سبک زندگی

جواب فعالیت صفحه ۱۲۶ ریاضی چهارم ، بخش چهار ضلعی ها

حل فعالیت صفحه صد و بیست و شش و گام به گام سوال های صفحه 126 ریاضی پایه چهارم با جواب

حل صفحه ۱۲۶ ریاضی چهارم : برای تدریس فعالیت صفحه 127 ریاضی پایه هفتم که شامل پنج سوال می باشد در ادامه با آموزش و پرورش ماگرتا همراه باشید.

جواب تمرین و کار در کلاس صفحه ۱۳۳ ریاضی چهارم

جواب فعالیت صفحه ۱۲۶ ریاضی چهارم

برای پاسخ فعالیت صفحه 126 ریاضی چهارم دبستان به صورت زیر عمل کنید :1- هریک از شکل های زیر از چهار پاره خط درست شده است. شکل آخر را طوری رسم کنید که با بقیه متفاوت
باشد.

پاسخ سوالات فعالیت صفحه 126 ریاضیات چهارم ابتدایی

کدام شکل ها ضلع های موازی هم ندارند؟
کدام شکلها ضلع های موازی هم دارند؟
کدام شکل، 4 ضلع دو به دو موازی دارد؟

2- شکل هایی را که فقط دو ضلع موازی دارند، به رنگ آبی، شکل هایی را که ضلع های دو به دو موازی دارند به رنگ سبز و شکل هایی را که ضلع موازی ندارند به رنگ قرمز کنید.

3- در این سوال صفحه ۱۲۶ ریاضی چهارم در شکل های رو به رو دو ضلع موازی را رنگ کنید. به این شکل ذوزنقه گفته می شود.

4- در شکل های رو به رو ضلع های موازی را دو به دو، هم رنگ کنید. به این شکل ها متوازی الاضلاع گفته می شود.5- دو خط رو به رو، موازی اند. یک ذوزنقه و یک متوازی الاضلاع روی آنها رسم کنید.

برای آموزش بیشتر : چهار ضلعی در اصل یک چند ضلعی با 4 راس، 4 ضلع و 4 زاویه داخلی می باشد، مانند متوازی الاضلاع، مستطیل، لوزی، مربع، ذوزنقه. هر کدام از این شکل ها خواص مختلفی دارند که در کتاب ریاضی با آن ها آشنا خواهید شد، سعی کنید این بخش ها را به خوبی یاد بگیرید زیرا در سال های آینده خیلی به دردتان می خورد.

✅ برای مشاهده جواب سایر بخش های کتاب ریاضی چهارم در گوگل آن را به همراه عبارت ماگرتا جست و جو نمایید. همچنین اگر سوالی از فعالیت صفحه ۱۲۶ ریاضی چهارم دارید، می توانید از بخش دیدگاه با ما در ارتباط باشید.

موسوی پوران

هم‌بنیانگذار مجله ماگرتا ، زندگی ۲۴ ساعته روی خط آنلاین دهکده جهانی وب . تحلیلگر و متخصص تولید محتوای با ارزش و با کیفیت هستم و ۸ سالی می شود که وارد دنیای دیجیتال شدم. مدیر تیم تحقیق و توسعه شرکت هستم. بالاترین لذت برای من انجام کار تیمی ست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.