به یک قرن قبل از آن می‌شود. این تابلو نقاشی نقطه عطف این کتاب است که زندگی این دو نفر را به هم گره زده است.

کتاب صوتی دختری که رهایش کردی همچنین گزینه خوبی برای آن دسته از  خوانندگان است که فرصت کافی برای به دست گرفتن کتاب ندارند و ترجیح می‌دهند از دانلود کتاب صوتی بهره مند شوند. بنابراین اگر فردی که به او علاقه دارید، طرفدار رمان های عاشقانه است و عاشق قصه شنیدن، می‌توانید هدیه دادن نسخه صوتی زنی که رهایش کردی را مد نظر داشته باشید.

۳. یک عاشقانه آرام

یک عاشقانه آرام

کتاب یک عاشقانه آرام از نادر ابراهیمی نیز گزینه دیگری است که می‌توانید برای هدیه دادن انتخاب کنید. این رمان عاشقانه و دلنشین جزو معروف‌ترین کتاب‌های این نویسنده خوش سابقه ایرانی است. در این کتاب نادر ابراهیمی قصد دارد که ثابت کند عشق پدیده‌ای زودگذر نیست و اگر راه آن را بیاموزیم می‌توانیم سالیان سال عاشقانه زندگی کنیم.

رمان یک عاشقانه آرام داستان آرام و عاشقانه یک زن و شوهر جوان در سال 1357 است که عاشقانه یکدیگر را دوست دارند و تمام تلاش خود را برای محافظت از این احساس با توجه به روزمرگی انجام می‌دهند. این کتاب سبکی داستانی و شیوه روایی خاص نادر ابراهیمی را دارد. زمانی که شما این کتاب را شروع می‌کنید زمین گذاشتن آن کار آسانی نیست، زیرا به شدت جذب آن خواهید شد. این کتاب را می‌توانید برای انواع موقعیت‌های عاشقانه هدیه بدهید.

۴. هنر عشق ورزیدن

تا به حال به عشق ورزیدن به چشم یک هنر نگاه کرده‌اید؟ اریک فروم نویسنده کتاب «هنر عشق ورزیدن» این کار را به خوبی انجام داده است و نشان داده برای داشتن یک رابطه سالم و درست به چه عناصری نیاز دارید. شما علاوه بر اینکه می‌توانید این کتاب را به شکل نسخه فیزیکی به کسی که دوستش دارید، هدیه دهید، می‌توانید از نسخه الکترونیکی و نسخه صوتی هنر عشق ورزیدن نیز استفاده کنید.

برای هدیه دادن این کتاب باید بدانید که اریک فروم نویسنده‌ای است که در آثار خود از مفاهیم فلسفی و جامعه شناختی بسیاری استفاده می‌کند و آن را از منظر روانکاوانه نیز بررسی می‌کند. این نویسنده پر طرفدار سعی می‌کند تا از دیدگاه‌های جدید به زندگی انسان نگاه کرده و آن‎ها را بررسی کند.

۵. من پیش از تو

من پیش از تو

جوجو مویز، علاوه بر نوشتن کتاب دختری که رهایش کردی، نویسنده کتاب من پیش از تو ترجمه کتاب Me Before You نیز هست. این اثر عاشقانه غم انگیز اما در عین حال پرمحتوا است. نقطه قوت این رمان درس‌های زندگی است که در خلال داستان به مخاطب داده می‌شود.

داستان کتاب ماجرای عاشقانه میان لوئیزا پرستاری شاد و سرزنده است که با ویل ترینر افسرده، ناتوان و مایوس آشنا می‌شود.  البته جوجو مویز با نوشتن کتاب‌های من پس از تو و باز هم من این داستان را ادامه داده است. در سال 2016 نیز فیلمی بر اساس همین کتاب و با همین عنوان توسط تیا شروک ساخته شد که بازخورد بسیار خوبی هم در میان بینندگان داشت که از طریق این لینک قابل مشاهده است. شما بهتر است پیش از دیدن این فیلم، کتاب آن را بخوانید تا از جزئیات آن لذت بیشتری ببرید.

۶. چشم‌هایش

بزرگ علوی نویسنده بزرگ ایرانی با نوشتن این اثر ماندگار در سال 1331 علاوه بر اینکه در میان نویسندگان به شهرت برسد، توانسته تغییرات بسیاری را هم در نگرش کلی جامعه و ادبیات آن دوره ایجاد کند. این اثر به قدری جذابیت دارد که گذر زمان هم تاثیری بر جذابیت و مخاطب پسند بودن آن نگذاشته است.

داستان چشم‌هایش از بزرگ علوی، ترکیبی از یک درام عاشقانه، سیاست و تاریخ است که یک زن با تمام احساسات و تمایلاتش در مرکز این داستان قرار دارد. در ابتدا این کتاب از زبان ناظم مدرسه نقل می‌شود، اما در ادامه این ناظم داستان دیگری را از زبان زن ناشناسی بیان می‌کند. این کتاب به گونه‌ای مسلط و هنرمندانه روایت می‌شود که گویی از ابتدا هم همان زن راوی داستان کتاب است و وقایع را از زبان او می‌شنویم.

طهرانی

بنیانگذار مجله اینترنتی ماگرتا و متخصص سئو ، کارشناس تولید محتوا ، هم‌چنین ۱۰ سال تجربه سئو ، تحلیل و آنالیز سایت ها را دارم و رشته من فناوری اطلاعات (IT) است . حدود ۵ سال است که بازاریابی دیجیتال را شروع کردم. هدف من بالا بردن سرانه مطالعه کشور است و اون هدف الان ماگرتا ست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.