ادبیاتفرهنگ و هنر

جواب درک مطلب درس ۱۵ پانزدهم صفحه ۹۹ فارسی ششم

پاسخ سوالات درک مطلب صفحه 99 درس 15 پانزدهم میوه ی هنر کتاب فارسی ششم ابتدایی

جواب درک مطلب صفحه ۹۹ درس ۱۵ پانزدهم میوه ی هنر فارسی ششم ؛ در این مطلب از بخش آموزش و پرورش ماگرتا برای دانش آموزان کوشا و عزیز پایه ششم دبستان ، پاسخ سوالات درک مطلب صفحه 99 درس 15 پانزدهم میوه ی هنر کتاب ادبیات فارسی پایه ششم ابتدایی را گردآوری کرده ایم. در ادامه با ما همراه باشید.

همچنین بخوانید: معنی کلمات و شعر درس پانزدهم میوه ی هنر فارسی ششم

جواب درک مطلب صفحه 99 درس 15 فارسی ششم
جواب درک مطلب صفحه 99 درس 15 فارسی ششم

پاسخ درک مطلب صفحه 99 درس پانزدهم فارسی ششم

در درک مطلب صفحه 99 درس 15 پانزدهم میوه ی هنر کتاب فارسی پایه ششم ابتدایی سوالاتی مطرح شده است که در زیر به پاسخ صحیح آنها پرداخته ایم:

سوال 1) علت قطع کردن درخت سپیدار چه بود؟

پاسخ: چون درخت سپیدار در فصل برداشت هیچ میوه نداشت. یا چون درخت سپیدار هیچ میوه و باری نمی داد.

سوال 2) منظور شاعر از مصراع « کردار نکو کن که نه سودی ست ز گفتار » چیست؟

پاسخ: منظر شاعر در این مصراع این است که با صحبت کردن، هیچ سودی به انسان نمی رسد و باید رفتار خود را خوب و نیکو کند. / (یا) یعنی رفتار و عملت را درست کن که سخن گفتن بدون عمل هیچ فایده‌ای ندارد.

سوال 3) به نظر شما پیام این شعر چیست؟

پاسخ: پیام این شعر این است که انسان باید سعی کند حکمت و دانش و هنر بیاموزد که جز اینها زندگی انسان ثمره ی دیگری نخواهد داشت. / (یا) دانش و حکمت محصول و ثمره‌ی انسان است و کسی که دانش و جکمت نداشته باشد، مانند درختی است که میوه و محصول ندارد.

سوال 4) به نظر شما درخت سپیدار هیچ فایدهای ندارد؟ دلیل خود را بیان کنید.

پاسخ: خیر، درخت سپیدار هنوز هم فایده هایی مانند تولید اکسیژن، ایجاد سایه، محلی برای لانه سازی پرندگان و استفاده از چوب آن را دارد، و به طور کلی هر چیزی را که خداوند بزرگ خلق کند و به وجود آورد دارای سود و فایده می باشد. خداوند برای هر چیزی که آفریده است حکمتی دارد.

همچنین بخوانید: جواب درک مطلب درس چهاردهم فارسی ششم صفحه 94 و 96

در انتها امیدواریم که مقاله پاسخ و جواب های درک مطلب صفحه ۹۹ درس ۱۵ پانزدهم فارسی ششم ، برای شما دانش آموزان عزیز مفید بوده باشد و توانسته باشید تا از آن استفاده و بهره برده باشید.

زنجیران

هم‌بنیانگذار ماگرتا ، عاشق دنیای وب و ۷ سالی ست که فعالیت جدی در حوزه اینترنت دارم. تخصص من تولید محتوایی‌ست که مورد نیاز مخاطبان است. مدیر ارشد تیم شبکه های اجتماعی سایت هستم. به قول ماگرتایی‌ها وقت بروز شدنه !

46 دیدگاه

 1. آرمی گفت:

  عالیههههه همه درس هاش عالی و کامله خیلی ممنوننن🥰🌹

  1. آرمی گفت:

   راستی کسی اینجا آرمی هست؟

 2. ناشناس گفت:

  عالی بود😘

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *