سبک زندگی

فرامتن ، زیرمتن و متن را تعریف کنید تفکر دهم

فرامتن ، زیرمتن و متن چیست و به چه معناست تفکر و سواد رسانه دهم انسانی ، ریاضی و تجربی

فرامتن ، زیرمتن و متن را تعریف کنید تفکر دهم ؛ برای آشنایی با سوال منظور از فرامتن ، زیرمتن و متن چیست و به چه معناست درس دوم کتاب تفکر و سواد رسانه ای پایه دهم متوسطه دوم، در ادامه با بخش آموزش و پرورش ماگرتا همراه ما باشید.

همچنین بخوانید: اقناع چیست تفکر دهم
و
شیطان چه شیوه هایی برای وسوسه مخاطبان دارد تفکر دهم

فرامتن ، زیرمتن و متن یعنی چه تفکر دهم
فرامتن ، زیرمتن و متن را تعریف کنید

فرامتن ، زیرمتن و متن چیست تفکر دهم

متن یعنی چه ؟

پاسخ: لایه ای که دارای پیام آشکار و عناصر مستقیم، و اصل تولید رسانه ای و محصول ملموس آن است را متن می نامند.توضیح بیشتر: متن ها در واقع همه اطلاعات ظاهری موجود در یک پیام هستند که می توانند به صورت کلمه، تصویر، صدا، نشانه و یا هر چیز دیگری برای انتقال معنا باشند.

زیرمتن چیست ؟

پاسخ: زیرمتن پیام های پنهان و غیر مستقیمی است که تولیدکننده پیام با بهره گیری هدفمند از فنون اثرگذاری بر مخاطب (مانند استفاده از کلام، رنگ، نور، موسیقی، تدوین و…) در تولید رسانهای جاسازی کرده است.

فرامتن را تعریف کنید ؟

پاسخ: به سومین لایه، که خارج از متن پیام است و شامل شرایط محیطی، فرهنگی و عوامل بیرونی حاکم بر درک و اثرگذاری پیام می شود فرامتن می گویند.

همچنین بخوانید: هدف سواد رسانه ای چیست تفکر دهم

توجه: شما دانش آموزان عزیز پایه دهم متوسطه دوم می توانید برای دسترسی بهتر و سریعتر به جواب های درس تفکر و سواد رسانه ای دهم ، در انتهای جواب صفحه یا فعالیت مورد نظر خود، عبارت « ماگرتا » را نیز به همراه آن در گوگل جستجو کنید.در این مقاله با جواب سوال فرامتن ، زیرمتن و متن را تعریف کنید کتاب تفکر و سواد رسانه ای دهم آشنا شدید، که امیدواریم برای شما دانش آموزان عزیز مفید بوده باشد و توانسته باشید از آن بهره برده باشید.

زنجیران

هم‌بنیانگذار ماگرتا ، عاشق دنیای وب و ۷ سالی ست که فعالیت جدی در حوزه اینترنت دارم. تخصص من تولید محتوایی‌ست که مورد نیاز مخاطبان است. مدیر ارشد تیم شبکه های اجتماعی سایت هستم. به قول ماگرتایی‌ها وقت بروز شدنه !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.