سبک زندگی

امام خمینی چه وظایفی را به دولت موقت محول کرد ، تاریخ یازدهم

امام خمینی به دولت موقت انقلاب چه ماموریتی داد؟ ۴ وظیفه ای که امام به دولت بازرگان داد را بنویسید.

امام خمینی به دولت موقت انقلاب چه ماموریتی داد؟ در کتاب تاریخ یازدهم چهار دستور از امام خمینی برای این سوال نوشته شده است که در ادامه در بخش آموزش و پرورش ماگرتا آن ها را بررسی می کنیم.

مطلب پیشنهادی : زندگی نامه امام خمینی

امام خمینی چه وظایفی را به دولت موقت محول کرد

امام خمینی به دولت موقت چه دستوری داد

امام خمینی (ره) طی حکمی چهار وظیفه مهم برای دولت موفق تعیین کرد که باید علاوه بر شرط در نظر نگرفتن روابط حزبی و گروهی آن ها را انجام دهند. این وظایف عبارتند از :‌  1. اداره ی امور مملکت
  2. اجرای رفراندوم درباره ی تعیین نظام سیاسی کشور
  3. تشکیل مجلس منتخبان مردم برای تدوین و تصویب قانون اساسی
  4. برگزاری انتخابات مجلس نمایندگان ملّت، طبق قانون اساسی جدید

در تاریخ ۱۳۵۷/۱۱/۱۵ امام خمینی مهندس بازرگان را طی حکمی به مقام نخست وزیری دولت تعیین نمودند. همچنین مهندس بازرگان نیز در تاریخ ۱۳۵۷/۱۱/۲۵ کابینه خود را معرفی کردند. کابینه ایشان اغلب اعضا و طرفدار های نهضت آزادی و جبهه ملی تشکیل می دادند.

امام خمینی دولت بازرگان را دولت «شرعی» معرفی کرد و به صورت جدی از ایشان حمایت نمودند. همچنین ایشان از مردم خواستند که حمایتشان را از مهندس بازرگان دریغ نکنند. پس از دستور امام خمینی، تمامی اعتصاب ها شکسته شد و همه به سر کار خود بازگشتند و عصری جدید از کار و تلاش و سازندگی آغاز شد.

✅ در این نوشته پاسخ سوال «امام خمینی چه وظایفی را به دولت موقت محول کرد» را مرور کردیم. اگر سوال درسی دیگری دارید آن را از قسمت دیدگاه بپرسید و یا کلمه ماگرتا را به آن اضافه کنید و سپس در گوگل جست و جو نمایید.

موسوی پوران

هم‌بنیانگذار مجله ماگرتا ، زندگی ۲۴ ساعته روی خط آنلاین دهکده جهانی وب . تحلیلگر و متخصص تولید محتوای با ارزش و با کیفیت هستم و ۸ سالی می شود که وارد دنیای دیجیتال شدم. مدیر تیم تحقیق و توسعه شرکت هستم. بالاترین لذت برای من انجام کار تیمی ست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.