ادبیاتفرهنگ و هنر

انشا گزارش بازدید از یک مکان تاریخی علمی آموزشی نگارش پنجم

انشا گزارشی در مورد بازدید از یک مکان تاریخی علمی آموزشی صفحه 76 درس 14 نگارش کلاس پنجم

انشا گزارش بازدید از یک مکان تاریخی علمی آموزشی نگارش پنجم ؛ در این مطلب از بخش آموزش و پرورش ماگرتا به پاسخ و جواب انشا و گزارشی درباره بازدید از یک مکان تاریخی علمی آموزشی از صفحه ۷۶ در چهاردهم کتاب نگارش پنجم دبستان پرداخته ایم. در ادامه با ما همراه باشید.

همچنین بخوانید: گزارشی درباره گردش علمی نگارش پنجم

انشا گزارش بازدید از یک مکان تاریخی علمی آموزشی نگارش پنجم
انشا گزارش بازدید از یک مکان تاریخی علمی آموزشی نگارش پنجم

انشا و گزارشی درباره بازدید از یک مکان تاریخی علمی آموزشی تخت جمشید

انشا با موضوع گزارش بازدید از یک مکان تاریخی علمی آموزشی تخت جمشید صفحه ۷۶ کتاب نگارش فارسی پنجم دبستان :

پارسال عید بود که تصمیم گرفتیم به جای اینکه مثل هر سال به شمال برویم تا دریا و طبیعت سرسبز مناطق شمالی ایران را ببینیم، به شهر دیگری سفر کنیم.

پدرم به من و خواهرم گفت که بگردید و اگر شهر خاصی را پیدا کردید به من بگویید. ما هیجان زده شدیم و شروع کردیم به بالا و پایین کردن نقشه ایران. خواهرم به من گفت برو شیراز و تخت جمشید را ببینم. اما جای خاصی پیدا نکردم که خیلی دلم بخواهد بروم و از نزدیک ببینم.

خلاصه بعد از دو روز پدرم از ما پرسید تصمیمت را گرفتی؟ خواهرم حتی نگذاشت جمله پدرم تمام شود و سریع گفت: بله پدر، بریم شیراز. پدرم که چند سالی در شیراز تنها زندگی می کرد و آنجا را خوب می شناخت، آن را پذیرفت.

خلاصه رفتیم شیراز، از باغ ارم و مقبره سعدی، مسجد و بازار وکیل، تا مقبره شاهچراغ، حمام وکیل و تخت جمشید شروع به گشت و گذار کردیم، تقریباً همه جای شیراز را گشتیم. اما در بین این همه بازدید، به جایی رفتیم که برای من تجربه متفاوتی بود. آرامگاه حافظ یا «حافظیه».

وقتی وارد شدیم کمی خسته بودم، اما چند قدمی که به سمت قبر حضرت حافظ رفتم، حس عجیبی به من دست داد. ضربان قلبم کمی تندتر شده بود، پاهایم سست شده بودند. بی اختیار بیتی از حافظ را زیر لب زمزمه می کردم.

فضای حافظیه با آنچه در عکس ها دیدیم بسیار متفاوت است. انگار روح حضرت حافظ در آنجا حضور دارد، تمام محیط را شاعرانه می کند. فاتحه خواندم، راه افتادم، درخت‌های حیاط خانه ی ابدی حافظ را دیدم و بر تنشان دست کشیدم.

اما بی اراده زیر لب زمزمه می کردم:

نصیحت گوش کن جانا که از جان دوست تر دارند
جوانان سعادتمند پند پیر دانا را
حدیث از مطرب و می گو و راز دهر کمتر جو
که کس نگشود و نگشاید به حکمت این معما را

همچنین بخوانید: انشا و گزارش در مورد برنامه یک روز مدرسه پایه پنجم
انشا و گزارش درباره اردوی تفریحی
انشا و گزارشی درباره ی دیدار دو تیم ورزشی

توجه: شما دانش آموزان پایه پنجم دبستان عزیز اگر می خواهید به راحتی به جواب های کتاب نگارش فارسی پنجم ابتدایی دسترسی داشته باشید، تنها کافیه جواب درس مورد نظرتان را به همراه عبارت « ماگرتا » در گوگل جست و جو کنید.

✅ در این مقاله جواب تمرین انشا و گزارش درباره ی بازدید از یک مکان تاریخی علمی آموزشی از صفحه 76 درس 14 نگارش پنجم ابتدایی را به صورت کامل بررسی کردیم ، شما دانش آموزان عزیز می توانید از قسمت دیدگاه، نظرات خود را با دیگران به اشتراک بگذارید.

زنجیران

هم‌بنیانگذار ماگرتا ، عاشق دنیای وب و ۷ سالی ست که فعالیت جدی در حوزه اینترنت دارم. تخصص من تولید محتوایی‌ست که مورد نیاز مخاطبان است. مدیر ارشد تیم شبکه های اجتماعی سایت هستم. به قول ماگرتایی‌ها وقت بروز شدنه !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.