سبک زندگی

جواب فعالیت های درس ۱۱ مطالعات اجتماعی چهارم

گام به گام فعالیت های درس 11 کتاب مطالعات اجتماعی چهارم و پاسخ فعالیت های صفحه 50 درس سفری به شهر باستانی همدان

گام به گام فعالیت های درس یازدهم (11) مطالعات اجتماعی چهارم که شامل فعالیت های صفحه ۵۰ درس «سفری به شهر باستانی همدان» می باشد را به صورت کامل در ادامه در بخش آموزش و پرورش ماگرتا برای شما دانش آموز کوشا آماده کرده ایم.

جواب فعالیت صفحه ۵۰ مطالعات چهارم درس ۱۱

۱- بعد از ورود آریایی ها به ایران، اولین حکومتی که در این سرزمین تشکیل شد چه نام داشت؟ این حکومت چگونه تشکیل شد؟

حکومت مادها، آن ها ابتدا در غرب ایران ساکن شدند سپس با آشوری ها مبارزه کردند. مهم ترین ضعف مادها عدم اتحاد با یکدیگر بود که توانستند بر آن غلبه کنند و با رهبری دیاکو حکومت مادها را تشکیل دهند و آشوری ها را شکست بدهند.

۲- محل سکونت سه گروه آریایی را در ایران روی نقشه نشان دهید و دور آنها خط بکشید.

گام به گام سوالات درس 11 مطالعات چهارم ابتدایی
گام به گام سوالات درس 11 مطالعات چهارم ابتدایی

مطلب پیشنهادی: جواب فعالیت های درس ۱۰ مطالعات اجتماعی چهارم

۳- با توجه به تصاویر، بگویید اگر شما به تپه‌ی هگمتانه و موزه‌ی آن رفته بودید، کدام اشیا برایتان جالب تر بود؟ چرا؟ در این باره گفت و گو کنید.

برای من دیدن زیورآلات موزه هگمتانه بسیار جالب تر از بقیه چیزها می باشد چون می توانم بفهمم برای تزیینات از چه وسایلی استفاده می کردند.

۴- هنگام بازدید از موزه ها باید چه نکاتی را رعایت کنیم و چگونه رفتار کنیم؟ در این مورد پرس و جو کنید و نتیجه را بنویسید.

۱- به آن ها آسیب نزنیم.
۲- نظافت را در موزه رعایت کنیم.
۳- نظم و سکوت را در موزه رعایت کنیم.
۴- عکس برداری نکنیم چون نور فلاش به آثار تاریخی آسیب می رساند.
۵- روی آثار تاریخی چیزی ننویسیم

همچنین بخوانید: جواب فعالیت های درس ۹ مطالعات اجتماعی چهارم

✅ در این بخش جواب فعالیت های درس ۱۱ مطالعات اجتماعی چهارم دبستان را مرور کردیم، اگر سوالی دارید از قسمت نظرات بپرسید. همچنین جهت مشاهده پاسخنامه سایر درس های کتاب آن را به همراه کلمه ماگرتا در گوگل جست و جو کنید.

موسوی پوران

هم‌بنیانگذار مجله ماگرتا ، زندگی ۲۴ ساعته روی خط آنلاین دهکده جهانی وب . تحلیلگر و متخصص تولید محتوای با ارزش و با کیفیت هستم و ۸ سالی می شود که وارد دنیای دیجیتال شدم. مدیر تیم تحقیق و توسعه شرکت هستم. بالاترین لذت برای من انجام کار تیمی ست.