ادبیاتفرهنگ و هنر

معنی ضرب المثل «عالم شدن چه آسان آدم شدن چه مشکل» با توضیح

گسترش ضرب المثل عالم شدن چه آسان آدم شدن چه مشکل و بررسی مفهوم آن

معنی ضرب المثل عالم شدن چه آسان آدم شدن چه مشکل : مفهوم این حکایت به طور کوتاه این است که بالا بردن آدمیت یک انسان سخت از بالا بردن سطح علم و سواد او می باشد. در ادامه با بخش ضرب المثل ماگرتا همراه باشید.

همچنین بخوانید : معنی عبارت تدبیر ده تنه چون زور ده مرده باشد

معنی ضرب المثل عالم شدن چه آسان آدم شدن چه مشکل

معنی ضرب المثل عالم شدن چه آسان آدم شدن چه مشکل چیست

اینکه یک نفر عالم خیلی بزرگی است به این معنی نیست که حتما آدمیت خوبی ام در ذاتش وجود دارد زیرا انسان های زیادی بوده اند که از نظر درجات علمی به بالاترین رده ها رسیده اند اما یک آدم شریف و ارجمند نیستند. انسان های عالم واقعی هر چه بیشتر بر دانشی که دارند افزوده می شود بیشتر متوجه می شوند که فراگیری علم بسیار آسان تر است از رعایت آداب و آدمیت.در مقابل افرادی که گفته شد انسان های بسیاری بوده اند که برخلاف نداشتن مدارک درسی خوب یک انسان به تمام معنا بوده اند. فردی که سعی دارد یک انسان به تمام معنا باشد باید زحمت های زیادی به خودش بدهد، حتی بیشتر از زحمت کسانی که صبح و شب می خوانند تا عالم شود.

نتیجه ای که از حکایت می گیریم این است که ما انسان ها باید همیشه در حال یادگیری مواردی باشیم که آداب و آدمیت ما را زیاد تر کند و باید از همین سن کمی که داریم اخلاق و افکار خود را به سمتی هول بدهیم که ما را از نظر انسانی بهتر می کند تا بتوانیم یک آدم خوب با تمام خصوصیات بارز یک آدم نمونه را داشته باشم.

✅ در این بخش معنی ضرب المثل عالم شدن چه آسان آدم شدن چه مشکل را بررسی کردیم، شما می توانید از بخش دیدگاه نظرتان را درمورد این حکایت با ما به اشتراک بگذارید.

موسوی پوران

هم‌بنیانگذار مجله ماگرتا ، زندگی ۲۴ ساعته روی خط آنلاین دهکده جهانی وب . تحلیلگر و متخصص تولید محتوای با ارزش و با کیفیت هستم و ۸ سالی می شود که وارد دنیای دیجیتال شدم. مدیر تیم تحقیق و توسعه شرکت هستم. بالاترین لذت برای من انجام کار تیمی ست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.