سبک زندگی

جواب مثال صفحه ۱۴۳ و ۱۴۴ ریاضی دهم ✳️ مثال ۱ و ۲

پاسخ مثال های صفحه 143 و 144 ریاضی دهم رشته تجربی و ریاضی از فصل 7 آمار و احتمال

جواب مثال ۱ و ۲ صفحه ۱۴۳ و ۱۴۴ ریاضی دهم رشته تجربی و ریاضی از فصل ۷ آمار و احتمال را در ادامه در بخش آموزش و پرورش ماگرتا برای شما دانش آموز جویای علم آماده کرده ایم.

مطلب پیشنهادی: جواب صفحه ۱۴۲ و ۱۴۳ ریاضی دهم

جواب مثال ۱ و ۲ صفحه ۱۴۳ و ۱۴۴ ریاضی دهم

جواب مثال ۱ صفحه ۱۴۳ ریاضی دهم فصل ۷

فرض کنید خانواده‌ای ۴ فرزند دارد؛ اما از جنسیت فرزندان این خانواده اطلاع نداریم. اگر ترتیب به دنیا آمدن فرزندان اهمیت داشته باشد، با توجه به اصل ضرب تعداد همه حالت‌های ممکن برای فرزندان این خانواده عبارت است از: ۲۴=۲×۲×۲×۲.

حالت (پ، پ، د، پ) به معنای این است که فرزند اول یا بزرگ‌تر در این خانواده پسر و فرزند دوم دختر و فرزند سوم و چهارم، پسر هستند. حالت (د، پ، پ، پ) را شما توضیح دهید. پیشامدهای زیر را در نظر بگیرید و جاهای خالی را پر کنید.

حل مثال صفحه 143 ریاضی پایه دهم با تدریس کامل
حل مثال صفحه 143 ریاضی پایه دهم با تدریس کامل

جواب مثال ۲ صفحه ۱۴۴ ریاضی دهم فصل آمار و احتمال

در جعبه‌ای ۳ مهره قرمز متفاوت (با شماره‌های ۱ تا ۳) و ۲ مهره آبی متفاوت (با شماره‌های ۱ و ۲) وجود دارد. اگر ۳ مهره به تصادف از این جعبه خارج شود، تعداد حالت‌های ممکن در انتخاب ۳ مهره از بین ۵ مهره، زیرا ترتیب انتخاب مهم نیست. بنابراین فضای نمونه‌ای به صورت زیر نوشته می‌شود:

پاسخ مثال صفحه 144 ریاضی پایه دهم فصل هفتم
پاسخ مثال صفحه 144 ریاضی پایه دهم فصل هفتم

دانش آموز عزیز اگر سوالی درباره مثال های حل شده داشتید کافیست آن را از بخش نظرات بپرسید تا کارشناسان ما پاسخگوی شما باشند.

همچنین بخوانید: جواب تمرین صفحه ۱۳۹ و ۱۴۰ ریاضی دهم

🟥 در این نوشته جواب مثال صفحه ۱۴۳ و ۱۴۴ ریاضی دهم را برای رشته تجربی و ریاضی با توضیح کامل بررسی کردیم، جهت مشاهده گام به گام سایر بخش های کتاب کافیست شماره صفحه آن را به همراه عبارت «ماگرتا» در گوگل جست و جو کنید. شما این کار را برای سایر کتاب های درسی تان نیز می توانید انجام دهید.

موسوی پوران

هم‌بنیانگذار مجله ماگرتا ، زندگی ۲۴ ساعته روی خط آنلاین دهکده جهانی وب . تحلیلگر و متخصص تولید محتوای با ارزش و با کیفیت هستم و ۸ سالی می شود که وارد دنیای دیجیتال شدم. مدیر تیم تحقیق و توسعه شرکت هستم. بالاترین لذت برای من انجام کار تیمی ست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 1 =