سرگرمیفیلم و بازی

نقدها و نمرات بازی Blair Witch منتشر شد – نمایش ترس و وحشت

بررسی بازی ترسناک Blair Witch از سوی سایت های معتبر دنیا

نقدها و نمرات بازی Blair Witch : به گزارش بخش فیلم و بازی ماگرتا و طبق جدیدترین اخبار بازی منتشر شده ؛ روز گذشته همراه با انتشار رسمی بازی ترسناک Blair Witch ساخته استودیو Bloober Team برای پلتفرم های ایکس باکس وان و کامپیوترهای شخی (PC) ، نقدها و نمرات این بازی نیز از سوی سایت های معتبر دنیا منتشر شده است. در ادامه با ماگرتا همراه باشید.

نقدها و نمرات بازی Blair Witch
نقدها و نمرات بازی Blair Witch

به احتمال زیاد با فیلم Blair Witch آشنایی دارید؛ فیلمی که در سال ۱۹۹۹ منتشر شد و بازخوردهای بسیار مثبتی را به همراه داشت. اما نسخه‌ی جدید آن که در سال ۲۰۱۶ عرضه شد، توانست تا حدودی تحسین مخاطبین را در دوران افت سینما و سبک وحشت برانگیزد. خالقین این مجموعه به فیم آن بسنده نکردند و تصمیم گرفتند، بازی ویدئویی آن را نیز توسعه دهند که روز گذشته بر روی پلتفرم‌های ایکس باکس وان و کامپیوترهای شخی (PC) عرضه شد.

بازی Blair Witch به صورت اول شخص می باشد و مبتنی بر داستان گویی سینمایی می باشد . همانطور که می دانید این بازی توسط توسعه دهندگان بسیار خلاق بازی های تحسین شده ای همچون Layers of Fear و Observer در حال ساخت است و انتظار می رود که این دفعه هم شاهد یک بازی بسیار جذاب و هیجان انگیز باشیم که می تواند حسابی بازیکنان را بترساند .

در ادامه به خلاصه داستان و مرور برخی از نقدها و نمرات بازی ترسناک Blair Witch می پردازیم.

خلاصه داستان بازی Blair Witch

نقدها و نمرات بازی Blair Witch
نقدها و نمرات بازی Blair Witch

کودکی در کوچه‌پس‌کوچه‌های بورکتسویل مری لند گم‌شده است. مشخص نیست که این محیط تاریک و رمزآلود چه بلایی سر او آورده است. گروهی از ساکنان محل چراغ‌قوه به دست می‌گیرند و راهی جنگل پشت نزدیک شهر می‌اندازند. همیشه افسانه‌های ترسناکی را ازآنجا شنیده‌اند و همیشه دعا می‌کردند که هیچ‌گاه راهشان به آن خراب‌شده نیفتد اما برای پیدا کردن این کودک، باید به دل خطر زد و بالاخره با راز ماجرا آشنا شد. 

بازی Blair Witch آرام و در سکوت ما را در عمق جنگل پیش می‌برد و به‌یک‌باره جایی که هیچ دستگاه موبایلی آنتن نمی‌دهد، شمارا به دام اندازد. حس ترس آن‌چنان در بازی منتقل می‌شود که شب نیز بافکر به اتمسفر بازی خوابتان نخواهد برد. اینجا خبری از دلقک‌بازی‌های ارواح نیست، استودیو Bloober Team اطمینان می‌دهد که تا سر حد مرگ خواهید ترسید.

بد نیست بدانید که بازی از سیستم مبارزات هم بهره می‌برد و دارای سکانس‌های اکشن است. سیستم مبارزات به گونه‌ای طراحی شده که احساس قدرت به مخاطب القا و بدین ترتیب از ترس بازی کاسته نشود. 

همچنین برای به اتمام رساندن این عنوان به حداقل ۵ تا ۶ ساعت زمان نیازمندید. لازم به ذکر است عنوان مذکور دارای پایان‌های مختلفی خواهد بود.

نقدها و نمرات بازی Blair Witch

نقدها و نمرات بازی Blair Witch
نقدها و نمرات بازی Blair Witch

تا به این لحظه نظرات راجع به Blair Witch بسیار ضد و نقیض بوده است. عده‌ای از منتقدان این عنوان را شایسته دانسته اند و عده‌ی دیگر عقیده دارند که هنوز جای کار بیشتری داشته است.

بالاترین نمره‌ی این بازی تا به این لحظه 9 از ۱۰ می‌باشد. وب سایت‌هایی نظیر +Games Radar و …. به این عنوان نمره‌ی ۶ رااعطا نموده اند و آن را اثری متوسط خطاب کرده اند. تا به لحظه با ۱۸ نقد منتشر شده، میانگین نمرات بازی Blair Witch به عدد 74 رسیده است (بر روی پلتفرم کامپیوترهای شخصی).. در ادامه خلاصه برخی این نقدها را خواهیم خواند.


[su_box title=”نقد سایت GameRadar ؛ امتیاز 60 از 100” box_color=”#B6D9F8″ title_color=”#000000″ radius=”7″]Blair Witch یک بازی ترسناک روانشناختی خوب است، اما باگ های پرتعداد همه چیز را خراب کرده است[/su_box] [su_box title=”نقد سایت Game Revolution ؛ امتیاز 60 از 100” box_color=”#B6D9F8″ title_color=”#000000″ radius=”7″]این بسیار شرم‌آور است که این بازی روند مناسبی را ندارد. این عنوان به موضوعاتی رایج از قبیل بیماری پی‌تی‌اس‌دی (PTSD)، روان‌پریشی و تیراندازی توسط پلیس‌ها می‌پردازد.[/su_box] [su_box title=”نقد سایت GameInformer ؛ امتیاز 70 از 100” box_color=”#B6D9F8″ title_color=”#000000″ radius=”7″]پیدا کردن راه در این عنوان، بیشتر خسته کننده است تا ترسناک. مخصوصاً زمانی که بفهمید در اکثر مواقع، خطری شما را تحدید نخواهد کرد. به هر حال بازی می‌تواند طرفداران سبک ترسناک را راضی کند. مشکلاتی در پیکره‌ی گیم پلی این عنوان دیده می‌شود که هضم آن کار آسانی نیست. برخی اوقات پازل‌ها روند غیر منطقی‌ای را در پیش می‌گیرند و عذابتان می‌دهند.[/su_box] [su_box title=”نقد سایت Game Rant ؛ امتیاز 70 از 100” box_color=”#B6D9F8″ title_color=”#000000″ radius=”7″]اگرچه کیفیت بازی همانند فیلم آن نیست، اما Blair Witch  یک بازی با صداگذاری، داستان و گرافیک نسبتا خوب است و بهترین گزینه پس از فیلم اصلی است و بدون شک ارزش تجربه کردن را برای طرفداران دارد.[/su_box] [su_box title=”نقد سایت Gamestar ؛ امتیاز 73 از 100” box_color=”#B6D9F8″ title_color=”#000000″ radius=”7″]Blair Witch تا پایان بازی واقعا ترسناک است و همه چیز خوب پیش می رود، اما اواخر داستان بازی بسیار افت می کند.[/su_box]
نقدها و نمرات بازی Blair Witch
نقدها و نمرات بازی Blair Witch
[su_box title=”نقد سایت WccFetch ؛ امتیاز 79 از 100” box_color=”#B6D9F8″ title_color=”#000000″ radius=”7″]Blair Witch بازی ترسناک و خوبی است. اتمسفر این عنوان به زیبایی هرچه تمام‌تر ساخته شده. البته داستان کمی قابل پیش بینی می‌شود. برخی از مکانیک‌ها قدیمی به نظر می‌رسند. با وجود تمام مشکلات، بلوبر تیم توانسته یک بازی ترسناک بسیار زیبا طراحی کند. این عنوان را به تمام طرفداران عناوین ترسناک توصیه می‌کنیم.[/su_box] [su_box title=”نقد سایت Areejugones ؛ امتیاز 82 از 100” box_color=”#B6D9F8″ title_color=”#000000″ radius=”7″]استودیو Bloober Team تمام سعی خود را برای ساخت یک بازی ترسناک گذاشته بود که در این کار موفق شد. Bloober Team به خوبی به فیلم مورد اقتباس قرار داده شده وفادار بود و این را می توان از داستان بازی فهمید. مکانیک، طراحی و المان های بازی چیزهای جدیدی در ژانر بازی های ترسناک هستند.[/su_box] [su_box title=”نقد سایت IGN ؛ امتیاز 88 از 100” box_color=”#B6D9F8″ title_color=”#000000″ radius=”7″]بازی Blair Witch یک تجربه‌ی وحشتناک در جنگل بوده که شایسته‌ی قرارگیری در کنار اسطوره‌های این سبک یعنی مجموعه‌های Silent Hill و Amnesia است.[/su_box] [su_box title=”نقد سایت God is Geek ؛ امتیاز 90 از 100” box_color=”#B6D9F8″ title_color=”#000000″ radius=”7″]بازی Blair Witch همان احساسی را به شما منتقل می کند که حین تماشای فیلم آن در سینما داشتید، دقیقا همان اندازه استرس و وحشت. پیشنهاد می کنم تمامی طرفداران ژانر ترس و وحشت بازی Blair Witch را تجربه کنند.[/su_box]

بازی ترسناک Blair Witch هم اکنون بر روی پلتفرم های ایکس باکس وان و کامپیوترهای شخی (PC) منتشر شده است و می توانید آن را دریافت و بازی کنید و هنوز خبری از انتشار این بازی برای پلی استیشن 4 منتشر نشده است. نظر شما درباره این بازی چیست؟

زنجیران

هم‌بنیانگذار ماگرتا ، عاشق دنیای وب و ۷ سالی ست که فعالیت جدی در حوزه اینترنت دارم. تخصص من تولید محتوایی‌ست که مورد نیاز مخاطبان است. مدیر ارشد تیم شبکه های اجتماعی سایت هستم. به قول ماگرتایی‌ها وقت بروز شدنه !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 + 1 =