ادبیاتفرهنگ و هنر

انشا در مورد چرا باید رای بدهیم با مقدمه و نتیجه گیری

انشاء دانش آموزی و ساده روان در مورد چرا باید رای بدهیم با مقدمه و نتیجه گیری و توصیفات زیبا

انشا در مورد چرا باید رای بدهیم: حق انتخاب یعنی حق زندگی و ساختن سرنوشت، برای دریافت اطلاعات بیشتر در بخش انشا ماگرتا با ما همراه شوید.

انشا پیشنهادی : انشا در مورد خواب و رویا

انشا در مورد چرا باید رای بدهیم

انشا در مورد چرا باید رای بدهیم

مقدمه: هر فردی که وارد اجتماع می گردد، رای دادن را از دوران ابتدایی می آموزد و در انتخابات شورای دانش آموزی مشارکت می کند. کودکی که از اول ابتدایی رای دادن را می آموزد، می داند که حق انتخاب یعنی حق داشتن یک زندگی بهتر با دستان خویش.

بدنه: رای دادن یعنی ساختن یک مجموعه منسجم و اهل دانش که می توانند در اداره یک مجموعه و یا کشور نقش مهمی را ایفا کنند، هر فردی با دادن رای به طور مستقیم در سرنوشت کشور خویش دست داشته و می تواند نظرات و خواسته های خود را به کرسی بنشاند و جوابی مطلوب دریافت کند.

اگر ما رای ندهیم فردی دیگر با افکاری غیرقابل پیش بینی وارد میدان شده و برای من و مردم دیگر تعیین تکلیف کرده و امور زندگی ما را در دست گرفته و میدان داری می کند. دادن رای پای غریبه را از کشور و شهر و محل ما دور کرده و افرادی که به درد ما آشنا هستند، می توانند با رای مردم به کرسی خدمت بنشینند.

رای دادن یک فرض است و کسانی که از این مسئولیت مهم شانه خالی کند، با دست خود افراد ناباب را درراس کار قرار داده و به دست خویش سرنوشت یک ملت را تخریب کرده اند. چه بسیار افراد نالایقی که با رای ندادن مردم،فرصت خودنمایی پیدا می کنند و افکار نادرست خود را به مردم تحمیل می کنند.

من اگر رای ندهم، فردی بی دین و بی مسئولیت وارد کار می شود، اگر من رای ندهم زنی بی حجاب با افکار پست وارد امور بانوان می شود، اگر من رای ندهم فردی غیرمتخصص وارد امور حساس  می شود و این یعنی ویرانی کشور با دست خویش….

نتیجه گیری: رای هر فرد می تواند نقش مهمی ایفا نماید و به فرمایش امام خمینی ، میزان رای ملت است، یعنی هرچه مردم مشارکت بهتری داشته باشند، شرایط کشور بهتر شده و افرادی کار دان و لایق روی کار می آیند.

انشا درباره اهمیت رای دادن

مقدمه: من و تو ما می شویم و رای می دهیم تا کشور روی دستان افرادی دلسوز چون شهید رجایی و محمدعلی باهنر بچرخد، ما رای می دهیم تا امریکا حتی خیال نزدیک شدن به ما را از سرش بیرون کند. ما رای می دهیم تا کشورمان روز به روز رتبه هایش افزایش یابد و آوای جهانی پیدا کند.

بدنه: روزهایی که من و تو در میدان کارزار نباشیم، دیگران وارد میدان می شوند و برای من و شما قانون وضع می کنند، ما برای این که پای افراد بی مسئولیت از اداره کشور کوتاه شود، با آگاهی تمام وارد عرصه شده و در انتخابات مهم کشور خویش شرکت می کنیم و رای می دهیم.

با دستان کارامد خویش خط بطلان بر همه افکار نامناسب و بدفرجام کشیده و کشور را به سوی آبادی سوق می دهیم. رای دادن یعنی مشارکت در تمام برنامه های ریز و درشت و کلان که بزرگان و متخصصان امر پیش می برند.

من رای می دهم تا داشته ها و ثروت های کشورم به تاراج نرود، من رای می دهم تا سرمایه های انسانی کشورم بتوانند در کشور بمانند و اندوخته های خویش را در راه اعتلای وطن به کار گیرد. من رای می دهم تا دانشمندان هسته ای کشورم بتوانند در راس باشند و به بهترین نحو ممکن دانش جهان را در اختیار خویش گیرند.

من رای می دهم تا  دست در دست ملتم برای ساختن و آبادنی کشوری قدرتمند نقشی حساس داشته باشم. رای من تیری بر قلب دشمن است و نامردان و ستمکاران را مایوس می کند. رای من یک برگ نیست که یک تقویم قطور است که به منتخبان مطالب زیادی را یاد آوری می کند.

رای من یک تاریخ را متحول می کند و از نو می سازد و گاهی حکومتی و سلسله ای را از میان بر می دارد، مانند ۱۲ فروردین ۵۸ که رای ۹۸.۲ درصدی مردم، موجب پیروزی انقلاب گردید. رای من سازمان ملل را به لرزه در می آورد. رای من و تو و همه ایران، جهان را و ابرقدرتهای جهان را به زانو در آورده و تسلیم کرده است.

نتیجه گیری: رای دادن یعنی ساختن کشور، ساختن آینده و تغییر نگرش ها و در پایان داشتن کشوری آباد و سرسبز و پر از حس خوش زندگی، با رای من و شما بهار سازندگی وارد وطن شده و می توانیم مدارج علمی و صنعتی کلانی را طی کنیم. هر فردی که رای ندهد، شایسته زیستن در این کشور نیست.

انشاء های پیشنهادی :
انشا در مورد ایران ، تمدن و فرهنگ غنی آن
و
انشا در مورد ثروت های ملی ایران
و
انشا در مورد جاهای دیدنی ایران و مکان های تاریخی آن

☑️ به پایان انشا درباره چرا باید رای بدهیم رسیدیم. برای درج دیدگاه می توانید از بخش نظرات در انتهای همین مطلب استفاده نمایید.

طهرانی

بنیانگذار مجله اینترنتی ماگرتا و متخصص سئو ، کارشناس تولید محتوا ، هم‌چنین ۱۰ سال تجربه سئو ، تحلیل و آنالیز سایت ها را دارم و رشته من فناوری اطلاعات (IT) است . حدود ۵ سال است که بازاریابی دیجیتال را شروع کردم. هدف من بالا بردن سرانه مطالعه کشور است و اون هدف الان ماگرتا ست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *