ادبیاتفرهنگ و هنر

معنی ضرب المثل یک دست صدا ندارد ✳️ به همراه ریشه حکایت و به انگلیسی

معنی و مفهوم ضرب المثل یک دست صدا ندارد به همراه ریشه و داستان حکایت و اصطلاح انگلیسی

معنی ضرب المثل یک دست صدا ندارد : این ضرب المثل را اغلب ما شنیده ایم. همه ما می دانیم که یک دست توانایی های چندانی ندارد. مثلا وقتی می خواهیم سبد سنگینی را بلند کنیم با یک دست نمی توانیم.

حالا این جا دست به انسان تشبیه شده است. انسان به تنهایی نمی تواند کاری را بکند و نیاز به یک یار و دوست دارد تا وقتی کمک خواست، او کمکش کند. در ادامه با بخش ضرب المثل ماگرتا همراه ما باشید.

مَثَل پیشنهادی : معنی ضرب المثل آب که سربالا بره قورباغه ابوعطا میخونه

معنی ضرب المثل یک دست صدا ندارد

ریشه و داستان ضرب المثل یک دست صدا ندارد

یک روز معلمی سر کلاس درس مسابقه ایی برگزار کرد. ظرفی آب، یک قطعه صابون و یک قوطی جوهر خودنویس آورد. مسابقه شروع شد. قرار بود بچه ها دست خود را که قبلا جوهری شده بود، بدون کمک کسی و بدون کمک دست دیگر با آب و صابون پاک کنند.

به این صورت راست دست ها دست راست خود را جوهری کرده و دست چپ ها دست چپ خود را جوهری کرده و زمان گرفتند ببینند که چه کسی زودتر دست خود را تمیز می کند. نفر اول را مشخص کردند و نفر آخر را هم . بعد به نفر آخر اجازه داده شد که با دو دستش کار کند و دستان جوهریش را کاملا تمیز کند.

معلم به بچه ها گفت : دیدید ما همه مثل آن دست هستیم. اگر روزی همه ی عزم خود را جزم کنیم. که درون خود را پاک کرده و شستشو دهیم، باز هم جاهایی باقی می ماند که دستان ما به آن نخواهد رسید. اما اگر یک دوست خوب و صادق مثل آن یکی دستمان وجود داشته باشد، خیلی راحت تر و بهتر می توانیم خود را اصلاح کنیم.

مفهوم ضرب المثل یک دست صدا ندارد

به عنوان مثال، برخی از افراد پول زیادی دارند اما استعداد کافی برای انجام یک کار را ندارند، یا برخی دیگر در یک زمینه خاص استعداد فوق العاده ای دارند اما توانایی مالی یا فرصت لازم برای موفقیت در آن زمینه را ندارند. آنها می توانند کارهای مثبت انجام دهند. و هر دو با هم می توانند موفقیت های بزرگی داشته باشند

یک دست صدا ندارد به انگلیسی

Two heads are better than one
دو فکر بهتر از یکی است.

به تنهایی نمی توان کاری را از پیش برد، موفقیت در سایه اتحاد و همکاری بدست می آید.

مَثَل های پیشنهادی :
معنی ضرب المثل آفتابه لگن هفت دست شام و ناهار هیچی
و
معنی ضرب المثل هر گردی گردو نیست

✅ در این بخش معنی ضرب المثل یک دست صدا ندارد را بررسی کردیم، شما می توانید از بخش دیدگاه نظرتان را در مورد این حکایت با ما به اشتراک بگذارید.

طهرانی

بنیانگذار مجله اینترنتی ماگرتا و متخصص سئو ، کارشناس تولید محتوا ، هم‌چنین ۱۰ سال تجربه سئو ، تحلیل و آنالیز سایت ها را دارم و رشته من فناوری اطلاعات (IT) است . حدود ۵ سال است که بازاریابی دیجیتال را شروع کردم. هدف من بالا بردن سرانه مطالعه کشور است و اون هدف الان ماگرتا ست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *