ادبیاتفرهنگ و هنر

انشا در مورد عشق به خدا ❤️ با مقدمه و بدنه و نتیجه گیری

انشاء دانش آموزی و ساده روان در مورد عشق به خداوند با مقدمه و نتیجه گیری و توصیفات زیبا

انشا در مورد عشق به خدا: عشق برگ زرینی است که اگر از هرجا شروع شود، به خداوند ختم می شود. برای دریافت اطلاعات بیشتر در بخش انشا ماگرتا با ما همراه شوید.

انشا پیشنهادی : انشا در مورد اگر توریست بودم به کدام کشور سفر می کردم

انشا در مورد عشق به خدا

انشا در مورد عشق به خدا

مقدمه: خداوند انسان و گل وجودش را سرشت و از روح خودش در آن دمید تا موجودی خداگونه در زمین جانشین خداوند گردد و چه بسیار انسانهایی که در راه عشق افتادند و سرانجامشان به خدای بزرگ ختم شد. یا سختی و مشکلات فراوانی در مسیر عشق دیدند ولی برایش جانفشانی کردند.

بدنه: عشق به خداوند در ظاهر بسیار آسان است و به گفته حضرت حافظ در طول مسیر دچار سختی و مشکلات فراوان می گردد، حافظ می فرماید:  اَلا یا اَیُّهَا السّاقی اَدِرْ کَأْساً و ناوِلْها      که عشق آسان نمود اول ولی افتاد مشکل ها 

یعنی عشق در هر جاو مکان اگررخ دهد ممکن است در ابتدا بسیار آسان و دست یافتنی باشد، ولی در میان مسیر رنج ها و مشقت های بسیاری رخ می دهد و انسان را دچار مراحل دشواری می کند، ولی از آنجایی که عشق یک حس زمینی نیست و به خداوند متصل می گردد، انسان همه مشکلات و موانع را در می نوردد و بسیار شاد و مفرح به وصال می اندیشد، بسیاری از عشق های زمینی زمینه رسیدن به عشق ماورایی و خدایی می گردند.

عشق به خدا در درون هر انسانی موج می زند و تنها کافی است که انسان برای پرورش این عشق قدم بردارد و خود و خدایش را بشناسد. این ما انسانها هستیم که برای رشد و کمال خویش به نیاز به یک نیروی مافوق داریم و خدای عالم از همه کس و همه چیز بی نیاز است. عشق به خداوند یعنی عشق به همه موجودات عالم و هر آنچه که در جهان رنگ و روی وجود دارد.

به جهان خرم از آنم که جهان خرم از اوست              عاشقم بر همه عالم که همه عالم از اوست.(سعدی)

بیت فوق نشان می دهد که سعدی همه شادی و خرمی خود را از وجود حضرت حق می داند و بیان می کند که عاشق کسی است که، جهان خرم ازاوست و همه موجودات شادی و خوشی خود را از خدای بی همتا می گیرند.

عشق به خداوند یعنی همه مهر و دوستی و محبت به همه آفریده های خداوند و این عشق بی تکرار موجب رستگاری و فلاح انسان ها می گردد.

نتیجه گیری: ادعای عشق بسیار آسان است ولی اگر عاشق باشد باید مطیع باشد و تمامی مراحل سخت عشق را با میل و رغبت فراوان طی کند و منتظر هیچ پاسخی از معشوق نباشد و تمامی تلاش خود را در راه رسیدن به عشق واقعی طی کند.

انشا درباره عشق ورزیدن به خداوند

مقدمه: عشق به خداوند یک عشق شیرین و بی انتهاست که درآن انسان با کمال و آگاهی با چراغ روشن هدایت به سوی خداوند قدم بر می دارد و می داند که پایان خوب و شیرینی به همراه خواهد داشت. عشق یعنی زندگی با هدف و انسان عاشق خدا را در همه جا می بیند و همه موجودات نشانه های زیبای خداوند هستند.

بدنه: عشق به خداوند دری گرانبهاست که در درون بندگان صالح و شایسته رشد و کرده و موجب تعالی می گردد. عشق نیرویی عجیب است که تحمل درد و مشکلات را آسان می کند و در انسان حس بزرگی و عزت و احترام ایجاد می کند.

خداوند خود عاشق انسان بود و برای این که تجلی نور خود را ببیند، انسان را آفرید و به همه فرشتگان دستور داد که در مقابل انسان سجده کنند و این هم از عشق حضرت حق به انسان بود. عشق بین خداوند و انسان یک عشق دو طرفه است که ایجاد می گردد.

این نیروی ماورایی در انسان رشد یافته و چه بسیار کارهای عظیمی که ناشی از عشق به خداوند است، از طرف انسان رخ می دهد.  از عشق مردانی چون امام حسین به خداوند است که قیام عاشورا رخ می دهد و یا از عشق امام علی به خداوند است که در حین نماز تیر از پایش به در می آورند و امام متوجه دردی نمی شوند.

عشق به خداوند است که شهادت را برای مردان بزرگ رقم می زند و کسی نمی داند که بین این عاشقان و خداوند چه می گذرد که این گونه جان نثار می شوند. همه موجودات روی زمین همه به نوعی به شیوه ای و راهی عشق خود به خداوند را نشان می دهند.

گنجشک ها با جیک جیک و پرندگان با آواز و درختان با تکان دادن خود و خلاصه این که هر کس به طریقی وصل خدا می جوید و می داند که سر منشا همه این کاینات خداوند است و بس. گلهای یاس و بنفشه و سوری و سپرغم هر صبح به عشق معشوق رخ می نمایند و حمد خدای را می گویند.

نتیجه گیری: عشق به خداوند نیروی عظیم است که موجب افزایش قدرت و توان در درون انسان می گردد و گاه سرمنشا بروز رفتارهایی می گردد که انسان عادی که عاشق نباشد، نمی تواند چنین کاری را انجام دهد. مانند ماجرای حضرت ابراهیم و فرزندش اسماعیل که پیامبر خدا خود را برای سر بریدن کودکش آماده کرده بود.

انشاء های پیشنهادی :
انشا در مورد اگر می توانستم پرواز کنم
و
انشا در مورد رعایت بهداشت فردی و عمومی

☑️ به پایان انشا درباره عشق به خدا رسیدیم. برای درج دیدگاه می توانید از بخش نظرات در انتهای همین مطلب استفاده نمایید.

طهرانی

بنیانگذار مجله اینترنتی ماگرتا و متخصص سئو ، کارشناس تولید محتوا ، هم‌چنین ۱۰ سال تجربه سئو ، تحلیل و آنالیز سایت ها را دارم و رشته من فناوری اطلاعات (IT) است . حدود ۵ سال است که بازاریابی دیجیتال را شروع کردم. هدف من بالا بردن سرانه مطالعه کشور است و اون هدف الان ماگرتا ست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.