ادبیاتفرهنگ و هنر

جواب درک مطلب درس ۱۷ هفدهم صفحه ۱۰۸ فارسی ششم

پاسخ سوالات تمرین درک مطلب صفحه 108 درس 17 هفدهم ستاره ی روشن کتاب ادبیات فارسی پایه ششم ابتدایی

جواب درک مطلب صفحه ۱۰۸ درس ۱۷ هفدهم ستاره ی روشن فارسی ششم ؛ شما دانش آموزان عزیز پایه ششم دبستان می توانید برای مشاهده جواب و پاسخ سوال های درک مطلب های صفحه 108 درس 17 هفدهم ستاره ی روشن کتاب فارسی پایه ششم ابتدایی در ادامه با بخش آموزش و پرورش ماگرتا همراه ما باشید.

همچنین بخوانید: معنی کلمات و هم خانواده درس هفدهم ستاره روشن فارسی ششم

جواب درک مطلب صفحه 108 درس 17 هفدهم ستاره ی روشن فارسی ششم
جواب درک مطلب صفحه 108 درس 17 هفدهم ستاره ی روشن فارسی ششم

جواب درک مطلب صفحه 108 درس 17 فارسی ششم

در پاسخ درک مطلب صفحه 108 درس 17 شانزدهم ستاره ی روشن کتاب فارسی پایه ششم ابتدایی سوالاتی مطرح شده است که در زیر به پاسخ صحیح آنها پرداخته ایم:سوال 1) منظور از جمله ی «راست گوی هلاک نشود» چیست؟

پاسخ: مردمان و انسان های راستگو هیچوقت از یادها نخواهند رفت و در یادها خواهند ماند.

سوال 2) چرا نیکوخوی در هر دو جهان، ستوده است؟

پاسخ: چون در این جهان همه ی مردم انسان خوش اخلاق را دوست دارند و به او احترام می گذارند، و همچنین در جهان آخرت نیز از پاداش های خداوند بهره‌مند می شود.

سوال 3) با توجه به متن درس، منظور از « ستاره ی روشن » چه کسی است؟

پاسخ: حکیم بزرگمهر (بزرگمهرِ حکیم)

سوال 4) منظور از جمله ی « هر که از شما به زاد بزرگتر باشد، وی را بزر گتر دارید » چیست؟

پاسخ: به این معنی است که که احترام افرادی را که از نظر سنی از شما بزرگتر هستند را حفظ کنید. (به سالمندان احترام بگذارید)

همچنین بخوانید: جواب درک مطلب درس ۱۶ آداب مطالعه صفحه ۱۰۵ فارسی ششمدر انتها امیدواریم که مقاله پاسخ و جواب های درک مطلب صفحه ۱۰۸ درس ۱۷ شانزدهم ستاره ی روشن کتاب فارسی پایه ششم ، برای شما دانش آموزان عزیز مفید بوده باشد و توانسته باشید تا از آن استفاده و بهره برده باشید.

زنجیران

هم‌بنیانگذار ماگرتا ، عاشق دنیای وب و ۷ سالی ست که فعالیت جدی در حوزه اینترنت دارم. تخصص من تولید محتوایی‌ست که مورد نیاز مخاطبان است. مدیر ارشد تیم شبکه های اجتماعی سایت هستم. به قول ماگرتایی‌ها وقت بروز شدنه !