ادبیاتفرهنگ و هنر

انشا در مورد اگر توریست بودم به کدام کشور سفر می کردم با مقدمه و نتیجه گیری

انشاء دانش آموزی و ساده روان در مورد اگر توریست بودم به کدام کشور سفر می کردم با مقدمه و نتیجه گیری و توصیفات زیبا

انشا در مورد اگر توریست بودم به کدام کشور سفر می کردم: من اگر توریست بودم برای تک تک روزها و ماه ها و سالهای خود برنامه ریزی می کردم و به همه کشورها سری می زدم. برای دریافت اطلاعات بیشتر در بخش انشا ماگرتا با ما همراه شوید.

انشا پیشنهادی : انشا در مورد اگر می توانستم پرواز کنم

انشا در مورد اگر توریست بودم

انشا در مورد اگر توریست بودم به کدام کشور سفر می کردم

مقدمه: توریست و جهانگردی یک صنعت است که موجب افزایش رونق اقتصادی می گردد، رفت و آمد مسافران به کشورهای مختلف ارز آوری را بالا برده و در نهایت اقتصاد هم شرایطی بهتر خواهد داشت.

اگر توریست بودم برای هر سال خود برنامه ای کامل و جامع تهیه می کردم و طبق شرایط مالی خود به همه کشورهای جهان سفر می کردم.

بدنه: من اگر توریست بودم طبق علایق و آرزوهایم برای خودم برنامه سفر می ریختم و هر سال به کشوری و منطقه ای سفر می کردم و از نزدیک با فرهنگ و آداب و رسوم همه کشورهای جهان آشنا می شدم. بعضی از کشورها دارای آداب و رسومی خاص هستند که شاید در کشور ما چندان جالب نباشد، ولی برای خودشان ارزشمند است.

من اگر توریست بودم به همه مناطق دور افتاده ی جهان که مردم از زندگی و آرامش و آسایش دور هستند سری می زدم و برایشان از مردم جهان درخواست کمک می کردم. بسیاری از قبایل آفریقایی هنوز در همان زندگی ابتدایی هستند و هیچ کس نمی داند که چگونه روزگار می گذرانند.

در میان اقوامی می رفتم که هنوز هم برگ می خورند و هیچ بویی از شهر نشینی و زندگی مدرن نبرده اند، می رفتم و برایشان درخواست کمک می کردم. به جزیره برمودا هم سری می زدم. هرچند خطرناک است ولی حس عجیبی دارد. به مصر می رفتم و ساخت عجیب اهرام می دیدم و از دیوار چین هم نمی گذشتم.

به لهستان هم می رفتم و از نزدیک زندگی دانشمند بزرگ جهان ماری کوری را حس می کردم و از دست نوشته هایش که هنوز هم امواج رادیواکتیو دارد، بازدید می کردم. من اگر توریست بودم از تمام مکان هایی که دیدن کرده ام یاد داشتی می نوشتم و برای آیندگان چاپ می کردم.

نتیجه گیری: سفر بسیار باید تا پخته شود خامی، این مصرع یعنی سفر و گردش موجب بالا رفتن سطح آگاهی مردم می گردد و از نزدیک با شیوه زندگی و آداب و رسوم مردم خبر دار می شویم و می توانیم آموخته های خود را در زندگی به کار ببریم.

انشا در مورد اگر توریست بودم

مقدمه: جهان دارای عجایب گسترده ای است که خالقش برایش سنگ تمام گذاشته و از مردم خواسته که روی زمین سیر کنند و درس بیاموزند.

بدنه: من اگر توریست بودم، ابتدا این کشور چهار فصل یعنی ایران را می گشتم. به تمام شهرهای دور و نزدیک سر می زدم و همه را خوب و دقیق نگاه می کردم. ازشمال تا جنوب وطن را خوب می دیدم وبرای شرق و غرب این کشور دوست داشتنی برنامه ریزی می کردم.

به مقبره الشعرای تبریز می رفتم و در هنگام بازگشت از دریاچه ارومیه هم دیدن می کردم. گنبد سلطانیه را که از ساروج ساخته شده را هم نظری می انداختم. به باغهای انگور تاکستان هم می رفتم و دهان را شیرین می کردم. انار ساوه و سوهان قم را هم در بین راه مزه می کردم.

به اصفهان وشیراز و این همه دیدنی ها را می دیدم و با کوله باری از دانش و اطلاعات به یزد و کرمان و جنوب شرق هم سری می زدم. خلیج فارس را هم می دیدم و باز می گشتم. کشوری با جذابیت های فراوان که هر ساله باز دیدکنندگان زیادی از اینجا باز دید می کنند و کوله بار مهر و دوستی از ایران بر می دارند.

از سمت غرب به علی صدر می روم و شهر زیبای لاله جین با هنر جذاب سفال را هم سری می زنم و پس از گشت و گذار در تمام شهرهای وطن سری به خارج از کشور می زنم. به هند می رفتم و از پرجمعیت ترین کشور جهان باز دید می کردم و از نزدیک با فرهنگشان آشنا می شدم، هر چند خدای خاصی دارند و گاو را می پرستند.

در میان قبایلشان دیده می شود که دختران زیر 5  سال خدایشان هستند . من از این روزگارشان بسیار غمزده می شوم، دختری که حتی لباس نمی تواند بپوشد، چگونه می تواند خدایی کند..خدایا کمی فکر و تامل.

اگر توریست بودم به باغ های زیتون و انجیر فلسطین هم سری می زدم و در جشن برداشت این میوه های بهشتی شرکت می کردم. اگر توریست بودم، بین الحرمین را هم می دیدم و برای زیارت این دو ستاره ناب شیعه بی تاب می شدم.

کعبه و کوه احد و مسجد الحرام را چه کنم، مسلمان باشم و از این مکان های مقدس چشم پوشی کنم. من به هر جا که دل اراده کند سری خواهم زد و کوله باری سنگین با خود به همراه خواهم آورد.

نتیجه گیری: هر چه قدر هم که سفر کنیم و به هر سوی دنیا برویم، تنها یک درس مهم دارد واین که خالقی بی همتا و بی مانند سکاندار این جهان بزرگ است و هیچ وقت کسی نمی تواند جایش را بگیرد. خدایی که به کسی نیاز ندارد و فرمانروای اوست. پس بهتر است امور زندگی خویش را به او بسپاریم و در راه درست و سالم قدم برداریم.

انشاء های پیشنهادی :
انشا در مورد رعایت بهداشت فردی و عمومی
و
انشا در مورد کویر با روش جانشین سازی

☑️ به پایان انشا درباره اگر توریست بودم به کدام کشور سفر می کردم رسیدیم. برای درج دیدگاه می توانید از بخش نظرات در انتهای همین مطلب استفاده نمایید.

طهرانی

بنیانگذار مجله اینترنتی ماگرتا و متخصص سئو ، کارشناس تولید محتوا ، هم‌چنین ۱۰ سال تجربه سئو ، تحلیل و آنالیز سایت ها را دارم و رشته من فناوری اطلاعات (IT) است . حدود ۵ سال است که بازاریابی دیجیتال را شروع کردم. هدف من بالا بردن سرانه مطالعه کشور است و اون هدف الان ماگرتا ست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 + نه =