ادبیاتفرهنگ و هنر

معنی ضرب المثل ظاهر و باطنش یکی است ☄️+ انشا و اصطلاح انگلیسی

معنی و مفهوم ضرب المثل ظاهر و باطنش یکی است به همراه ریشه و داستان حکایت و اصطلاح انگلیسی

معنی ضرب المثل ظاهر و باطنش یکی است : یعنی شخصی که اهل دورویی و ریا نیست و هر چه هست یک رو و یکدل و یک رنگ است. اگر آدم خوب یا بدی باشد خودش را نشان می‌دهد و نمی‌تواند آن را پنهان کند.

این ضرب المثل می‌خواهد بگوید ظاهر چیزی است که همیشه همه می‌توانند آن را مشاهده کنند و ببینند و باطن غیرقابل مشاهده است و هر کسی نمی‌تواند آن را ببیند و مشاهده کند. برای آشنایی با مفهوم بیشتر در رابطه با ضرب المثل، در ادامه با بخش ضرب المثل ماگرتا همراه باشید.

مَثَل پیشنهادی : معنی ضرب المثل زدی ضربتی ضربتی نوش کن

معنی ضرب المثل ظاهر و باطنش یکی است

مفهوم ضرب المثل ظاهر و باطنش یکی است

خیلی از آدم‌ها هستند که در جمع حرف های قلمبه و سلمبه می‌زنند و در ظاهر خود را با شخصیت نشان می‌دهند و همه پیش خود می‌گویند چه انسان فهیم و با شخصیتی؛ از این آدم‌ها در این دوره زمانه کم است و پیدا نمی‌شود ولی وقتی که از نزدیک زندگی و رفتار آن فرد را با خانواده‌اش می‌بینند شوکه می‌شوند و نظرشان راجع به آن آن آدم تغییر می‌کند، چرا که ظاهرش با باطنش یکی نیست.

داستان یا تاریخچه ظاهر و باطنش یکی است

حال این ضرب المثل ظاهر و باطنش یکی است در قالب یک داستان  گفته می‌شود، تا بهتر آن را بفهمید. در یک درگیری قتلی رخ می‌دهد و قاتل فرار می‌کند پلیس‌ها  به شخصی مشکوک می‌شوند و او را دستگیر می‌کنند.

آن شخص هر چه برای ماموران توضیح می‌دهد که آن فرد را نکشته است و همان لحظه قتل از آنجا رد می‌شده و تا به حال از این کارها نکرده و جرمی مرتکب نشده، باور نمی‌کنند تا اینکه روز دادگاه قاتل را پیدا می‌کنند و می‌فهمند کار آن شخص نبوده و آن‌ها از روی ظاهر آن فرد اشتباه تشخیص داده بودند.

نگرش مولانا در مورد انسان این بوده است که انسان بیشتر توجه به ظاهربینی می‌کند و از حقیقت وجود خود دور می‌شود.

گسترش با بازآفرینی ظاهر و باطنش یکی است

انسان‌هایی را که هر روزه می‌بینیم، فقط ظاهر آن‌ها را می‌بینیم و از باطن‌شان اطلاعی نداریم. آدم‌ها علاوه بر داشتن ظاهر مثل بدن و اعضا و پوشش، باطنی هم دارند مثل فکر و نیت و اخلاق. باطن هر شخصی از وجود اوست که صفت و ویژگی‌هایش در آن شکل می‌گیرد؛ چه بد و چه خوب.

اگر انسان در باطن خودش خصلت‌های بدی چون حسادت، دروغ، تهمت و… بپروراند، درون او را تیره و تاریک خواهد کرد و کم کم این خصلت‌های ناپسند در رفتار و گفتارش تاثیر خواهد گذاشت و در ظاهرش نیز نمایان خواهد شد.

انشا با موضوع ضرب المثل ظاهر و باطنش یکی است

مقدمه: نمی‌توان گفت که هر کسی ظاهرش پاک باشد باطنش نیز پاک است و هر چه ظاهرش ناپاک باشد، باطنش نیز پلید است؛ باید با هر فردی نشست و برخاست‌های زیادی کرد تا او را شناخت.

بدنه: باید یاد بگیریم هرکسی را از روی ظاهرش قضاوت نکنیم تا متوجه باطنش نشده‌ایم.

نتیجه: ظاهر و صورت زیبا به درد نمی‌خورد، باطن زیبا و اخلاق و روحیات نیکو داشتن، ارزشمند و موجب موفقیت و عزت انسان در برابر خدا و دیگران می‌شود؛ همه جور انسان در عالم هستی وجود دارد، همه آفریده‌های خدا زیبا و خوب هستند و این زیبایی بستگی به عمل و کردار آن‌ها دارد که ظاهرشان در عالم غیب زیبا یا زشت می‌شود وگرنه این ظاهر دنیایی معیار زشتی و زیبایی نیست.

اصطلاح انگلیسی ضرب المثل ظاهر و باطنش یکی است

Straightforward
ظاهر و باطن‌ یکی‌

مَثَل های پیشنهادی :
معنی ضرب المثل رو آب بخندی
و
معنی ضرب المثل حاجی حاجی مکه

☑️ به پایان ضرب المثل ظاهر و باطنش یکی است رسیده‌ایم، اگر دیدگاهی در این رابطه دارید حتما آن را از بخش نظرات با سایر کاربران به اشتراک بگذارید.

طهرانی

بنیانگذار مجله اینترنتی ماگرتا و متخصص سئو ، کارشناس تولید محتوا ، هم‌چنین ۱۰ سال تجربه سئو ، تحلیل و آنالیز سایت ها را دارم و رشته من فناوری اطلاعات (IT) است . حدود ۵ سال است که بازاریابی دیجیتال را شروع کردم. هدف من بالا بردن سرانه مطالعه کشور است و اون هدف الان ماگرتا ست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *