ادبیاتفرهنگ و هنر

انشا در مورد لحظه افطار ماه مبارک رمضان ☄️ کوتاه و زیبا

متن انشاهای زیبا درباره لحظه فرا رسیدن افطار در ماه رمضان با مقدمه و نتیجه گیری

انشا در مورد لحظه افطار ماه مبارک رمضان کوتاه ؛ صدای اذان از مناره ها به گوش می رسد و همه روزه داران بی تابند، برای دریافت اطلاعات بیشتر در بخش انشا ماگرتا با ما همراه شوید.

مطلب پیشنهادی: انشا در مورد نیکوکاری و کمک به دیگران

انشا در مورد لحظه افطار ماه مبارک رمضان

انشا ساده و کوتاه درباره لحظه افطار ماه مبارک رمضان

مقدمه: ماه مبارک رمضان لحظات نورانی فراوان دارد و هرکس که بخواهد می تواند از ان بهره معنوی ببرد و یکی از این لحظات ناب و دوست داشتنی لحظه افطار است که کرور کرور ثواب از درهای آسمان برای بندگان نازل شده و مردم می توانند از خوان الهی بهره ببرند.

بدنه: شب نیت ماه مبارک رمضان فرا رسیده و مردم برای روزه داری آماده می شوند و اولین لحظه افطار از راه می رسد. عطر نان تازه و صدا ی اذان در همه جای شهر غوغا می کند، بوی حلوا و نان و خرما و سبزی که سر سفره هست و مهم تر از همه لحظه انتظار شیرین برای افطار را خوب مزه می کنم.

چه قدر شور و شوق دارم برای این لحظه، روز اول است و من روز سختی را گذراندم ولی این لحظه شیرین است و پر از لذت معنوی، دعای روز اول ماه مبارک رمضان پخش شد و من هم سر سفره منتظرم، لحظه ناب دعا و نیایش و التماس و تضرع به درگاه حضرت حق برای اجابت دعا و فرارسیدن لحظه خوش و پر از عشق، دست به دعا برمی داریم و برای اجابتشان از خدا می خواهیم که دستمان را بگیرد.

ابتدا برای شفای بیماران و درماندگان و کسانی که مشکلت خاصی دارند و نمی توانند حل کنند. پس از دعا کردن خدای بزرگ را شکر می گویم که یک رمضان دیگر را دیدم و توانستم از آن بهره برداری کنم و روح و جسمم را سالم کنم. خدای بزرگ چه ماه پربرکتی داری و چه خوان کرمی، رمضان که از راه می‌رسد خوشحال می شوم، من این لحظه های ناب را دوست دارم، چون می دانم خداوند در آن لحظه در حوالی من به من متوجه است. با تمام وجود خواسته ام را بیان می کنم و او هم اجابت می کند.

نتیجه گیری: ممکن است سال دیگر عمری نباشد و نتوانیم از ماه رمضان به خوبی استفاده کنیم کاش همین امسال که فرصت داریم، قدرش را بدانیم و در راه خودسازی و تهذیب نفس تلاش کنیم.

انشای زیبا و خواندنی درباره لحظه افطار ماه مبارک رمضان

مقدمه: مردم به رسم دیرینه آماده نظافت و پاکسازی مساجد می شوند، بوی عطر و گلاب همه جا را پر کرده است، انگار مهمانی تازه در راه است و نه شاید قرار است ما مهمانی کسی شویم، بله ماه خدا در راه است. ماه رمضان در می زند.

بدنه: ماه رمضان بهار قرآن ماه نزول آیه های ناب، ماهی که لحظه لحظه و ثانیه به ثانیه‌اش در درگاه خداوند مورد عنایت و بخشش قرار می گیریم، ماهی که شب های قدر به هزار شب برابری می کند. لحظه های خوب و دلچسب افطار کم کم از راه می رسد و فرشته ها پیش از لحظات افطار در کنار سفره افطار مشغول نوشتن ثواب برای ما هستند.

دستم را به سوی آسمان بلند می کنم و میگویم خداوندا، هرچه گناه و کوتاهی و تقصیر دارم همه را ببخش. خدایا جان پدر و مادرم را سالم نگه دار. خدایا گناهان را از من دور کن. کم کم فرشته ها کوله بارو دعایم را به سمت خدا می رسانند و من خوشحال و خندان سر سفره افطار با خرمایی دهانم را شیرین می کنم. چقدر این لحظه ها ناب و دوست داشتنی هستند این که تو میدانی خداوند تو را نظاره می‌کند و منتظر درخواست تو مانده تا اجابت کند.

نماز و نیاز و قرآن و دعاهایت همه عبادت، نگاه کردن به روی پدر و مادر عبادت و حتی خواب هم عبادت است. لحظه استجابت دعا بر سر سفره افطار می نشینم و با همه وجودم از خدا طلب می کنم که دنیای پر از آرامش داشته باشیم. از خدا می خواهم که همه کودکان و خانواده‌ها تندرست باشند خدایا به نعمت و فراوانی را از ما دریغ مکن.

خدایا این لحظه های ناب را از ما مگیر و روزهای خوش استجابت را بر ما مبارک گردان. خدایا چه لحظه های بهشتی و آسمانی در پیش داریم. ما را در ردیف بندگانی قرار بده که به آنان نظر خاص داری و در رحمتت رویشان باز است.

نتیجه گیری: رمضان ماه مهمانی خداوند است لحظه افطارش از همه لحظات زیبا تر و خواستنی تر است و من گرسنه و تشنه با حال معنوی خوب بر سر سفره افطار می نشینم و دعا می کنم که ای خدای بزرگ کاش امسال آخرین سال رمضانم نباشد و سال‌ها بتوانم بندگی تو را به جای بیاورم. بیایید با هم عهد ببندید که هر سال در ماه رمضان قدر ثانیه ها و لحظه ها را بدانیم و خوب استفاده کنیم.

انشاهای پیشنهادی:
انشا در مورد چرا روزه می گیریم
و
انشا در مورد اذان

✅ به پایان انشا در مورد لحظه افطار ماه مبارک رمضان رسیدیم. برای درج دیدگاه می توانید از بخش نظرات در انتهای همین مطلب استفاده نمایید.

موسوی پوران

هم‌بنیانگذار مجله ماگرتا ، زندگی ۲۴ ساعته روی خط آنلاین دهکده جهانی وب . تحلیلگر و متخصص تولید محتوای با ارزش و با کیفیت هستم و ۸ سالی می شود که وارد دنیای دیجیتال شدم. مدیر تیم تحقیق و توسعه شرکت هستم. بالاترین لذت برای من انجام کار تیمی ست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.