ادبیاتفرهنگ و هنر

انشا در مورد گردش علمی کلاس سوم و پنجم ابتدایی

متن های انشا زیبا و روان در مورد یک سفر علمی مناسب کلاس سوم و پنجم دبستان

انشا در مورد گردش علمی: همیشه درس های علوم و جغرافی را دوست داشتم، چون یک جلسه گردش علمی داشتیم. برای دریافت اطلاعات بیشتر در بخش انشا ماگرتا با ما همراه شوید.

مطلب پیشنهادی: گزارشی درباره گردش علمی نگارش پنجم

انشا در مورد گردش علمی کلاس سوم و پنجم ابتدایی

انشا درباره گردش علمی کلاس پنجم ابتدایی

مقدمه: گردش علمی برای دروسی مانند علوم و جغرافی موجب بهتر شدن یادگیری شده و دانش آموزان می توانند از نزدیک بسیاری از رویدادهای علمی را ببینند و از نزدیک بیاموزند. گردش علمی علاوه بر عملکردی کردن درس و تدریس فرصت با هم بودن را به دانش آموزان می دهد و می توانند آیین سفر رفتن را بیاموزند و با دوستان همراه شوند.

بدنه: قرار بود هفته بعد به یکی از کوه های اطراف شهر برویم و هم دوران زمین شناسی را ببینیم و از طرفی سنگ هایی را که در حوالی ریخته شده جمع کرده و با کمک معلم علوم بررسی کنیم. هر کدام از بچه ها سنگ های فراوانی را پیدا کردند و با خود به مدرسه آوردند. سنگ هایی با شکل های مختلف و پهن و ضخیم و رنگهای دوست داشتنی که از دور می درخشیدند.

وقتی به هر سنگ که دقت می کردم که چه نقش و نگاری دارند و چه شکلی، انگار رویشان نقاشی کرده اند. بعضی خرد می شدند و گروهی هم سخت بودند. کوه های اطراف هم گاهی ریخته بودند و زمانی هم سخت و محکم بودند و صدا در هنگام حرف زدن می پیچید. روز خوبی بود و با دوستان خود حرف زدیم و نکته برداری کردیم. در بین راه معلم از ما خواست که همه آنچه را که دیدیم در برگی بنویسیم و به عنوان گزارش به معلم تحویل دهند. معلم جغرافیا هم خواست عکس کوه را نقاشی کنند و توضیحات لازم را بنویسند.

نتیجه گیری: آموزش تئوری و عملی در کنار هم بسیار خوب و مفید بوده و دانش آموز سطح سوادش بالا رفته و می تواند آموخته های خود را نهادینه و همیشگی نماید. آموزش عملکردی بهترین شیوه یادگیری است که در آن معلم و دانش آموز با هم در تعامل خواهند بود.

انشا در مورد گردش علمی کلاس سوم دبستان

مقدمه: گردش علمی یک روش نوین برای آموزش است که منجر به بهتر شدن کیفیت آموزش شده و دانش آموز می تواند آموخته های خود را در زندگی به کار ببرد.شاید بهترین و عالی ترین روش در مدارس درگیر کردن دانش آموزان با موضوع از نزدیک است.

بدنه: زندگی هم مانند یک گردش علمی است که روزهایش با آموزش است. چه بسیار روزهایی که هیچ معلمی غیر روزگار نبود و در کلاس درس زندگی همه چیز را آموزش داد. روزهایی که در سخت ترین درس ها را داشتیم؛ خوب یاد گرفتیم که مقاومت کنیم و نهراسیم. گردش علمی در مدارس به عنوان اردوهای یک روزه هم در نظر گرفته می شوند و دانش آموزان با گروه هم سالان یک روز خوب و خوش را سپری می کنند و می توانند مسافرت گروهی را تجربه کنند و اعتماد به نفسشان بالا برود.

روزی که قرار بود برای دیدن یک موزه به تهران برویم، چه قدر ذوق و شوق داشتم و دلم می خواست زود برسیم و من همه چیز را از نزدیک ببینم. روز موعود از راه رسید و همه حرکت کردیم و به موزه رسیدیم. اجازه عکس گرفتن نداشتیم، ولی همه چیز را خوب نگاه کردم و یاد داشت برداری کردم. موزه مردم شناسی و تاریخ بود . بعد از موزه به یک پارک رفتیم و همراه بچه ها ناهار خوردیم و کلی بازی کردیم و با خاطره خوش باز گشتیم و هنوز که هنوز است مهرش و یادش جاوید است.

گردش علمی یک تجربه خوب و موفقی است که در ان افراد می توانند یک روز جدید را در کنار دوستان و معلم تجربه کنند و بتوانند خود و برنامه های کلاس و درس را مدیریت کنند. گردش علمی یک فرصت خوب برای شناخت هم سالان بوده و دانش آموز می تواند در فعالیت های گروهی نقش خود را به خوبی ایفا کند. یعنی مسئولیت پذیر شود و از خود و بقیه مراقبت کند و برای بهبود شرایط سفر تلاش کند.

گردش علمی گاهی از کلاس درس هم مفیدتر و جذاب تر بوده و دانش آموزان مشتاق به رفتن به چنین مسافرت هایی هستند. افزایش تعامل، روحیه همکاری، بالارفتن عزت نفس و احساس ارزشمندی در کودکان زنده می شود و هر بار که گردشی ترتیب داده شود، دانش آموزان حاضر خواهند شد.

نتیجه گیری: دانش آموزان را در روبه روی موضوع قرار دهیم و بخواهیم که دست به تلاش و کشف و کار بزنند تا سطح یادگیری‌شان بالا رود. هرچه قدر بیشتر در طبیعت و محیط خارج از مدرسه قرار گیرند، یادگیری بهتر خواهد بود.

انشاهای پیشنهادی:
انشا گزارش بازدید از یک مکان تاریخی علمی آموزشی
و
تحقیق درباره مشکلات فضانوردان در فضا

☑️ به پایان متن های انشا در مورد گردش علمی کلاس سوم و پنجم ابتدایی رسیدیم، اگر نظری داشتید حتما آن را از بخش دیدگاه با ما و سایر کاربران به اشتراک بگذارید.

موسوی پوران

هم‌بنیانگذار مجله ماگرتا ، زندگی ۲۴ ساعته روی خط آنلاین دهکده جهانی وب . تحلیلگر و متخصص تولید محتوای با ارزش و با کیفیت هستم و ۸ سالی می شود که وارد دنیای دیجیتال شدم. مدیر تیم تحقیق و توسعه شرکت هستم. بالاترین لذت برای من انجام کار تیمی ست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.