سبک زندگیمهارت های زندگی

چطور در یک خانه کوچک تمام وسایل رفاهی بزرگ را داشته باشیم

روش هایی برای بزرگ تر نشان دادن آپارتمان های نقلی و کوچک

تخت تاشو، کابینت‎‌ و کمدهایی با طراحی خاص از جمله امکاناتی بسیار مهم در منازل کوچک و آپارتمانی بوده که به بازتر نشان دادن فضای منزل و ایجاد زیبایی بیشتر در دکوراسیون داخلی کمک خواهند کرد.

در حقیقت قرار دادن وسایل مختلف در یک اتاق کوچک نیازمند خلاقیت و طراحی در تخت تاشو بوده تا بخش اعظم فضا توسط  تخت‎‌های معمولی اشغال نشود و فضای کافی برای قرار دادن سایر وسایل و رفت و آمد راحت در اتاق وجود داشته باشد.

‎‌مزیت تخت تاشو

با افزایش جمعیت و کمبود فضای کافی و گرانی منازل بسیاری از افراد در منازل آپارتمانی کوچک زندگی می‌کنند که ممکن است بخش‎‌های مختلف این منازل از جمله اتاق خواب‎‌های آن از فضای کافی برای قراردادن تخت‎‌های بزرگ دو نفره و یا حتی یک نفره و نیز قرار دادن کمد لباس برخوردار نباشد.

در این هنگام در صورتی که بخواهیم تمامی وسایل خود را به همان شکل در منزل جای دهیم مطمئناً بخش زیادی از فضا را بیهوده هدر داده و منزل خود را کوچک‌تر از قبل نشان داده‎‌ایم. اما چاره چیست؟

خوشبختانه امروز صنعت طراحی داخلی و تولید لوازم چوبی پیشرفت گسترده‎‌ای پیدا کرده و توانسته متناسب با نیاز روز افراد و نیز سلایق مختلف اقدام به تولید تخت تاشو و یا میزهای کم جا و… کند. این ابزار مدرن کمک می‌کنند تا بتوانید از حداقل فضاها استفاده‎‌ی بهینه کنید و منزل خود را مرتب‎‌تر وحتی هند بزرگ‎‌تر از قبل نشان دهد.

‎‌مزیت تخت تاشو

همان طور که اشاره شد بسیاری از آپارتمان‎‌ها دارای فضای محدودی بوده و حداکثر دو الی سه اتاق خواب دارند. این موضوع سبب شده تا فضای کافی برای انجام اعمال مختلفی مثل ورزش، کارکردن و… در آن وجود نداشته باشد. تخت‎‌های تاشو از جمله وسایلی بوده که می‌تواند فضایی بیشتر و بازتر جهت انجام فعالیت‎‌های دلخواه شما ایجاد نماید.

تخت تاشو در واقع همان وسیله‎‌ای است که در عین کاربردی بودن به زیبایی و ایجاد فضایی مدرن در اتاق کمک خواهد کرد. نکته‎‌ی دیگری که در خصوص تخت‎‌های تاشو می‎‌بایست ذکر کنیم این است که  بعضی از افراد تصور می‌کنند که تخت تاشو بر روی دیوار نصب شده و ممکن است به آن آسیب وارد کند این درحالی که این تصور صحیح نمی‌‎باشد چرا که یکی از مزیت‎‌های مهم این تخت‎‌ها امکان جابجایی آن‎‌ها به دیگر اتاق‌‎ها و یا سایر مکان‎‌ها است. نکته‌‎ی جالب و هیجان‌انگیز دیگری که در خصوص این تخت‎‌ کمجا وجود دارد امکان سفارشی کردن و ست نمودن آن با دیگر وسایل اتاق می‎‌باشد.

سفارش تخت تاشو

تخت‎‌های تاشو معمولاً به صورت آماده در بازار به فروش می‌رسند اما این تخت‌‎ها برای افرادی که به دنبال یک طراحی مناسب و دیزاین مدرن در اتاق خود هستند مناسب نمی‌‎باشد. چرا که با طراحی تخت می‌توانید امکانات مختلفی چون کتاب‎خانه و کشو و… را در کنار آن مطابق با سلیقه و متناسب با فضای اتاق خواب خود سفارش دهید تا هم فضای کمتری اشغال کند و هم کاربردی‌‎تر باشد. اما تخت‌‎های آماده ممکن است اصلاً متناسب با فضای اتاق شما نبوده و جلوه‎‌ی زیبایی نداشته باشد.

کمد دیواری

کمد دیواری

کمدهای دیواری با در اختیار داشتن یک فضای بزرگ جهت قرارگیری وسایل متعددی مثل لباس، تشک و… می‌توانند در مرتب نشان دادن فضای داخل منزل و جلوگیری از ریخت و پاش‎‌های اضافی مؤثر باشند. در صورتی که این کمدها توسط افراد متخصصی ساخته نشوند نه تنها موجب راحتی نمی‌شوند بلکه گاهاً حتی اذیت‌کننده هم خواهند بود زیرا در صورتی که کمد منتخب شما از درب و یا ریل‎‌های مناسبی برخودرار نباشد شما هر بار مجبور به صرف انرژی بسیار زیادی در باز و بسته نمودن آن هستید و این موضوع می‌تواند بسیار خسته کننده باشد. اما زمانی که این کمدها توسط افرادی حرفه‎‌ای و متخصص ساخته شود با خیال راحت می‌توانید تا سال‎‌ها از آن استفاده کنید.

کمدهای توکار، بدون درب، کمدهای سراسری، ریلی، آینه‎‌ای از جمله انواع کمدهای دیواری بوده که افراد مطابق با سلیقه‎‌ی خود می‌توانند با سایر وسایل اتاق چون تخت تاشو و میزآرایش و… آن را، ست نموده و زیبایی خاص و مدرنی به فضا ببخشند. علاوه بر همه‎‌ی این‎‌ها کمدهای دیواری می‌توانند به گونه‎‌ای طراحی شوند که از آن‎‌‎‌ها به عنوان میز کار و یا میز آرایش نیز استفاده نمود. البته همه‎‌ی این موارد بسته به سلیقه‎‌ی شما و فضایی که در اختیار دارید می‎‌باشد.

کابینت

آشپزخانه ‌‎نیز از دیگر فضاهایی است که به علت کمبود فضای کافی و تنوع وسایل مختلف در آن نیازمند یک طراحی اساسی و مناسب توسط یک تیم حرفه‎‌ای می‌‎باشد. در این جا نیز همانند اتاق خواب که به وسیله‎‌ی تخت تاشو و کمدهای دیواری سعی شده بود فضای بیشتر و مفیدتری ایجاد شود، طراحان تلاش می‌کنند تا حداکثر استفاده را از یک فضای حداقلی برای ساخت کابینت‎‌ کنند. این محصولات در انواع مختلف با طراحی‎‌های متفاوت نیز رنگ‎‌های متنوع متناسب با انواع سلایق تولید می‌شود تا افراد بتوانند هوشمندانه کابینت‎‌های خود را با دیگر وسایل تطابق داده و یک هارمونی و فضای دلنشینی را ایجاد کنند.

یکی از موضوعاتی که معمولاً در ساخت این کابینت‎‌ها توسط تیم طراحی به آن توجه می‌شود تقسیم نمودن فضا برای اشیای مختلف می‎‌باشد. مثلاً در این تقسیم بندی برای قرار دادن یخچال یک فضا، ماشین لباس شویی فضای مناسب دیگر و… انتخاب می‎‌شود. همچنین برای دیگر فضاهای خالی، کشو یا درب‎‌ها برای نگهداری وسایل کوچک‎‌تر و ایجاد نظم در آشپزخانه در نظر گرفته می‌شود.

قیمت کابینت

یکی از تردیدها و نگرانی‎‌هایی است که متقاضیان در هنگام تصمیم‎‌گیری برای سفارش محصول مورد علاقه‎‌ی خود با آن مواجه می‌شوند قیمت نهایی کابینت ، تخت تاشو، کمدهای دیواری و…. می‌‎باشد. به طوری که اکثر افراد تمایل دارند که به صورت دقیق از قیمت هر محصول مطلع شوند. اما حقیقت امر این است که با توجه به تغییر قیمت‎‌ها و ثابت نماندن قیمت وسایل کاربردی در ساخت آن‎‌ها نمی‌توان یک قیمت مقطوعی را در طی زمان‎‌های مختلف برای این محصولات را در نظر گرفت. نکته دیگر این که  قیمت کابینت‎‌ها متناسب با توجه به میزان پیچیدگی طراحی، جنس چوب و وسایل به کاربرده شده و فضای آشپزخانه می‎‌باشد. پس نمی‌توان قیمت دقیق را برای آن تعیین نمود. اما اگر تمایل به اطلاع و مشخص شدن قیمت‎‌ها برای فضای منزل خود را دارید می‌توانید با کارشناسان سایت‎‌ طراحی داخلی دکوپازل تماس گرفته و از آن‎‌ها در خصوص این موضوع اطلاع کسب کنید.

قیمت کابینت

در صورتی که به دنبال تغییر دکوراسیون منزل خود هستید و نمی‌د‌انید چطور باید این کار را انجام دهید کافی است به سایت دکوپازل مراجعه نموده و از میان تخت تاشو، کابینت‎‌ها، کمد دیواری و دیگر محصولات موارد دلخواه خود را با استفاده از خدمات رایگان طراحی و مشاوره انتخاب نمایید. این سایت با توجه به کیفیتی که ارائه می‌دهد مناسب‎‌ترین قیمت را برای محصولات خود در نظر می‌گیرد چرا که معتقد است خدماتی که ارائه‎‌ می‌دهند بخشی از حس آرامش و رضایت مشتریان در محیط کار و منزلشان است. جهت ارتباط با این سایت می‌توانید به آدرس https://decopuzzle.com/ مراجعه نمایید.

طهرانی

بنیانگذار مجله اینترنتی ماگرتا و متخصص سئو ، کارشناس تولید محتوا ، هم‌چنین ۱۰ سال تجربه سئو ، تحلیل و آنالیز سایت ها را دارم و رشته من فناوری اطلاعات (IT) است . حدود ۵ سال است که بازاریابی دیجیتال را شروع کردم. هدف من بالا بردن سرانه مطالعه کشور است و اون هدف الان ماگرتا ست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.