ادبیاتفرهنگ و هنر

انشا در مورد اگر می توانستم پرواز کنم با مقدمه و نتیجه گیری

انشاء دانش آموزی و ساده روان در مورد اگر می توانستم پرواز کنم با مقدمه و نتیجه گیری و توصیفات زیبا

انشا در مورد اگر می توانستم پرواز کنم: آرزویی که برادران رایت را به آسمان رسانید و در دل خیلی از انسانها موج می زند. برای دریافت اطلاعات بیشتر در بخش انشا ماگرتا با ما همراه شوید.

انشا پیشنهادی : انشا در مورد رعایت بهداشت فردی و عمومی

انشا در مورد اگر می توانستم پرواز کنم

انشا درباره اگر می توانستم پرواز کنم با مقدمه

مقدمه: پرواز آرزویی زیبا و دوست داشتنی است که هر روز و شبم را به خود مشغول داشته است. اگر می توانستم پرواز کنم هیچ غم و غصه ای نداشتم و برای هر روزم جایی را برمی گزیدم و دنیا زیر بال و پرم بود.

اگر می توانستم پرواز کنم برای خودم و روزهای پراز دردم سفری دور و دراز انتخاب می کردم و بال می گشودم.

بدنه: اگر می توانستم پرواز کنم به گلزار و باغ و دمن در بهار سری می زدم و برای خود دامنی از گل می چیدم و برمی گشتم. یا سری به دریاهای دور می زدم و برای خودم صدف های هزار رنگ جمع می کردم. یا سری به کشورهای دور می زدم و آنجا از خوبی های دینم می گفتم و سوء ظن ها را برطرف می کردم.

یا هر روز سری به مشهد می زدم و از امام خوبان طلب برکت و روزی و مهر و مهربانی می کردم. من برای روزهایی که تنها بودم فکری می کردم و خلوتم را در مسجد مدینه و یا خانه خدا سپری می کردم. هر روز به جایی می رفتم و از مریضی و درمانده ای عیادت می کردم.

اگر می توانستم پرواز کنم به سیارات دیگر هم سری می زدم و برای خودم جایی می گرفتم و بر می گشتم و پرچم کشورم را در بلندترین جای کهکشان نصب می کردم. یا سری به مقتل شهدای وطنم می زدم و از قطره قطره خونشان جویا می شدم.

من از روزی که آرزوی پرواز دارم، دلم می خواهد سری به امام حسین بزنم و کربلا را زیارت کنم. کاش می توانستم به خانه شاعری چون شهریار و هوشنگ و نیما سری بزنم و ببینم که در این خانه ها چه چیزی نهفته بود که دل این عشاق برد و تا عمر داشتند شعر گفتند و از معشوق سخن گفتند. کاش پر داشتم و هر روز سری به مادرم می زدم و دستانش می بوسیدم.

نتیجه گیری: زندگی یک فرصت است که در آن آرزوهای بسیاری نهفته است و هر کس به شیوه ای حرف های مگوی خود را به زبان می آورد. پرواز یک آرزوی دیرین است که با هواپیما میسر است و گاهی هم غیر ممکن می شود، در هر صورت استفاده از عمرو لذت بردن از آن یک نعمت است.

انشا در مورد اگر می توانستم پرواز کنم

مقدمه: پرواز را به خاطر بسپار ، پرنده رفتنی است. (فروغ فرخزاد) این جمله نشان می دهد که پرواز یک رویداد معنوی و قلبی است که در درون انسانهای عاشق موج می زند.

بدنه: اگر می توانستم پرواز کنم، سری به جنگل های دور می زدم و با ان آهوی غریب حرفی می زدم. گاهی هم به عزیزانم در دورترین جای جهان سری می زدم و از ایشان خبری می گرفتم. سری به کوه قاف می زدم و ققنوس عشق را می دیدم.

برای غار حرا هم روزی را در نظر می گرفتم. کوچه های بنی هاشم را از یاد نمی بردم و برای روزهای درد فاطمه هم سری به فدک می زدم. کوچه های غریب مدینه و خانه امام حسن را هم می دیدم و بر می گشتم. گاهی در آسمان می پریدم و همه جای این دنیا را خوب نگاه می کردم و لذت می بردم.

اگر می توانستم پرواز کنم با بال و پر تخیلی خود سری به کوچه های قدیمی و گذشته می زدم و برای خاطرات از دست رفته هم فکری می کردم. سری به خانه پدر بزرگم در روستا می زدم و از آن روزهای خوش از دست رفته یادی می کردم. اگر پری داشتم و بالی ، به بهترین جا می رفتم و ساکن می شدم و دور از دغدغه های امروزی زندگی می کردم.

به خانه سالمندان و بی کسان و در راه ماندگان سری می زدم و برای مردم کاری می کردم. پرواز که بلد بودم می توانستم برای هر دردسری حاضر شوم و دستی را بگیرم. به کودکان و بیماران هم می رسیدم و برایشان کاری می کردم.

برای کودکان یمن و فلسطین و هزار کودک کار مرهم می شدم و سر می زدم. کاش بال و پری را به امانت می توانستم بگیرم و برای روزی و ساعتی و لحظه ای برای خاطر دل دردمندان و عشاق مرحم شوم و از دلتنگی به دورشان کنم.

نتیجه گیری: روزها در آروز می گذرند، کاش برای حقیقت پیش روی خود هم کاری کنیم و زندگی را سر و سامان دهیم. رویا زیباست ولی بهتر است که در زندگی با شرایط سخت هم رو به رو شویم تا بتوانیم پیشرفت کنیم. بتوانیم زندگی را با سختی و فراز و نشیبش درک کنیم و برای بهتر شدن فرداهای پیش رو کاری کنیم.

انشاء های پیشنهادی :
انشا به روش جانشین سازی از زبان یک تکه ابر
و
انشا با موضوع جانشین سازی از زبان کاپشن قدیمی

☑️ به پایان انشا درباره اگر می توانستم پرواز کنم رسیدیم. برای درج دیدگاه می توانید از بخش نظرات در انتهای همین مطلب استفاده نمایید.

طهرانی

بنیانگذار مجله اینترنتی ماگرتا و متخصص سئو ، کارشناس تولید محتوا ، هم‌چنین ۱۰ سال تجربه سئو ، تحلیل و آنالیز سایت ها را دارم و رشته من فناوری اطلاعات (IT) است . حدود ۵ سال است که بازاریابی دیجیتال را شروع کردم. هدف من بالا بردن سرانه مطالعه کشور است و اون هدف الان ماگرتا ست.

5 دیدگاه

 1. الین گفت:

  عالی خانم معلمم بهم امتحان انشا ۲۰داد💜❤️❣️🤩

 2. آیناز گفت:

  خیلیییییییییی عالی است.
  از این متن استفاده کنید.

 3. ناشناس گفت:

  خیلی خوب و زیبا بود

 4. omid گفت:

  خیلی خوب بود عالی 🤞👌👌🤞😋

  1. فاطمه گفت:

   خیلی عالی بود و باز هم انشاء های مختلف با موضوعات مختلف بنویسید و ما هم از آنها بهره ببریم تا هزاران بار بیشتر از این از شما تشکر کنیم
   این متن بهترین انشاء بود و می‌گویم که از این متن استفاده کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *