سبک زندگی

جواب فعالیت های درس ۳ مطالعات اجتماعی چهارم ؛ صفحه ۹ و ۱۲

گام به گام فعالیت های درس سوم 3 کتاب مطالعات اجتماعی پایه چهارم و پاسخ فعالیت های صفحه 9 و 12

گام به گام فعالیت های درس سوم ۳ مطالعات اجتماعی چهارم که شامل فعالیت های صفحه ۹ و ۱۲ می باشد را در ادامه در بخش آموزش و پرورش ماگرتا برای شما دانش آموز عزیز فراهم کرده ایم.

مطلب پیشنهادی: جواب فعالیت های درس ۲ مطالعات چهارم

جواب فعالیت های درس ۳ مطالعات اجتماعی چهارم

جواب فعالیت صفحه ۹ درس سوم مطالعات چهارم

۱- در محل زندگی شما کدام یک از امکانات عمومی وجود دارد؟ بنویسید.

۱- ایستگاه عمومی
۲- درمانگاه شبانه روزی
۳- عابر بانک
۴- مسجد
۵- کتابخانه عمومی
۶- بوستان

۲- به نظر شما چگونه می توانیم از امکانات عمومی به طور مناسب استفاده کنیم؟ چگونه می توانیم از آنها نگهدرای کنیم؟

✅ همه افراد حق دارند از وسایل عمومی استفاده کنند و ما موظف هستیم به آن احترام بگذاریم. همچنین ما همیشه باید در نگهداری آنها بکوشیم و به آنها آسیب نزنیم. مثلا هنگام استفاده از تلفن عمومی نباید بیش از حد با تلفن صحبت کنیم.

پاسخ فعالیت صفحه ۱۲ مطالعات اجتماعی چهارم درس ۳

۱- به نظر شما، سهراب با توجه به امتیازهایی که به توپ داده است، کدام یک را باید انتخاب کند؟ چرا؟

✅ سومین توپ را باید انتخاب کند، زیرا دقیقا به میزان پولی است که پس انداز کرده و هم جنسش خوب است و هم با توجه به رنگی که دارد توپ مورد علاقه سهراب است.

۲- روش کار سهراب را برای خرید و انتخاب توپ از اول تا آخر توضیح دهید.

اول باید فکر کند که چطور می تواند آن را توپ را بخرد سپس با یک برنامه ریزی خوب باید سه ستون درآمد- هزینه و پس انداز را بکشد و آن را تکمیل کند. پس از انجام این کارها باید قبل از خرید توپ با یک نفر مشورت کند که بهترین فرد معلم ورزش کلاس می باشد. در آخر باید مشخصات توپ‌ ها را باید ثبت کند و به آن ها امتیاز بدهد و با توجه به امتیاز‌هایی که به هر توپ داد یکی از آنها را انتخاب کند.

۳- فرض کنید یکی از توپ ها، در کشور ایران و به دست کارگران پرتوان ایرانی ساخته شده است. آیا شما توپ ساخت ایران را انتخاب خواهید کرد؟ درباره‌ی دلایل خودتان، در کلاس با یکدیگر گفت و گو کنید.

✅ بله،چون در اين صورت چرخ كارخانه ها به گردش مي افتد و برای آنكه ظرفيت توليد را به حداكثر برسانند. كارگر، كارمند و متخصص استخدام می كنند.یکی از راه‌هایی که می‌تواند دشمن را در این مسیر ناکام بگذارد. بستن راه ورود کالای خارجی و استفاده از تولید ملی است.

همچنین بخوانید: جواب فعالیت های درس ۱ مطالعات چهارم

در این نوشته جواب فعالیت های درس ۳ مطالعات اجتماعی چهارم را مرور کردیم، جهت مشاهده پاسخ سایر فعالیت های کتاب کافیست شماره آن را به همراه عبارت ماگرتا در گوگل سرچ کنید. همچنین اگر سوالی دارید آن را از قسمت نظرات بپرسید.

موسوی پوران

هم‌بنیانگذار مجله ماگرتا ، زندگی ۲۴ ساعته روی خط آنلاین دهکده جهانی وب . تحلیلگر و متخصص تولید محتوای با ارزش و با کیفیت هستم و ۸ سالی می شود که وارد دنیای دیجیتال شدم. مدیر تیم تحقیق و توسعه شرکت هستم. بالاترین لذت برای من انجام کار تیمی ست.

3 دیدگاه

  1. زهرا گفت:

    من از این درس هیچی نفهمیدم

  2. سلاله میرزاجانی نماور گفت:

    از سازنده ماگرتا خیلیییییییی ممنونم عالییییی🌺🌺🌺🌺🌺🌺🌺🌺🌺

  3. شیما... محمد رسول گفت:

    عالی هستش ممنونم که این برنامه را درست کردین ……….🌹🎊میگم بچه های کلاس چهارمی ها هم واکسن کرونا میزنند 🌹💛باتشکر از مدیر آموزش و پروش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *