سبک زندگی

جواب فعالیت صفحه ۱۱۱ ریاضی نهم به صورت کامل و صحیح

گام به گام سوال های فعالیت صفحه 111 ریاضی نهم با جواب و پاسخ معادله سوال شماره یک و دو

حل فعالیت های صفحه ۱۱۱ ریاضی نهم و جواب معادله های سوال یک و دو را در ادامه در بخش آموزش و پرورش ماگرتا به عنوان کمک درسی برای شما دانش آموزان عزیز فراهم کرده ایم.

مطلب پیشنهادی : جواب و حل تمرین صفحه ۱۰۶ و ۱۰۷ ریاضی نهم

پاسخ فعالیت صفحه ۱۱۱ ریاضی نهم بخش معادله ها

حل فعالیت صفحه ۱۱۱ ریاضی نهم با جواب

در فعالیت صفحه 111 ریاضی 9 دو سوال برای شما در نظر گرفته شده است که باید آن را تحلیل و بررسی کنید، برای حل می توانید به صورت زیر عمل کنید :

۱- دستگاه معادله های خطی زیر را به روش دیگری نیز می توان حل کرد.

حل سوال اول فعالیت صفحه ۱۱۱ ریاضی نهم با جواب

(راهنمایی : هدف این است که به یک معادله یک مجهولی برسیم؛ بنابراین مقدار y را از معادله پایین در معادله بالا قرار دهید تا یک معادله یک مجهولی به دست آید؛ نام این روش، جایگزینی است).

۲- «طول یک مستطیل از دو برابر عرض آن ۳ سانتی متر کمتر است. اگر محیط مستطیل ۲۴ سانتیمتر باشد، طول و عرض مستطیل را پیدا کنید.» این مسئله توسط سه دانش آموز حل شده است. روش های هر کدام را توضیح دهید و کامل کنید.

برای حل سوال دوم صفحه 111 از توضیح های زیر کمک بگیرید :

جواب سوال دوم فعالیت صفحه ۱۱۱ ریاضی نهم با جواب

بین روش های اول و سوم چه شباهتی هست؟

در هر دو روش برای حل کردن معادله از روش جایگزینی استفاده شده است.

دانش آموز عزیز لطفا قبل از استفاده از مطالب این صفحه خودتان به خوبی روی سوال ها فکر کنید تا بعدها در امتحان دچار مشکل نشوید.

✅ جواب فعالیت صفحه ۱۱۱ ریاضی نهم را به صورت کامل بررسی کردیم، شما می توانید درباره سوال های این صفحه با سایر دانش آموزان از بخش دیدگاه گفت و گو کنید.

موسوی پوران

هم‌بنیانگذار مجله ماگرتا ، زندگی ۲۴ ساعته روی خط آنلاین دهکده جهانی وب . تحلیلگر و متخصص تولید محتوای با ارزش و با کیفیت هستم و ۸ سالی می شود که وارد دنیای دیجیتال شدم. مدیر تیم تحقیق و توسعه شرکت هستم. بالاترین لذت برای من انجام کار تیمی ست.

2 دیدگاه

  1. نویسنده گفت:

    سلام من فعالیت صفحه ۱۱۱ سوال یک ریاضی نهم را میخوام نه این شکلی که شما حل کردید به صورت حذفی هرکی حل کرده میتونه بده ممنون میشم

    1. ناشناس گفت:

      خو خودش اونجا حل کرده دیگه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *