ادبیاتفرهنگ و هنر

انشا در مورد شانس با مقدمه و بدنه و نتیجه

انشاء دانش آموزی و ساده روان در مورد شانس با مقدمه و نتیجه گیری و توصیفات زیبا

انشا در مورد شانس : انسانها هر جا که تلاششان کم شد و به هدف نرسیدند، گفتند که شانس نداریم. برای دریافت اطلاعات بیشتر در بخش انشا ماگرتا با ما همراه شوید.

انشا پیشنهادی : انشا در مورد لبخند

انشا در مورد شانس

انشا در مورد شانس

مقدمه: انسان شانس را خودش خلق کرده و شرایط پیشرفت و تکاپو را فراهم می سازد. اینکه شانس است که برای ما زندگی می سازد، تصوری نادرست است که افراد کم تجربه و تنبل برای توجیح رفتار خویش عنوان می کنند. اگر برای هر کاری روشی و برنامه ای دقیق طراحی کنیم، می توانیم بهترین شانس را برای خود خلق کنیم.

بدنه: درایت و ذکاوت شانس است، دقت و ظرافت در کار شانس است، داشتن برنامه و هدف در زندگی و پی گیری مستمر و مداوم فرصتی است که خودمان برای خود مهیا می کنیم و همان شانس نام دارد. اگر در فرصت های به دست آمده تعلل نکرده و به طور مرتب برای هدف خود تلاش کردیم، حتما شانس در ما را خواهد زد.

هیچ گاه فرصت ها خودشان به سمت کسی نمی روند و هرکس باید فرصت ها را خلق نماید. گاهی با یک کم کاری کوچک یا وقت کشی ممکن است یک فرصت بزرگ اقتصادی و شغلی را از دست بدهیم که دیگر هیچ وقت به دست نخواهد آمد و برای همیشه از ما دور خواهد شد.

قانون زندگی به گونه ای تدوین شده که افرادی که سخت کوش باشند و حسابگر می توانند بهترین امکانات را برای خود مهیا کنند. گاهی می گوییم فلان شخص خوش شانس است، نمی گوییم تلاشگر است و حسابگر و دقیق، می گوییم شانس در خانه اش را زده، اینجا باید به یاد آوریم روزهایی را که فرد در سختی و مشکلات از پای ننشست و برای رسیدن به هدفش تلاش مضاعف کرد. خداوند تمام امورش طبق عدالت بوده و به هرکس مطابق و اندازه تلاش و زحمتش سهم عطا می کند.

گاهی هم برای بندگانش محدودیت هایی در نظر گرفته است. چون ممکن است داشتن یک چیز برای فرد ایجاد دردسر نماید و یا به ضررش باشد. خداوند عادل و مهربان است و می داند که هر بنده در چه مقام و درجه ای قرار دارد.

انشا در مورد شانس در زندگی انسان چه نقشی دارد

مقدمه: باز شانس ندارم و کارم درست نشد، این نوع سخن گفتن افرادی است که همیشه می نالند و برای خود بهانه هایی دارند و همه چیز و همه کس را مقصر می دانند تا خودشان تلاشی نکنند. به همه کاینات گیر می دهند و با خود و کرده های خود کاری ندارند.

بدنه: بهترین فرصت های زندگی از آن کسانی است که برای خود هدفی دارند و برایش زحمت می کشند. خوش بین هستند و به لطف خداوند امید وار هستند و از او می خواهند که بهترین ها را برایشان مهیا سازد. به قانون جذب معتقد هستند و می دانند که اگر از خداوند بخواهند، حتما بهترین ها را برای بندگان در نظر می گیرد.

زندگی را یک فرصت خوب می دانند و برای رسیدن به هدف والای خویش همه توان خود را به کار می برند. چه شب و روزهایی که در تلاش هستند و خورشید را هم برای کارخود به خدمت می گیرند. برایشان بهار و تابستان و هر فصل یکی است و تلاش می کنند.

بهار را بهانه رویش می کنند و در تابستان هم برای چیدن میوه زحمت خویش خدا را صدا می زنند و پاییز را مقدمه رویش می دانند و با هیچ سخنی و حرفی خسته نمی شوند. شانس هم با چنین افرادی یار است و کمک می کند تا زندگی رامشان شود و از داشته های خود لذت ببرند. در نظر این افراد شانس یعنی یاد خدا در کار، یعنی توکل و اعتقاد به این که هر کاری با تلاش به نتیجه مطلوب می رسد.

شانس یعنی همراهی کاینات با یک فرد که خودش شروع خوبی برای کارهایش داشته است. شانس یعنی داشتن اراده وبه کار گیری عمیق ترین احساس و باور خودتان برای دست یابی به هدف خود، شانس یعنی امید به دورترین ستاره در کهکشان ها، شانس یعنی دقیق ترین توجه به برنامه زندگی خود، شانس یعنی عدم مقایسه، داشتن دیدگاه مثبت نسبت به دیگران و داشتن روحیه مبارزه و سرسختی تا رسیدن به هدف و برنامه و شغل و تحصیل. شانس همان کشتی تلاش استکه شما را به ساحل نجات می برد.

نتیجه گیری: شانس یعنی خواست خداوند، تلاش، توکل، برنامه ریزی، عدم وقت کشی، دقت، ظرافت، عدم مقایسه، جذب انرژی مثبت برای زندگی، داشتن دیدگاه مثبت به زندگی و در نهایت رضایت به رضایت خدای بزرگ و مهربان. شانس یعنی نوری در دل و تلاشی بی وقفه برای زندگی

انشاء های پیشنهادی :
انشا در مورد گردش علمی
و
انشا در مورد زمین مادر انسان ها

☑️ به پایان انشا درباره شانس رسیدیم. برای درج دیدگاه می توانید از بخش نظرات در انتهای همین مطلب استفاده نمایید.

طهرانی

بنیانگذار مجله اینترنتی ماگرتا و متخصص سئو ، کارشناس تولید محتوا ، هم‌چنین ۱۰ سال تجربه سئو ، تحلیل و آنالیز سایت ها را دارم و رشته من فناوری اطلاعات (IT) است . حدود ۵ سال است که بازاریابی دیجیتال را شروع کردم. هدف من بالا بردن سرانه مطالعه کشور است و اون هدف الان ماگرتا ست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *