سبک زندگی

جواب فعالیت های درس دوازدهم پیام های آسمانی نهم صفحه ۱۳۴ ، ۱۳۸ و ۱۴۰

گام به گام پاسخ و حل سوال پرسش های فعالیت های صفحه 134 ، 138 و 140 درس 12 دوازدهم جهاد پیام های آسمان نهم

جواب فعالیت های درس 12 دوازدهم پیام های آسمانی نهم ؛ در این نوشته به جواب و پاسخ سوال های فعالیت کلاسی صفحه ۱۳۴ ، ۱۳۸ ، ۱۴۰ و سوالات خودت را امتحان کن صفحه ۱۴۰ درس ۱۲ دوازدهم جهاد کتاب پیام های آسمان نهم متوسطه اول پرداخته ایم. در ادامه با بخش آموزش و پرورش ماگرتا همراه ما باشید.

جواب فعالیت های درس 12 دوازدهم پیام های آسمانی نهم
جواب فعالیت های درس 12 دوازدهم پیام های آسمانی نهم

پاسخ فعالیت کلاسی صفحه ۱۳۴ درس دوازدهم پیام های آسمانی نهم

در فعالیت کلاسی صفحه 134 درس 12 دوازدهم پیام های آسمانی نهم گفته شده ” در آیه بالا خداوند جهاد را به یک داد و ستد تشبیه کرده است. به نظر شما در این داد و ستد، خریدار کیست؟ فروشندگان چه کسانی اند؟ چه کالایی معامله شده است؟ بهای این کالا چیست؟ ” که در زیر به پاسخ آن پرداخته ایم.

پاسخ: خریدار خداوند است، فروشنده مومنان هستند، کالای مورد معامله جان است و بهای کالا بهشت الهی می باشد.

جواب فعالیت کلاسی صفحه ۱۳۸ درس دوازدهم پیام های آسمانی نهم

در فعالیت کلاسی صفحه 138 درس 12 دوازدهم پیام های آسمانی نهم گفته شده ” معین کنید که هر یک از نمونه های زیر به کدام یک از انواع جهاد مربوط اند. ” که در زیر به پاسخ آن پرداخته ایم.

پاسخ: جواب هر قسمت مقابل خودش با رنگ آبی مشخص می باشد.

1) جهاد مردم فلسطین با اشغالگران صهیونیست   پاسخ:  جهاد دفاعی
2) جهاد مأموران نیروی انتظامی با اشرار و قاچاقچیان مسلح در کشور  پاسخ:  جهاد دفاعی (با سرکشان)
3) جنگ هشت سالۀ ایران در برابر ارتش صدام  پاسخ:  جهاد دفاعی
4) جهاد مردم مظلوم یمن در برابر حملات وحشیانهٔ سعودی‌ها   پاسخ:  جهاد دفاعی

جواب فعالیت کلاسی صفحه 140 درس 12 پیام های آسمانی نهم

در فعالیت کلاسی صفحه ۱۴۰ درس ۱۲ دوازدهم پیام های آسمانی نهم گفته شده ” با دوستانتان در کلاس گفت و گو و بررسی کنید و بگویید که ما برای بالا بردن توان دفاعی خود در دنیای امروز، باید چه آموزش هایی را فرا بگیریم ” که در زیر به پاسخ آن پرداخته ایم.

پاسخ: 1) آموزش نظامی و جنگی 2) شناخت طرز استفاده از انواع سلاح جنگلی 3) تقویت ایمان

جواب سوالات خودت را امتحان کن صفحه ۱۴۰ درس دوازدهم پیام های آسمانی نهم

در خودت را امتحان کن صفحه 140 درس 12 دوازدهم پیام های آسمانی نهم سوالاتی مطرح شده است که در زیر به پاسخ آن پرداخته ایم.

سوال 1) اگر مردم کشوری که دشمنان به آن سرزمین حمله کرده اند، از کشور خود دفاع نکنند، چه سرنوشتی در انتظار آنان خواهد بود؟

پاسخ: دشمنان کشورشان را اشغال کرده و منابع آن را غارت می کنند. دین و فرهنگشان را تباه می کنند و آنها را به ذلت و خاری می کشانند.

سوال 2) جهاد دفاعی در چه زمانی و بر چه کسانی واجب است؟

پاسخ: در زمانی که کشور اسلامی مورد حمله ی دشمنان قرار می گیرد. بر همه ی مسلمانان، زن و مرد و پیر و جوان، واجب است و باید با آنچه در توان دارند به دفاع از کشور اسلامی خود برخیزند.

سوال 3) اگر در جامعه اسلامی، عده ای به مبارزه با نظام اسلامی بپردازند و امنیت مردم را به خطر بیندازند، مسلمانان چه وظیفه ای دارند؟

پاسخ: اگر پس از ارشادهای رهبر جامعه ی اسلامی، آنان به اقدامات خود ادامه دهند، مسلمانان موظفند به دستور ولی فقیه، به جهاد و مقابله با این افراد برخیزند و خطر آنان را از جامعه ی اسلامی دور کنند.

سوال 4) با توجه به فرموده پیامبر (ص) توضیح دهید که آیا در جهاد با دشمنان اسلام، پاداش خداوند تنها برای کسانی است که در میدان جنگ به مبارزه با دشمنان مشغول اند.

پاسخ: هر کس، به هر صورت به این جهاد و مبارزه کمک کرده است، از پاداش الهی بهره مند خواهد شد. چه در میدان جنگ (نبرد رویاروی با دشمن) و چه در پشت جبهه جنگ (تدارک ملزومات جنگ).

توجه: شما دانش آموزان عزیز پایه نهم متوسطه اول می توانید برای دسترسی بهتر و سریع تر به جواب فعالیت های کتاب پیام های آسمان نهم ، در انتهای جواب فعالیت درس مورد نظر خود، عبارت « ماگرتا » را نیز به همراه آن در گوگل جستجو کنید.

در انتها امیدواریم که مقاله پاسخ و جواب سوالات فعالیت های صفحه 134 ، 138 و 140 درس 12 دوازدهم کتاب پیام های آسمانی نهم ، برای شما دانش آموزان عزیز مفید بوده باشد و توانسته باشید تا از آن استفاده و بهره برده باشید.

زنجیران

هم‌بنیانگذار ماگرتا ، عاشق دنیای وب و ۷ سالی ست که فعالیت جدی در حوزه اینترنت دارم. تخصص من تولید محتوایی‌ست که مورد نیاز مخاطبان است. مدیر ارشد تیم شبکه های اجتماعی سایت هستم. به قول ماگرتایی‌ها وقت بروز شدنه !

4 دیدگاه

  1. عالی یک دنیا ممنون 💚💚💚💚💚💚💚💚💚💚💚💚💚💚💚💚💚💚💚💚💚💚💚💚💚💚💚💚💚💚💚💚💚💚💚💚💚💚💚💚💚💚💚💚💚💚💚💚💚💚💚💚💚💚💚💚💚💚💚💚💚

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *