ادبیاتفرهنگ و هنر

انشا درباره درون یک فضاپیما را که روی کره ماه فرود آمده تصور کنید

انشا در مورد درون یک فضاپیما را که روی کره ی ماه فرود آمده تصور کنید صفحه 58 نگارش پایه نهم

انشا درباره درون یک فضاپیما را که روی کره ماه فرود آمده تصور کنید و تصویر ذهنی خود را بنویسید ؛ در این مقاله به پاسخ و جواب انشا در مورد تصویر ذهنی درون یک فضاپیما از صفحه 58 درس چهارم کتاب نگارش نهم پرداخته ایم. در ادامه با بخش آموزش و پرورش ماگرتا همراه ما باشید.

همچنین بخوانید: جواب سوالات درس ۴ نگارش نهم

انشا درون یک فضاپیما را که روی کره ماه فرود آمده تصور کنید و تصویر ذهنی خود را بنویسید
انشا درباره درون یک فضاپیما را که روی کره ماه فرود آمده تصور کنید و تصویر ذهنی خود را بنویسید

انشا در مورد تصویر ذهنی درون یک فضاپیما صفحه ۵۸ نگارش نهم

انشا در مورد درون یک فضاپیما روی کره ماه کوتاه :

مقدمه: مدت ها بود تمرین های سختی را انجام می دادم. تمرین هایی برای فضانوردی که وقتی روی کره ماه فرود آمدیم تحمل معلق بودن در فضا را، آن هم با آن لباس های سنگین و عجیب داشته باشیم. بالاخره روز موعود فرا رسید و ما سوار فضاپیما شدیم و سه … دو …. یک … به آسمان پرتاب شدیم.

بدنه انشا: نمی توانم حل و احساسم را درست بیان کنم. ترکیبی از هیجان و لذت با ترس و استرس. ما داشتیم به کره ماه می رفتیم و این آرزوی دیرینه من بود. وقتی رسیدیم با زمین ارتباط برقرار کردیم و در پیامی کوتاه، رسیدنمان را گزارش دادیم.

منظره های کره ماه بسیار دیدنی و زیبا بودند. گدازه های آتشفشانی لایه لایه و بلورهای درخشان روی صخره های ماه تصاویری بی نظیر برای عکاسی بودند. هر چه می دیدم عکس می گرفتم. حتی از جای پای خودم بر سطح کره ماه عکسی گرفتم تا بعدا به مردم روی زمین نشان دهم و آن را به یادگار نگه دارم.

دیدن کره زمین از آن بالا که به رنگ آبی زیبایی بود،‌ احساسی از شوق و علاقه در من برانگیخت. انگار که خانه قدیمی خود را ببینید و دچار حس نوستالژیک شوید. فکر کردم چقدر زمین را دوست دارم و چقدر دلم می خواهد بعد از بازگشت به زمین، برای بهبود محیط زیست و مراقبت از زمین، بیشتر تلاش کنم و آدم های دیگر را نیز به این کار ترغیب کنم.

یکی دیگر از تجربه های بی نظیر فرود آمدن بر کره ماه،‌ احساس بی وزنی و معلق بودن بود. در فضا نیروی گرانشی وجود ندارد و هیچ چیزی به پایین کشیده نمی شود و نمی افتد. این تجربه ای است که هرگز در زمین نمی توانیم تجربه کنیم،‌ زیرا در زمین جاذبه وجود دارد.

نمی توانم انکار کنم که در مدتی که روی کره ماه بودیم، امیدوار بودم موجودی فضایی را ببینم و تمام تخیلاتی که در این باره داشته ام رنگ واقعیت بگیرد. البته این اتفاق نیفتاد و امیدوارم روزی دیگر فضانوردها چنین تجربه ای را کسب کنند.

نتیجه گیری: تجربه ای که من درون فضاپیمایی که روی کره فرود آمده بود کسب کردم، احساسی معنوی و خاص بود. تفکر درباره آفرینش و کوچک بودن انسان در برابر آن همه عظمت جهان هستی. خداوند را به خاطر همه نعمت هایی که به ما در زمین داده است شکر کردم و بعد از به خانه ام زمین بازگشتم.

همچنین بخوانید: انشا در مورد پرواز بدون بال در یکی از قالب های نوشتاری

✅ به پایان مقاله انشا درباره درون یک فضا پیما را که روی کره ماه فرود آمده تصور کنید و تصویر ذهنی خود را بنویسید از صفحه ۵۸ کتاب نگارش نهم متوسطه اول رسیدیم، اگر پیشنهاد یا سوالی در این رابطه داشتید حتما آن را از بخش نظرات بپرسید تا کارشناسان ما پاسخگوی شما باشند.

زنجیران

هم‌بنیانگذار ماگرتا ، عاشق دنیای وب و ۷ سالی ست که فعالیت جدی در حوزه اینترنت دارم. تخصص من تولید محتوایی‌ست که مورد نیاز مخاطبان است. مدیر ارشد تیم شبکه های اجتماعی سایت هستم. به قول ماگرتایی‌ها وقت بروز شدنه !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.