ادبیاتفرهنگ و هنر

جواب درک و دریافت شعر صبح بی تو صفحه ۹۷ فارسی یازدهم

پاسخ سوال های درک و دریافت شعر خوانی صبح بی تو صفحه 97 کتاب ادبیات فارسی پایه یازدهم متوسطه دوم

جواب درک و دریافت شعر صبح بی تو صفحه ۹۷ فارسی یازدهم ؛ در این نوشته با پاسخ و جواب سوالات درک و دریافت شعر خوانی صبح بی تو صفحه 97 کتاب ادبیات فارسی یازدهم متوسطه دوم رشته های تجربی و ریاضی و انسانی و فنی حرفه ای آشنا می شوید. در ادامه با بخش آموزش و پرورش ماگرتا همراه ما باشید.

همچنین بخوانید: معنی و آرایه های شعر صبح بی تو فارسی یازدهم

جواب درک و دریافت شعر صبح بی تو صفحه ۹۷ فارسی یازدهم
پاسخ درک و دریافت شعر صبح بی تو صفحه ۹۷ فارسی یازدهم

جواب سوالات درک و دریافت صفحه 97 شعر صبح بی تو فارسی یازدهم

سوال ۱) در خوانش این سروده به چه نکاتی باید توجه کنیم؟

پاسخ: لحن خوانش این شعر، عاطفی است با خوانشی نرم و لطیف مناسب با شعر غنایی. توجه به ژرفا و درونمایه شعر سبب درک و تاثیر گذاری بیشتر می‌گردد.

سوال ۲) «انتظار موعود» یکی از مایه‌های ادبیات انقلاب اسلامی است؛ بر این مبنا، متن شعرخوانی را بررسی کنید.

پاسخ: ابتدا شعر از زبان خود شاعر و همراهانی است که غم شهیدان در دلشان رخنه کرده و می‌خواند عظمت و شکوه آنها را شرح دهند؛ اما در میانهٔ شعر راوی شعر تغییر می‌کند و باز خود شهیدان هستند که از زبان خود سخن می‌گویند و از عشق و ایثار و جان‌فشانی خویش حرف می‌زنند.

همچنین مشاهده کنید: جواب درک و دریافت شعر وطن صفحه ۱۱۷ فارسی یازدهم

توجه: شما دانش آموزان عزیز و کوشا می توانید برای دسترسی سریع تر و بهتر به مطالب کمک درسی کتاب فارسی پایه یازدهم متوسطه دوم ، کلمه و عبارت « ماگرتا » را به همراه مطلب مورد نظر خود جستجو کنید.

در انتها امیدواریم که مقاله پاسخ سوالات درک و دریافت شعر خوانی صبح بی تو صفحه ۹۷ کتاب ادبیات فارسی یازدهم ، برای شما دانش آموزان عزیز مفید بوده باشد. نظرات خود را در بخش دیدگاه به اشتراک بگذارید.

زنجیران

هم‌بنیانگذار ماگرتا ، عاشق دنیای وب و ۷ سالی ست که فعالیت جدی در حوزه اینترنت دارم. تخصص من تولید محتوایی‌ست که مورد نیاز مخاطبان است. مدیر ارشد تیم شبکه های اجتماعی سایت هستم. به قول ماگرتایی‌ها وقت بروز شدنه !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *