سبک زندگی

جواب فعالیت های درس ۱۰ مطالعات اجتماعی چهارم

گام به گام فعالیت های درس 10 کتاب مطالعات اجتماعی چهارم و پاسخ فعالیت های صفحه 43 درس «مورخان چگونه گذشته را مطالعه می کنند؟»

گام به گام فعالیت های درس دهم (۱۰) مطالعات اجتماعی چهارم که شامل فعالیت های صفحه ۴۳ درس «مورخان چگونه گذشته را مطالعه می کنند؟» می باشد را به صورت کامل در ادامه در بخش آموزش و پرورش ماگرتا برای شما دانش آموز کوشا آماده کرده ایم.

مطلب پیشنهادی: جواب فعالیت های درس ۹ مطالعات اجتماعی چهارم

پاسخ فعالیت صفحه 43 درس 10 کتاب مطالعات اجتماعی کلاس چهارم ابتدایی

جواب فعالیت صفحه ۴۳ مطالعات اجتماعی چهارم درس ۱۰

به تصویرها توجه کنید. اینها نمونه‌ی وسایلی هستند که باستان شناسان در منطقه‌ی ایلام کرده اند و اکنون در موزه ها نگه داری می شوند.

الف) حدس بزنید این وسایل چیستند؟

۱- کوزه سفالگری
۲- لیوان و جام
۳- لوح تصویری
۴- جام
۵- کلاه خود نظامی
۶- مهر زده شده بر روی نامه ها و فرمان ها

ب) به نظر شما باستان شناسان با مطالعه‌ی وسایلی که در این صفحه می بینید، به چه نکاتی درباره‌ی تمدن ایلام پی می برند؟

مثال : ایلامی ها آثار هنری داشتند.

  • آن ها دارای نیروی نظامی بودند.
  • از ظرف های سفالی و جام استفاده می کردند.
  • با اقدام دیگر در ارتباط بودند.

نکته : مطالب درسی این سایت فقط با هدف کمک آموزشی بودن برای شما دانش آموز عزیز قرار داده شده است، لذا سعی کنید از آن ها به صورت درست استفاده کنید تا بعدها در امتحان و پرسش های کلاسی دچار مشکل نشوید.

✅ در این بخش جواب فعالیت های درس ۱۰ مطالعات اجتماعی چهارم دبستان را به صورت کامل مرور کردیم، اگر سوالی دارید از بخش نظرات بپرسید. همچنین جهت مشاهده گام به گام سایر درس های کتاب کافیه اونو به همراه کلمه «ماگرتا» در گوگل جست و جو نمایید.

موسوی پوران

هم‌بنیانگذار مجله ماگرتا ، زندگی ۲۴ ساعته روی خط آنلاین دهکده جهانی وب . تحلیلگر و متخصص تولید محتوای با ارزش و با کیفیت هستم و ۸ سالی می شود که وارد دنیای دیجیتال شدم. مدیر تیم تحقیق و توسعه شرکت هستم. بالاترین لذت برای من انجام کار تیمی ست.